Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

Salutare pinguini

Ma doare capul de 5 zile - Strumphita ce bine te inteleg, din pacate, eu sunt o durere de cap ambulanta. Asta de acum e migrena de pms, dar am si de alte feluri, la oferta.

Am trecut sarbatorile cu bine (adica am mancat putin si nu m-am ingrasat, din fericire) si ma apropii de sesiune... n-am chef de invatat, bineinteles. Mai ales ca la mama in ograda a aparut un pui de pisica - corcitura de birmaneza neagra, cu ochi gri, pisica vietii mele, mai am putin si o iau la mine in apartament, desi ma va manca G :)) uite asa am ajuns sa ma duc zilnic la mama sa ma joc si sa ma uibesc cu pisica. E prea jucausa si Carla inca n-are curaj sa se atinga de ea.

 

Buflea ma bucur ca se indreapta treaba si sper sa ajungeti cat mai repede acasa!

 

Am vazut poze cu copii si locuri frumoase :) pup pe toti.

 

Mikkky, eu n-as mai face alt copil in conditiile astea... dar eu m-am oprit dupa un copil pentru ca, fara ajutor, n-am putut lucra foarte mult timp si m-a scos foarte rau de pe traseu. De fapt, s-o spun pe-aia drapta, tot ce construisem pana atunci s-a dus de rapa si a trebui sa o iau de la cap. Stiu ca nu e cazul tau, desigur. Dar eu nu imi imaginez cum as putea lucra in strainatate, cu 4 copii mici.

Frati-miu e in UK d ecateva luni, impreuna cu prietena lui, fara copii, si am o idee destul de clara despre situatie.

Pe de alta parte prietenii zic ca-s excesiv de rationala la fazele astea (stiu, de exemplu pe mine semnele m-ar lasa rece) asa ca nu stiu cati bani face parerea mea :)

Acum 2 ani a trebuit sa fac alegerea asta si n-am ezitat nicio secunda... numai ideea de-a nu lucra atata timp, de-a lua-o de la capat cu bone, gradinita dupa ce tocmai o ridicasem pe Carla cat de cat imi ingheta sangele in vine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata tuturor

ce am uitat sa scriu ieri, special pentru Rall - NU m-a durut deloc deloc deloc [:)] [;)]

 

 

Cu vanataile cum stai?

Oricum, pana acum suna promitator [:)]

În altă ordine de idei... aţi mai auzit pe cineva tratându-şi durerile de oase/ articulaţii cu unguent folosit pentru cai?

 

Da, bunica mea a folosit, exact pt dureri de oase. Nu stiu insa numele unguentului.

 

Yagmur, programare? Ai facut? [:)]

Mickyyy, e f greu de spus. Eu, de la primul contact sexual, mi-am spus ca nu voi face avort, fie ce-o fi, mi-am luat 'responsabilitatea' asta. Insa una e ce iti propui si alta e realitatea.. Eu (acum) sunt convinsa ca nu as face, dar pana nu esti in fatza faptului nu poti sti cu siguranta.. Sentimental vorbind, eu as pastra sarcina. Poate ca e... al doilea loz norocos [:)]

 

Ralcat, superb balconul tau. Am vizitat Bruxelles si mi-a placut ff mult [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, n-am fost mereu asa, varsta si experianta isi spun cuvantul in cazul asta :)

Cu semnul, ce sa zic... ca in caznicie, de-acum incolo trebuie sa incepem sa ne acceptam si diferentele :))

Doar atat sa stii, fructe de mare sa nu vad la masa =)) ever!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar atat sa stii, fructe de mare sa nu vad la masa =)) ever!!

 

Nu te cred [:D]

Pana acum ~ 3 ani si mie mi se pareau scarboase dar dupa cateva incercari acum imi plac. Mie imi place sa rontai, sa trag, sa rod (adica oase, picioare de porc, gaturi de curcan, tendoane [:-)))] )... iar fructele de mare pot intra si ele in categoria asta, ca uneori sunt mai elastice si le poti 'rontai'.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cautand de fapt o carte explicativa despre ortodoxie (din aia facuta pt ne-ortodoxi curiosi), am dat de cartea asta http://www.amazon.de/Romania-Culture-essential-customs-culture/dp/1857334523/ref=sr_1_13?s=books-intl-de&ie=UTF8&qid=1398412152&sr=1-13&keywords=orthodox+church#reader_1857334523 si ma gandesc serios sa o cumpar:

 

"One of the superstions most likely to impact on you is the phobia of moving air, known as curent" .

 

Promitator, nu ?  [:-)))]

Tocmai ce citisem articolul asta http://unorderedlistadventures.blogspot.sg/2012/11/how-to-be-german-in-25-easy-steps.html?m=1

[:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"moving air" :)))))

 

a propos de curent: pe vremuri cand eram eu mica si romanticoasa (ha ha :)) ) citeam Rosamunde Pilcher. si acolo poveste un baietel ca atunci cand era mic, se ducea in vizita in casa unei femei batrane. si ea tot timpul inchidea usa de la balcon pentru ca era "draught" (curent). si el, nestiind cuvantul, intelegea "giraffe" si ii era teama ca girafa aia e periculoasa de tot inchide doamna usa. ete ca nu e musai boala romaneasca [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...