Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

aschiutza,

Cautand de fapt o carte explicativa despre ortodoxie (din aia facuta pt ne-ortodoxi curiosi), am dat de cartea asta http://www.amazon.de/Romania-Culture-essential-customs-culture/dp/1857334523/ref=sr_1_13?s=books-intl-de&ie=UTF8&qid=1398412152&sr=1-13&keywords=orthodox+church#reader_1857334523 si ma gandesc serios sa o cumpar:

 

"One of the superstions most likely to impact on you is the phobia of moving air, known as curent" .

 

Promitator, nu ?  [:-)))]

apropo de curent e chiar adevarata, citeam pe net impresii scrise despre romania de straini care au stat in romania si chiar despre asta spuneau despre "curent" [:)]  deci e adevarata avem o fobie [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rufus, bestiala farsa [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .

 

Multumesc de raspunsuri, asa cum ma si asteptam, majoritatea sunt raspunsuri logice si rationale, si ma bucur foarte mult ca e asa, pentru ca in general lumea fuge de un raspuns negativ direct. Cautam de exemplu informatii pe net despre avort, si peste tot pe unde cineva indraznea sa deschida un subiect pe tema asta, ii sareau 10 in cap, cum, vai, nu se poate, e o crima, etc, etc.

 

Recunosc ca am fost oarecum uimita si de numarul destul de mare de DA-uri, nu ma asteptam sa mai fie una-doua persoane care sa zica Da. Chit ca de multe ori noi, femeile, cand vine vorba de copii, cam zicem da fara sa analizam la rece, ne lasam ghidati de instinct, hormoni, sentimente materne, si mult mai putin de argumente logice si rationale.

 

Asa cum am spus-o din primul moment, noi vom decide, nu stiu ce inca, dar trebuie s-o facem. Nu mai are sens sa o lungim. Ma bucur ca cel putin momentan hormonii mei stau cuminti in banca lor si sentimentele materne sunt ca si inexistente, ceea ce mi-ar face mult mai usor de acceptat o decizie "stop joc". Rational asa ar trebui sa fac, irrational....nu se stie niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mandra mea e tare fericita ieri i s-a implinit dorinta cea mare care o viseaza de trei ani, acea de a avea un arc cu sageti adevarat, da ati ghicit nu vrea ce siar dori o adolescenta de 14 ani rochii de firma si machiajuri, ea vrea arc [pk]

asta e arcul

http://www.cabelas.com/product/Bear174-Archery-Fred-Bear-Litl-Brave-2-Recurve-Bow/745263.uts?WTz_l=YMAL%3BIK-461102

pt inceput e asta acum practica in subsol am un subsol mare noroc ca avea niste cutii de carton , aseara eram toti trei trageam cu arcul [:)] , mai avem nevoi de sageeti mai performante avem doar 2 , celalante le returnam nus asa bune,

deh astes noutatile ficamea e baiatul lui tata , ea face robotica , vrea arc [pk] si imi e frica de ceo mai fi next [fri] dar canta la vioara, ii place inotul si acum sa apucat de alergat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, in ultimile zile intru dimineata si seara sa citesc despre Alex, n-am timp deloc de scris insa vreau sa zic, zilnic v-am imbratisat si v-am " energizat" in gandurile mele.

O sa fie bine, stati pe baricadele rabdarii !

Si ....va pup pe toate ( si pe tine Rufus, ofcourse), sunteti tare simpatici si multicolori !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 da ati ghicit nu vrea ce siar dori o adolescenta de 14 ani rochii de firma si machiajuri, ea vrea arc [pk]

 

 

Mai stiu eu pe cineva care vrea arc, s-a uitat prea mult la Hunger Games, si tot ce-si doreste acum fie-mea, la 10 ani, e sa invete sa traga cu arcul!

Norocul meu e ca n-a cerut sa-I cumpar arc, ci doar sa o duc undeva unde sa poata practica acest sport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, bestiala farsa [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .

 

Multumesc de raspunsuri, asa cum ma si asteptam, majoritatea sunt raspunsuri logice si rationale, si ma bucur foarte mult ca e asa, pentru ca in general lumea fuge de un raspuns negativ direct. Cautam de exemplu informatii pe net despre avort, si peste tot pe unde cineva indraznea sa deschida un subiect pe tema asta, ii sareau 10 in cap, cum, vai, nu se poate, e o crima, etc, etc.

 

Recunosc ca am fost oarecum uimita si de numarul destul de mare de DA-uri, nu ma asteptam sa mai fie una-doua persoane care sa zica Da. Chit ca de multe ori noi, femeile, cand vine vorba de copii, cam zicem da fara sa analizam la rece, ne lasam ghidati de instinct, hormoni, sentimente materne, si mult mai putin de argumente logice si rationale.

 

Asa cum am spus-o din primul moment, noi vom decide, nu stiu ce inca, dar trebuie s-o facem. Nu mai are sens sa o lungim. Ma bucur ca cel putin momentan hormonii mei stau cuminti in banca lor si sentimentele materne sunt ca si inexistente, ceea ce mi-ar face mult mai usor de acceptat o decizie "stop joc". Rational asa ar trebui sa fac, irrational....nu se stie niciodata.

micckyyy,   eu asta cu analizatul la rece recunosc ca am incetat sa o mai fac. cu cat analizezi cu atat descoperi lucruri care nici macar nu stim daca se vor intampla odata. vorba aia ca un copil vine in lume cu painea la subtioara nu este o vorba in vant, deloc.  totul este foarte logic si foarte rational !  [:)] ( pentru mine, ca si ratiunea asta are mai multe intelesuri.)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Insa,iarta-ma Mickyyy,dar de ce nu te-ai protejat ca sa nu faci acum pacat?

N-oi fi io marea credincioasa dar cu un copil nu te joci.Nu mi se pare rational cum spui tu ca esti rationala.Din motivul ca poti preveni in loc sa iei o viata care nu a cerut sa vina.Nu interveniti acum cu faptul ca e doar un pumn de celule si nu simte...avortul se face maxim la 14 saptamani...insa asta nu e in discutie.

Ai intrebat....eu iti raspund ca daca stiai ca nu esti sigura,trebuia sa te protejezi.Nu e corect sa ne jucam de-a Dumnezeu,viata nu are nimeni dreptul sa o ia nimanui.

 

Poti sa te uiti la copilele tale minunate si sa te gandesti ca pe una dintre ele ai fi putut s-o avortezi?

 

Inca odata te rog sa nu te superi,dar asa gandesc eu.Tu faci cum vrei,eu mi-am spus parerea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...