Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum despre voi :

 

Mickyyy - in conditiile expuse de tine si dupa experienta mea de acum, cu un copil, in care suflu pe toate partile ( financiare, emotionale, sociale) imbolnavit peste noapte, eu as spune un NU categoric ...dar si daca tu hotarasti ca e DA, cred ca viata voastra tot inainte o sa mearga si sunt convinsa ca la batranete o sa va iasa cu plus.

 

Ralcat - Doamne ce lalele am vazut ...dar ce balcon fratioare ? Ce balcon e ala care arata ca o alee de parc, ca eu m-as da o tura cu rolele pe acolo ?

 Am mai inteles ca sarmalele alea de care nu se mai satura Nick erau ale lui Ralcat si pe langa ele trebuie sa fi fost si celelate bunatati amintite de Strumphi, pe care o cred 100% ca a fost prima data in luni de zile cand a avut capul limpede ...asa ca, vreau si eu bunatati din alea care l-au fermecat pe Nick.

La paragraful asta mai am de spus ca Ralcat trebuie sa vina de la o Raluca, ceea ce ma duce cu gandul la o invazie ...3 Raluce pe ghetar ?

 

Apoi vreau sa vorbesc cu fata albastra, cu parul verde acum si ca capusuna in tinerete, (cand o iubea fiu-sau) ... Soro, vreau si eu traseul tau din Mai ..ma intereseaza cat dureaza in total, ce obiective vizitezi si unde dormi ...sa va spun ca eu nu am vazut nimic din ce ai amintit tu acolo ? Si nu pentru ca nu m-au dus ai mei, ci pentru ca m-au dus in adolescenta, cu fortza, cand eu nu vroiam decat sa stau acasa, in fatza blocului ...si cum ma suiam in masina ma culcam, si cum ma dadeam jos din masina pufaiam. Din tururile tarii cu masina (vrea 4 la numar) nu imi aduc aminte decat certurile alor mei ca dormeam si frustrarea mea de adolescent neinteles (si prost desigur). Dar la vara, daca pun copilul asta pe picioare, la sf. lui August vin in Romania si pot sa pun de-un circuit...poate o conving si pe Laura ca sa mai aduc doi copiii in peisaj si sa ma ocup cat mai putin de ei ...zic si eu si fac cu ochiul.

 

In final vreau sa ii urez sanatate pisoiului mic si sa o intreb pe Rox daca dupe ce face pipi raman asa pete de grasime in buda, asa cum se vad la ciorba proaspat facuta - ranjet ...asta pt ca asa am vazut aici la TV, ca celulele alea inghetate le pipi away ...deci ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei si pana la urma atat m-a enervat copilul asta care nu avea alta grija decat ce face al meu, incat in secunda in care Tudor m-a intrebat daca ii cumpar arc si il duc la tir am spus da!!!!

pe loc si fara ezitare.

 

s-a uitat copilul ala asa invidios ca mi-a crescut inima de bucurie :D si bineinteles ca Tudor a fost printre cei 2-3 care au nimerit tinta :))))

 

acu' tre' sa-mi livrez promisiunea. si ca sa il simt "razbunat" pana acasa, ii fac poze si o sa-si faca o prezentare in power-point despre cum se trage cu arcul si o va duce la scoala sa prezinte ...

mu-ha-ha-ha

 

sa mai indrazneasca cineva sa creada ca nu sunt evil.....

 

 

Sa mai zica cineva ca adultii se maturizeaza vreodata!:))

Si cate din astea o sa se mai intample cand or sa mai creasca.:))

 

 

Ma bucur ca nu sunt singura, o sa va povestesc odata cum am trimis un prieten cu limuzina sa-l ia pe Trubadur de la scoala "sa moara dujmanii":)).Il enervau niste unii:) ce viata extra, ce bone, ce masini...ia uitati voi aici limuzina!:)):))

 

 

 

Edit:tipul era doar soferul limuzinei, venise cu ea de la reparatii si a facut un ocol.:)):))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickkky, eu as zice da. dar eu am un singur copil, nici o cezariana si sotul meu mai vrea un copil. Noi ne protejam, dar m-am surprins gandindu-ma ce as face daca s-ar intampla.  [:)]  Si mi-am dat seama ca zambeam! (Laura, sa nu ma parasti! [soricel] )

 

Glimmer, uite aici http://www.veterinara.ro/Herba-Gel

 

Strumfi, ne mai arati poze cu Aurora, te rog? Cezara tocmai se uita la Frozen (vineri seara avem program de film) si i-as arata mai multe poze. Stiu ca pot cauta pe net, dar e altceva sa ne uitam la pozele tale.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Apoi vreau sa vorbesc cu fata albastra, cu parul verde acum si ca capusuna in tinerete, (cand o iubea fiu-sau) ... Soro, vreau si eu traseul tau din Mai ..ma intereseaza cat dureaza in total, ce obiective vizitezi si unde dormi ...sa va spun ca eu nu am vazut nimic din ce ai amintit tu acolo ? Si nu pentru ca nu m-au dus ai mei, ci pentru ca m-au dus in adolescenta, cu fortza, cand eu nu vroiam decat sa stau acasa, in fatza blocului ...si cum ma suiam in masina ma culcam, si cum ma dadeam jos din masina pufaiam. Din tururile tarii cu masina (vrea 4 la numar) nu imi aduc aminte decat certurile alor mei ca dormeam si frustrarea mea de adolescent neinteles (si prost desigur). Dar la vara, daca pun copilul asta pe picioare, la sf. lui August vin in Romania si pot sa pun de-un circuit...poate o conving si pe Laura ca sa mai aduc doi copiii in peisaj si sa ma ocup cat mai putin de ei ...zic si eu si fac cu ochiul.

 

 

 

 

Adolescenti pufaitori... cunoastem! De cand i-am spus Trubadurului de planurile noastre pufaie de zici ca e tren cu aburi.:))

Nu-i convine neam! Si pe mine ma intereseaza tot neam!

 

 

De dormit am luat camere de pe acum ca eu nu prea risc sa dorm unde ma apuca noaptea in ce camere mai au unii prin hoteluri si pensiuni .Sunt Stan-Patitul, asa ca am luat camere dinainte.O sa revin dupa 5 mai sa iti spun cum a fost.Ca traseu pot sa iti spun sigur doar ca prima data ma duc la Tismana unde ma duc cum vii tu la parinti.Apoi catre Hunedoara unde raman 2 nopti si vizitez. Dupa aceea catre Herculane unde raman o noapte unde vizitez si trag cu ochiul la spirala de primavara a ioghinilor.Frate, cat m-am chinuit sa gasesc doua camere la Herculane...greu am gasit ca e statiunea pliiina de ioghini.

Dar o sa revin dupa aceea cu informatii sigure ca nu se stie pe unde mai ajung.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk] A mai iesit soarele si pe strada lui Buflea [pup]

Si-a revenit clar, uite face planuri cu fiecare minut din vacanta [greutati]

Ma bucur mult!

Am pierdut poze, nu am timp sa ma uit la cele ramase inca. M-au inghesuit pe aici cu treburi. Abia am reusit sa citesc.

Din ce imi amintesc, Zenit [floare3] uite la asta visez si eu. Sa prind ziua in care sa merg la copii si sa ne bucuram unii de altii. Ma rog sa nu o iau razna si a fiu o belea venita in vizita. Mereu ma gandesc ce bine ar fi fost sa fi venit parintii mei primii si asa nu ar fi fost asa greu pentru noi [:I] si ne-am si fi avut unii pe altii. Dar na, asta e.

Bravo Aqai! Bine ai facut! Al meu zice ca fostii lui "prieteni" il bully acuma la scoala [fri] Sunt asa nervoasa si imi vine sa ma duc eu sa intru in ei [zirea]  L-am intrebat de ce nu se apara si cica sa nu ma supere pe mine. Asa ca de azi are liber la aparare [fri]

Mickkyy, mie imi pare tare rau de toate prin care treci. Eu chiar nu stiu ce as alege dar stiu clar ca nu mi-ar fi usor sa trec printr-o renuntare. Asa ca mai degraba m-as lupta cu ce aduce viata. [flo2]

Oana si eu vroiam sa intreb de prietena ta.

In rest doresc sanatate maxima la toata lumea, ca vad ca se poarta o durere ici una colo:(( Deh, vine cu tineretea [fri]

Strumph tare smechere buclata. Are replici peste replici. [flo2]

Cam atat m-a ajutat neuronul obosit.

Sanatate maxima si timpuri cat mai bune la toata lumea [flo2]

PS: parca fusese si rost de sarbatoare asa ca zic si LA MULTI ANI!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!!

 

Cina e servita! Fasole cu carnati [pofticios] ... si alaturi o bere belgiana, ca doar am venit cu portbagajul plin cu bere [:I] imi era frica sa nu ne opreasca poltia sa ne ia la intrebari ce facem cu atata bere  [:-)))]  [:-)))] Poate mi-o trece si durerea de cap ... am dormit putin cu Sophia, vreo 45 min si m-am trezit mai tehuie de cap decat atunci cand m-am culcat  [fal]

 

Buflea, ma bucur ca e bine Alex!!  [pk]  Cred ca abia asteapta sa ajunga acasa si apoi la scoala la colegi si prieteni sa le povesteasca aventura. Da, doamna cu balconul plin cu lalele e Ralcat, care face niste sarmale dementiale ...cred ca da divort barbatu` daca nu imi ies si mie asa bune maine, ca cica am luat varza sa ii fac o portie  [fri]  [fri]

 

Michelle, las linkul daca vrei  [flo2]  ma bucur ca ti-a placut.. si eu mereu cand vad poze de pe undeva, imi placeeeee sa ma uit la poze  [il]  imi imaginez cum as fi fost si eu acolo  [biz] Brugge e frumos, dar nesimtit de scump, dar Ghent e superb!!! am fost si anul trecut o tura, si anul asta si ...cum scriam la comentariu la pozele de acolo, merita o vizita macar odata, pe an!  [:-)))]

 

Micky, eu nu pot sa imi dau cu parerea, dar sunt sigura ca o sa alegeti ce e mai bine pentru voi. [flo2]  Eu una imi doresc mult o fratioara pentru Sophia ...sper sa se implineasca curand visul.

 

Bella, sa stapaneasca sanatoasa fata arcul si sa se bucure de el!  [poc]  de ala cu arc nu am [:D]

 

Aqai, ce evil esti!  [}:)]  ...si eu la fel cand se ia careva prin parc de Sophia. 

 

mada, a iesiti soarele? s-a oprit ploaia? cu dieta/sportul cum mai stai ??  [flirty]

 

Seri, nu stiam cine m-a adaugat pe picasa la favs si cand m-am uitat la poze mi-am dat seama dupa numele printesei si parca mai vazusem odata niste poze cu voi si v-am recunoscut!  [hippi]  de ce vrei tu sa ma imbolnavesti cu Aurora acum? nu mai tarziu de ieri cautam cazare si zboruri  pentru iarna viitaore spre Tromso  [:D]  poze aici

 

 

Ma duc la fasolea mea, ca a aparut si barbatu` de la munci!  [yum]  [berica]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumfi,intrucat nu ma simteam bine...am abandonat putin...adica am luat o pauza de la sport eram prea obosita.....doar mananc salata,multa,verdeturi,fructe.....si cum a dat caldua de o saptamana nu mai apuc sa ajung in casa decat seara...ma alearga copila de ma rupe.....

 

 

odata pe saptamana.....vineri seara,mananc porcarii....jeleuri,prosciuto,un pahar de cola....doar odata pe saptamana...in rest....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...