Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

Bufleo bravo!!!! Sa va dea drumu' acasa cat mai repejor.

Nu fac in pishu cu grasime [:p]. Cica de peste 2 saptamani incolo

Michelle, nu m-a durut nimicuta. Perspective.... cica intre 25 si 40% din grasime ar trebui sa se duca.... Eu astept :)))

Mada e foarte dragut catelul dar pare ceva ciobanesc romanesc, cainii lupi si dobermanii nu au niciodata blana alba, nici cand sunt micuti. Sa il deparazitati musai si sa il vaccinati acum cat e mic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

rox,mama lui e lup cu doberman.dar nu stim daca nu cumva ea a ales maidanezu sef.. o namila de caine sau ciobanescul vecinului,n-am pandit-o,doar am incercat sa alungam potaile ....sunt convinsa ca acel prostea mic se va face o namila uriasa......

 

Am inteles ca de la trei luni se face deparazitarea si vaccinarea,acum inca suge...are trei saptamani......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle prietena mea e ok zic eu.  Cred ca isi creaza o rutina.  Nu ii place sa isi petreaca weekendurile acasa.  Vine cu noi la biserica duminica, desi e departe de ea, apoi mai petrecem timp impreuna.  E nesperat de bine din punct de vedere financiar.  Va primi $4200 pe luna de la SS.  Suma asta va acoperi toate cheltuielile si va putea pune ceva deoparte.   Casa va fi platita integral in curand. 

Tocmai am vb cu ea la telefon, mi-a zis ca maine vrea sa mearga la mormant sa vorbeasca cu el [:(] . Maine se implinesc 2 luni de la inmormantare.

 

Am mai primit o veste proasta saptamana asta. O alta prietena tocmai a fost diagnosticata cu multiple sclerosis (MS).  Are 42 de ani si 2 copii (4 si 2 ani).  Spera ca boala va avea o evolutie foarte lenta si va fi activa o perioda lunga de timp ca sa isi creasca copiii.

 

 

Buflea, ati trecut si peste asta.  Intreaba daca ai putea sa ii dai probiotice, sau poate ii dau ei deja. 

 

Mickkky, eu as tine copilul.

 

Ralcat, ce balcon lung ai si ce flori, si ce rosii   Visez si eu la o casuta cu gradina.  Duminica am fost la niste prieteni care au gradina.  Leusteanu e asa frumos si menta a inceput sa creasca.

 

 

Zenit, ce frumos, e aproape idilic ce povestesti tu.  Trebuie sa ai o relatie foarte speciala cu copilul tau ca sa traiesti o astfel de experienta. [flo]

 

Rox sunt curioasa cati cm si kg o sa pierzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, da ...vreau. Sa ne spui si cum a fost pe unde ai stat, si desigur pe unde ai mancat, ca nu pot lasa capitolul mancare asa la voia intamplarii ...

 

Daca la Tismana te duci la rude, atunci le pui pe rude sa imi spuna unde sa stau eu ...la Herculane nu am nevoie, ca am pensiune ... Dar mai departe, am nevoie de tot ...

Si nu mi-ai spus cate zile dureaza traseul asta ...ca sa stiu daca am timp sa o iau si pe Laura din Piatra si cu ocazia asta ma duc si la Piatra ...si daca dureaza suficient de putin, poate mai adaug niste pinguini, fac cu ochiul, fac cu ochiul ...uite, il iau oe Turbo pt Alex si pe Ana pt Flavia ...dar eu nu am grija decat de ai mei, asa ca Yaga si cu Rufii sa pofteasca sa aibe grija de copiii lor ...si cum Rufii au in dotare una sau chiar doua elemente bolnave de "adolescenta", trebuie sa o luam si pe Nashparlia sa-si dea ochii peste cap impreuna ...si pe Viv, ca de la 'naltimea dansei sa ne protejeze pe toti. Pe fata albastra, daca o vrea sa repete experienta, o punem in fruntea sirului, sa ne fie ghid ...

 

voi va dati seama ce ar fi sa punem de un circuit la sf. lui August cu pinguinii de pe ghetar ? Uite asa prin tzara noastra draga si pline de pet-uri, nu-i asa Karulo ? Care Karulino, te-am lasat special la urma ...pe tine te imperechez cu Laura, ca ea e bautoare de bere, nu te lua dupa limonada aia din poza, si pe Chira cu Flavia, ca ele sunt sensibiloase ...si Dna Rox, tu mergi neconditionat, ca oricum nu ai planuri de vacanta din motive de schimbare de servere...

 

Stiti cum mi-l imaginez ? Ca in March of the Penguins, unii tarandu-se pe burta (nu spun cine !!!) si randunicile, native sau inghetate-dezghetate, fluturand pe langa ei ...

 

PS. In functie de ce detalii aflu de la fata albastra, extind proiectul si deschid lista de inscrieri ...

 

Alex are 37.4 ...oare ar trebui sa ma opresc din aberatii ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickkky, eu as zice da. dar eu am un singur copil, nici o cezariana si sotul meu mai vrea un copil. Noi ne protejam, dar m-am surprins gandindu-ma ce as face daca s-ar intampla.  [:)]  Si mi-am dat seama ca zambeam! (Laura, sa nu ma parasti! [soricel] )

 

[}:)]  [}:)]   Eu zic as facem asa : vii la mine cu barbat si Cezara pe 2-3-4 mai, dam de un yams (2-3-5 ture, cate vrei tu) si daca castigi tu, tac ... daca castig eu, ma bag sa si botez de imi dai voie  [^]   (fii atenta ca ti-am bagat si invitatie oficiala, sa nu zici ca nu ai primit!  Asa a zis sotul tau, ca tu esti sefa si pe tine tre' sa te convingem sa vii ) . Te bagi?  [;)]  Daca nu vii, se cheama ca am castiat prin neprezentare  [drac]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, sezi blând!:))

O sa fie bine.

 

La Tismana nu ma duc la rude.Ma duc la mânastirea Tismana singurul loc de pe pamantul asta unde ma simt acasa.Asa cum spuneti voi cei plecati prin lume ca va intoarceti acasa atunci cand veniti la parinti, asa ma simt eu cand ma duc la Tismana.Nu stiu de ce, nu pot da o explicatie dar acolo ma simt acasa , am simtit-o cu ani in urma cand am calcat prima data acolo.Si de atunci ma duc periodic sa imi incarc bateriile si sa imi revin cu sufletul si mintea.Au inceput sa ma recunoasca maicutele .:))Daca nu ma duc o perioada de timp prea luhga parca nu am stare si acum am ocazia.

Si e acolo o frumusete, un peisaj, liniste...

Acolo foarte aproape este hotelul Tismana dar nu am stat niciodata, exista posibilitatea cazarii la mânastire in niste cladiri superbe facute dintr-o piatra care seamana cu feliile de cozonac.Eu le zic casutele de cozonac.:))Exista si o pensiune aproape.

La manastire este o maicuta pasionata de cactusi si cum eu aveam un cactus "mama eroină"care avea 32 de pui pe langa el, l-am dus acolo sa am cactusii mei.:)

Si acum duc alta "mama eroina" ca la mine in balcon se chinuie.Am mana buna la cactusi.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...