Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

cum sa te sochez,  doar ce am spus mai devreme, cateva pagini in spate ca mi-am dorit inca un copil. si inca imi mai doresc..... [il]

io sunt decana de varsta pe aici, mai am putin pana la cincizeci, iar barbatul face deja anul asta..... asta ca sa sti ce tineri suntem.  [pk]

[pk]  deci nu sunt singura pe aici...tot decana la virsta cu astfel de ginduri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

ia sa-mi spuneti si mie ce sa mananc sa fac un copil.  [ascuns]

 

Draga Kari, tu de la mancare crezi ca ai ramas gravida in celelalte doua dati? [:-)))]   Daca spuneai de bautura, mai intelegeam, asa sunt incurcata rau... [:-)))]

 

 Daca nu te descurci tura asta cu ramasul ( sa dam vina pe memorie...), iti scriu pe privat algoritmul si schita tehnica, o stiu pe de rost, la cat am repetat-o, si inca cu succes... [batcap]

 

Ma doare gatul si pe mine, tusesc ca un mosneag, sec si batraneste, de la atata ploaie, polen, necaz si viata amara... La vara ne-om plange de arsita si caldura, acum ne descurcam cu ce putem cu vaicarerile... [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de muzica tineretii, de asta va mai amintiti? Nu prea i-am agreat, dar melodia asta imi place.

 

https://www.youtube.com/watch?v=KII1ruAfvsg

 

Nici eu nu i-am agreat in tinerete, ca sa dau la batranete peste ei  [:-)))] (ba mi-am luat si bilete sa ii vad live, dar tocmai atunci s-a imbolnavit Flo si soacra, asa ca planurile noastre s-au dus pe apa sambetei. si cu planul si banii investiti in bilete). M-am ofticat, fac niste spectacole f faine.

 

Mie cantecul asta imi place cel mai mult:

 

http://www.myvideo.de/watch/5008055/Take_That_Shine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, da, sunt anumite tipuri de trandafiri pt dulceata. 

 

Iar cu ceaiul eu nu as mai refolosii florile, mai bine faci mai mult ceai dintr-o data si il pui la frigider. Din cate stiu mucegaiul poate conduce la astm sau alergii, iar cateva zile sunt destul sa creasca mucegai pe ceva umed. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, am fost aseara la spectacolul lui Cher! E superba, a fost si ramine intre marii mei favoriti, imi place vocea ei, ma mingiie pe suflet, si-mi place cit de fara efort cinta! Si-mi mai place ca se asuma, asta sint, asta va ofer, am luat si-un Oscar, am facut de toate, am reusit in tot si sint, pur si simplu, fabulous. 

Turneul a fost Dress to Kill, daca veti vreodata ocazia, merita, show-ul e frumos, dansatorii sint buni, costumele... costumele au amprenta ei, n-am ce sa va spun despre ele, muzica e muzica ei, lumini, oglinzi si zimbetul ei. Fantastic!

In plus, luasem biletele din categoria ieftina, dar cele din categoria mediu-scump nu s-au vindut, asa ca am fost toti mutati la categoria superioara, asa ca numai ca n-am privit-o in ochi! 

Si in si mai plus [:)] am fost numai noi doi si OMG ca bine-a fost! 

 

Strumfita, Catrinel are 4 ani si jumatate, incepe scoala in august.... 4 ani si 11 luni, nu-mi vine sa cred. 

 

Glimmer, piatra cubica de pe Republicii, strada pietonala din centrul Brasovului. Ulita copilariei, ca sa zic asa... Mai am un pic, mai am un pic... Am vazut-o in poze, e tot acolo. In rest, toata lumea imi spune ca o sa am un soc cultural, ca in 10 ani s-a schimbat tot! Sint nerabdatoare! :)

Frumoase flori in gradina la tine! Si nu numai, ce fata frumoasa! Si ai liliac!!!! Eu am un singur ghiocel in fata casei, unul singur. Nici iarba nu e verde inca in Montreal, copacii nu au frunze inca.... M-apuca toate depresiile! Merci de flori, imi insenineaza ziua, aici ploua de dimineata.... 

 

Aaaa... si Ralcat are lalele... no fair, si eu vreau, si eu vreau!!! Ma duc sa-i arunc o privire ghiocelului!  [alcool] (ca rosii n-o sa am veci, da' asta e vina mea, nu a climei de Quebec).

 

 

Roxana, dupa ce te dezgheti si scapi de surplus cum faci daca il pui inapoi? Te duci iar? Sau e un tratament continuu? Mergi o data pe luna si nu mai ai burta (fiecare cu ce-l doare! LOL) toata viata?

 

Ridem, glumim, dar mie mi-au scos o masea de minte sa tot fie 7-8 ani si am ramas cu o sensibilitate la nervi, nu-s ce nervi, dar se enerveaza cind conduc cu geamurile deschise si se face... curent! 

Aseara, in metrou, m-am babit clar, nu mai am nervi sa ma duc cu masina in centrul Montrealului, sa ma ingramadesc, sa caut loc de parcare, sa-m bat capul, asa ca ne-am dat cu metroul, un curent, dom'le, batea aerul conditionat sau de aerisire sau ce e ala si imi intra in creier cind se deschideau usile si se facea... curent. E clar, mi-am luat fobia cu mine cind am emigrat!

 

Buflea, Alex rocks! 

 

S-am incalecat pe-o sa, ca mergem sa socializam Catrina, ca dupa iarna asta crincena si primavara asta imposibila nu mai are stare. Da' mai vin :)

 

O seara frumoasa!

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

auzi rall, dar retzeeta la prajitura aia colorata care ai pus-o ieri alaltaieri...nu ne-o spui si noua? pune-o la retetele ghetarului te rog. tare bine arata.

 

Reteta e aici: http://comunitate.desprecopii.com/bloguri/rall/9957/multicooker-oursson-reteta-de-chec-zebra-in-imagini

Se poate face si la cuptor, si in tava dreptunghiulara [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...