Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu pisica pe Ghetar, Pinguinii sunt cool iar!


Recommended Posts

Iti dau eu o adresa in Pitesti, daca vrei [:D]

Cu parul nu te stresa...nu-i chiar asa grav.

Cu concediul...e o problema. Cineva trebuie sa vina sa curete si sa-i dea papa/apa.

 

cu parul...depinde. de rasa pisicii. eu am avut metisa angora si ma disperase parul lung si fin, prin toata casa. daca torceam parul adunat in cei 8 ani cat am avut-o, tricotam o gramada de fulare, caciuli si pulovere de angora.

cand sunt pui, nu pe cade parul mai deloc. e mai rau in perioadele de schimbare a blanitei sau le cade din cauza problemelor de sanatate sau a carentelor din alimentatie.

poate ca ar fi mai potrivita o pisica cu par scurt, e si mai usor de periat, de adunat parul. la fel si cu spalatul si uscatul. cat ar fi pisica de curata si ingrijita, dupa un timp ajunge sa miroasa intr-un anume fel, deoarece se tot linge si saliva ramasa pe blana are totusi un iz specific, il simti daca o mirosi de aproape. cel putin asa era pisica mea, presupun ca si la celelalte e la fel.

in concediu o lasam acasa, veneau soacra sau mama de 2 ori pe zi, sa-i dea papa, apa, sa vorbeasca putin cu ea, s-o mangaie si sa-i curete litierele. in rest statea cuminte, nu distrugea nimic in casa, cred ca dormea cea mai mare parte a timpului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 398
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dragi pinguini iubitori de animale, eu va recomand cu incredere hamsterul [soricel] .

Am ajuns la concluzia ca este un animal extrem de rezistent [pk]  [pk] , care se adapteaza cu brio la cele mai aprige conditii.

A fost pierdut de nenumarate ori prin casa, ultima aventura de genul a durat vreo 10 zile, timp in care n-a mancat si n-a baut mai nimic, cand l-am regasit, copii nu credeau ca e hamsti a lor, ci ca hamsti a facut pui, atat de mic era (de fapt slabise enorm, si de unde inainte era un dolofan, atunci era doar piele si os).

Au fost fetele in vacanta, barbatul acasa in concediu, si cu toate astea nimeni nu s-a ocupat de hamsteras. Eu convinsa ca daca sta acasa toata ziua barbatul, il hraneste el, iar el habar n-avea ca trebuia sa faca asta. Si cand am intrat eu intr-o zi la fete in camera sa inched geamul ca se anunta o furtuna, l-am vazut pe domnu' hamsteras chitaind de foame si sete.....uitat de toti inchis in camera aia facuse vreo saptamana greva foamei!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu o adresa in Pitesti, daca vrei [:D]

Cu parul nu te stresa...nu-i chiar asa grav.

Cu concediul...e o problema. Cineva trebuie sa vina sa curete si sa-i dea papa/apa.

 

Daaaaa, sigur de acolo o sa iau pisica!:)):))

Am inteles de la cineva ca e sursa sigura...de râie.:)

 

Problema e ca nu are cine sa vina sa o ingrijeasca si asta e principala problema din cauza careia nu am pisica.Dar imi doresc foarte mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut 3 hamsteri la un moment dat; fiecare in cusca lui. Acum mai avem 2, dar unul se duce (are 2 ani si un pic si arata rau  [:(]). I-am lasat mereu siguri acasa (chiar si 2-3 saptamani) si totul a fost ok; de mancat mananca putin, de baut la fel.

La noi vin vecinii sa dea de mancare la iepurasi si sa-i lase liberi in gradina (de dimineata pana seara doar) si sa hraneasca motanul (care oricum umbla mai mereu, asa ca nu-l vor prinde pe-acasa). Si noi facem zilele astea baby-sitting la pisica vecinilor, prietena cu motanul nostru  [:)] Hamsterii sunt dragalasi, dar sunt activi noaptea in general; asta al nostru de acum insa e activ mereu; are cusca langa bucatarie si cum ne aude vorbind, hop si el; asteapta sa-i dam ceva de papa (nu ca n-ar avea cutia plina de boabe, plus tot felul de snack-uri si pastilute cu diverse gusturi). 

Aici se gasesc tot felul de rase de soricei si sobolani. Mie imi place Degu; sunt draguti rau; se fac mari si sunt ft jucausi; si sunt activi ziua. Dar le trebuie o cusca ft mare, ca sa aibe loc sa zburde. Ca nu-i putem lasa sa se plimbe prin casa, asta din cauza motanului  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ceva : motanul nostru mananca chips-uri; dar numai de-alea cu paprika si de o anumita marca (manca o prietena venita la noi chips-urile astea si el se uita la ea; i-a dat si lui...eu am ras si am zis ca nu are cum sa manance pisica chips-uri...sa vedeti cum a mancat un pumn plin de chips-uri..de m-am crucit)  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, bafta la pierdut ce vrei tu pe acolo! Da-ne si noua speranta ca exista metoda minune ;).

 

Mie nu imi plac animalele in custi. Nici caine in apartament nu as tine (in afara acelor rase micute). Eu una nu suport sa stau in spatii inchise prea mult timp, asa ca nu as putea sa las nici un animal inchis. Sunt piticii mei de pe vremea copilariei cand vizitam gradinile zoologice. In plus de caine nici nu as avea timp, pisica e mai independenta si imi plac si mai mult. Stiu ca e educativ pt copii sa aiba animal, dar  tare am impresia ca educatia o au parintii... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...