Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

Noi avem un Iustin pe strada si mi-e tare simpatic pustiul. e blond, carliontat, cu niste ochi patrunzatori, asa ca mi-a devenit drag si numele :) Tot in vecini avem o pustoaica, pe nume Ariana. Si asta-mi place, dar am zis sa nu le aleg pentru pitica ce urmeaza sa apara in familia noastra, ca deja sunt "luate", asa ca noi am optat pentru Agnes Elena. Mi-a mai placut si Ingrid, Iris si Delia  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am decis asupra numelui abia cu 2 sau 3 zile inainte sa nasc asa ca mai aveti timp nu va ingrijorati. Toata lumea ma intreba cand ma vedea cu burtica cum o sa ii pun nume si nu stiam niciodata sa le raspund [:-)))]

 

 

Asa ma gandesc si eu... ca voi sti cel mai bine cand voi vedea copilul... Deocamdata oricat m-as gandi si razgandi nu am nicio idee care sa zic ca m-ar cuceri pe deplin... si sa se potriveasca si cu ceea ce isi doreste sotul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred in treaba asta cu top nume pentru 2014, 2015 etc.

nu cred ca cineva alege numele copilului pentru ca e la moda in anul respectiv, sau foarte utilizat etc.

 

cand eram insarcinata, imi doream neaparat un nume de floare pentru fetita dar nu ajungeam cu sotul la nici un compromis. mie imi placeau mult Narcisa, Lacramioara, Brandusa sau Iris. Sotul nu agrea nici una dintre variante. Intr-o zi, pe cand eram in spital si tot notam nume si faceam combinatii a rasarit pur si simplu Crina. Nici nu l-am intrebat pe sot. I-am spus ca eu vreau Crina si gata. Eram pregatita sa ne certam serios daca refuza si surpriza, a fost la fel de incantat ca si mine. [:D]

 

daca voi mai avea o fetita, ceea ce imi doresc foarte mult, cred ca ne vom lupta iar pentru alegerea numelui. acum va vota si Crina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred in treaba asta cu top nume pentru 2014, 2015 etc.

nu cred ca cineva alege numele copilului pentru ca e la moda in anul respectiv, sau foarte utilizat etc.

 

Nu stiu exact,insa dupa mintea mea topul asta e facut in functie de incidenta pe care un nume o are la un numarul de nasteri.

 

Nu stiu daca neaparat cineva pune numele ...ca  ein top,insa nici nu putem nega ca sunt ani in care incidenta unui nume este coplesitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...