Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

noi am vrut un nume scurt, care sa nu fie prea exotic si complicat de pronuntat in romaneste si franceza.

mie imi place f mult Mara, insa mi-am dat seama ca francofonii il pronunta putin bizar (din cauza r-ului); mi-ar fi placut si Maia, dar din cauza unui desen animat cunoscut in zona - Maya l'abeille - am ales sa nu-l punem (n'as fi vrut ca fii'mea sa fie strigata Maya albina). noroc ca am avut in "rezerva" un alt prenume - Lea - care-mi place ff mult si sotul a fost de acord imediat :-)) . asa ca, fetita noastra se numeste Lea Marie

 

bine ca n-a fost baiat caci se complicau lucrurile :-)) , pana sa stim ce ascunde cutiuta cu surprize (la 5luni+ abia), nu reusisem sa gasim un prenume de baiat care sa ne placa amandurora :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

In UK e mare nebunie cu viitorul bebelush regal care se va naste peste o luna. Desi nu se stie daca va fi fata sau baiat, casele de pariuri au primit mai multe pariuri pentru fata. Numele care au fost cel mai des pariate pentru noul bebel sunt

Alice

Elizabeth

Charlotte

Victoria

Alexandra

Diana

 

oricum, si daca e fata si daca e baiat, numele alese de cuplul regal vor stabili trendul pentru 1-2 ani. La fel s-a intamplat cu primul copilas al lor, George

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In UK e mare nebunie cu viitorul bebelush regal care se va naste peste o luna. Desi nu se stie daca va fi fata sau baiat, casele de pariuri au primit mai multe pariuri pentru fata. Numele care au fost cel mai des pariate pentru noul bebel sunt

Alice

Elizabeth

Charlotte

Victoria

Alexandra

Diana

 

oricum, si daca e fata si daca e baiat, numele alese de cuplul regal vor stabili trendul pentru 1-2 ani. La fel s-a intamplat cu primul copilas al lor, George

Ha,ha,ha...eu am citit ieri ca Kate a nascut o fetita(foarte multe nume ,nu le-am retinut pe toate)April...mai devreme decite ra prevazut.

 

Imediat ii raportez sotului ...ca apoi spre sfirsit sa vad ca e...pacaleala de 1 aprilie.Si uitasem ca e 1 aprilie!!! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...