Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Acum am ajuns si eu acasa de la tub si spital [:D] Oh da, ce senzatii, ce sunete, ce... naspa!! Nu mai vreau, numai in caz de forta majora! Nu sunt claustrofoba, dar mi-a fost greu sa tin ochii inchisi si sa stau nemiscata atata timp, cred vreo 20-25 min? Sper sfrasit magnetii aia mai ca imi mutau capul desi eu stiam si voiam sa il tin nemiscat, ca asa mi s-a spus si asa trebuie, dar ce forta in magnetii aia, si ochii in cap ii simteam cum se misca fara sa vreau, nu mai spun de urechi si creierii in cap! Brrr.... nu mai vreau! A trecut greu timpul, ma concentram sa nu ma misc, cu ochii inchisi, am numarat pana la 100 in toate limbile pe care le stiu, apoi am trecut pe cantecele de copilasi ...Ce usurare cand m-au scos de acolo... 

 

Cand am iesit din casa la 7.30... incepuse ploaia, numai bine, Calm si linistit, Londra inca dormea, nici un om pe strada, nici macar pe bulevardul asta mare de dupa colt nu era nici o masina, la semafor am trecut pe rosu [:I] .... apoi printre stradute am ajuns la spital, cu o mie de ganduri in cap, ochelarii aburiti, cu gluga de la geaca in cap, imi era cald, dar ma ploua... mi-a luat vreo 10 min pana am dat de cladirea unde trebuia sa ajung, e un spital imens cu foarte multe cladiri, diferite departamente... m-am si panicat si l-am sunat pe Nick ca nu stiam cum sa ajung si unde gasesc eu unde trebuie sa ajung, era tarziu, 7.50 si eu trebuia sa fiu acolo la 7.45. Intr=un final am ajuns dupa ce am mai inconjurat vreo 2-3 cladiri si trecut de o parcare si o bariera.., m-am simtit usurata ca am ajuns, m-am scuzat ca am intarziat si am explicat de ce. M-au luat iar la intrebari, semnat nu stiu cate hartii... si apoi in tub, acolo v-am povestit cum a fost... sa va zic ce bine a fost cand am iesit de pe poarta spitalului si am mers incet spre casa. M-am oprit la magazinul romanesc si am luat gris sa fac o portie de lapte cu gris... si am admirat casele, florile, copacii , florile castanilor, liliacul... e frumos si a iesit si soarele.

 

Cam asta e aventura de azi cu tubul si spitalul... cica rezultatele le voi avea in 4-5 working days. O sa sun maine la GP sa ma programez pe vineri la dr care mi-a facut trimiterea spre RMN sa vedem ce spune, cate doage imi lipsesc  [vraji]

 

Sa imi termin cafeaua ca nu am apucat...ori mai degraba m-as culca, ca nu am inchis un ochi toata noaptea gandidu-ma la ce ma asteapta azi  [ph34r]

 

O duminica frumoasa!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut cele mai tari concerte la Londra - Sade acum 2 ani, Prince acum 4 ani si Suede anul trecut. Sade si Prince la O2 si Suede in curtea interioara a unui castel, lume putina, toti de aceeasi varsta, am stat la cativa metri de Brett... fericire maxima.

 

Strumfi bine ca ai scapat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, locuitori ai ghetarului!

 

Pisicuta e mai rau. Sansele ei sunt foooarte scazute.

Fii-mea sufera foarte tare. Sufera.

La ochisori are conjunctivita cu chlamidia. Conjunctivita asta vine cu infectia cailor respiratorii superioare. Are nasul infundat si deci nu mananca si nu bea apa. Ieri nu a mancat nimic.

Are temperatura 35 de grade fata de ieri cand avea 38 (normal) si deci sta intr-o pijama inconjurata de niste sticle cu apa calda.

 

Vetul ne-a invatat cum sa-i deshidem gurita si sa-i bagam mancare. Daca i-o bagi in gura o mananca.

Apoi am mai invatat cum sa-i punem Pivalone intr-un nas cu nari mai mici decat boabele de piper.

 

Nici acum nu reusesc sa ma inteleg cum de nu m-am opus la asa ceva.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi, sanatate la pisic. Hai ca poate mai are catvea vieti din alea 7 la indemana!

 

Strumpf, deci esti plina de magnetism acu? Joaca repede la loto, cine stie ce milioane se lipesc de tine?

 

Cand ma scol gasesc pe perete deasupra sofalei o  ditamai opera de arta creionata frumos cu un creion care nu mai vrea sa iasa. 

Il chemama pe Flo:

- Tuu ai desenat?

- Nu eu, Lili

- Lili nu ajunge pana acolo. Poate au fost ursuletii sau tigrul de plus?

- ......

- Poate a fost un monstrulet?

- Eu nu sunt monstrulet!, protesteaza Flo si nu intelege de cce ne spargem de ras.

 

Bineinteles azi are sotul oaspeti, trebuie sa fac curat, sa gatesc si sa ii las sa admire noul Picasso de pe peretele meu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Suede am fost si eu la Arenele O2 cand eram gravida in 6-7 luni. Ce mai dansa piscoata in burta, tumbe, nu alta!  [disco]  Am vrut anul trecut sa merg de ziua mea in iunie la concert la King of Leon, dar era pe 11 seara si noi a 2a zi de dimineata trebuia sa ne imbarcam sa plecam in croaziera, a ramas pe wish list. Cand o sa mai concerteze in Londra, cu siguranta ma duc! Pe 1 iulie au Coldplay concert la Royal Albert hall, nu au pus inca biletele in vanzare, tin un ochi pe situri. As mai vrea si U2.... eheee... cate nu as vrea eu! Si o bona daca s-ar putea sa pot pleca mai des cu Nick , cum o faceam inainte de Sophia: teatru, restaurant, concerte... 

 

Aschiuta, sa ii faci poza desenului, sa nu cumva sa il stergi pana nu il tragi in poza [:D] si eu am unul mareeee si frumos, pe hol, chiar la intrare... si ar trebui sa renovam, dar am spus sa mai amanam putin ca poate iese si piscotul nr 2 si sa aiba unde isi exersa talentul  [}:)] raspunsul la intrebarea de aseara: nu-i bai nici daca iese un brunetel, sanatos sa fie, desi eu ma visez mama de 2 fetite cucuiete  [^]

 

Simona, vad ca la voi e ca si pe aici cu scoala, Sophia mea va merge la scoala la 4 ani si 7 luni  [ascuns] eu nu prea agreez sistemul asta, dar na, asta e... asa e sistemul, asa facem!

 

Zikisor, nu ti-am spus ca te vizitez mai la toamna?! [:p] nu mai plange, ca nu stii cand te trezesti cu mine la usa, adresa o am... [nebu] 

 

La Londra nu mai vine nimeni? Nu tu shopping, nu tu concert, nimic?!  [soricel]  

 

Mihaela, sa iti traiasca sotul o mie de ani si tu pe langa el! [cheers]

 

Buflea, cum e acasa? Alex cum se mai simte? Flavia ce mai spune?  [flo2]

 

Viviana, imi pare tare rau de pisic.. off... asa mic si atat de multe probleme. Sper ca isi revine.

 

 

Ma asteapta laptele cu gris, cred ca s-a racorit si pot sa il mananc acum! [pofticios]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...