Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, in Praga banuiesc ca ai studiat ce este de vizitat deci nu am alte idei sa iti dau.Dar sa te uiti in vitrinele magazinelor de bijuterii la chihlimbar si granate.Doamne, ce culori am vazut acolo...chihlimbar albastru, verde si rar auriu.Sunt superbe si nu am vazut nicaieri altundeva asa culori .Si granatele alea sangerii !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata bagajele; parca plecam pt o luna  [ups] am verificat vremea, cica va fi frumos si soare, din cand in cand cu nori si putina ploaie, asa ca a trebuit sa luam haine si pt caldura si pt ploaie...cum mergem cu masina, nu-i bai, ca nu le ducem in spinare  [:D]

 

Drum bun si sper sa se intoarca motanul.. inaintea voastra! [:)]

 

Buflea, ma bucur ca au iesit ok analizele la sange. Sper sa revii cu vesti si mai bune [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumescmult dragii mei ...stiu ca sunteti alaturi de noi, atata lume este. Alex a primit un cosh din ala de fructe taiate in forma de buchet de flori de la echipa de hockey, un tricou de la NHL, un cosh cu fursecuri in forma de mingii de fotbal, hockey, baseball ...multa, multa lume e atenta.

 

Mickyyy, vroiam sa spun ca asa si eu ...nici nu am avut probleme pana acum si nici nu ma speriam asa de usor. Dar stii cum, simti, pur si simplu simti ca ceva nu e in regula si trebuie dus la spital ...mai, eu am simtit de duminica, cand nu avea febra dar se plangea de durere in gat ...si m-am dus duminica doar sa ii faca un test de strep ...care a iesit negativ (???).

Apoi marti cand a inceput febra, iar am simtit ca ceva nu e in regula. Pai de cate ori n-a mai avut el febra ...ce, m-am dus la doctor ? Si marti iar, iar a iesit negativ la strep desi deja avea febra mare si mana il durea, dar nu era umflata ...

 

Ce mi-e teama acum e sa nu devin exact ca mamele acelea pe care le ironizam ...super-protective ...m-am surprins ieri tzipand la Flavia sa-si puna ciorapi pe picioare si sa n-o mai vad in maneca scurta, ca nu-mi mai trebuie un copil in spital. Pe Alex il sterg pe maini cu dezinfectant ...nu-mi place de mine asa.

 

Acum cica suspecteaza ca ar face febra de la antibiotic ...habar n-am ce e asta ...o sa incerc sa citesc pe net. Rox, tu ai auzit ?...si iar se gandesc sa schimbe ampicilina intr-o cephalosporina ...

Astept doctorul de la ID sa vina sa vedem ...oricum, acum nu are febra. E in playroom, se joaca cu o minge de soccer .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, drum bun si vacanta frumoasa si calduroasa ...

 

Pisoiul Vivianei ce-o mai face ?

 

De maine ma duc la serviciu ...acum sunt ok, ca Alex e bine, dar daca face febra cat e barbatul aici creda musc din biroul ala ...si mai incepe si nenorocirea asta de closing. Trebuie sa o duc pe Flavia la scoala si la final sa sparg usa la 5 sa o iau de la after ...cred ca o sa muncesc fara pauza, sper sa nu fi facut aia cine stie ce buba pe acolo cat am lipsit. De rgula, in timpul lunii, mai verific si mai repar din bube pe parcurs, ca sa nu ma copleseasca la sfarsit de luna. Acum nu am facut nimic ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea da, se poate sa faca febra de la antibiotic...fata mea a patit-o. Febra i-a trecut la doua zile dupa ce am terminat antibioticul pentru o infectie urinara. La urmatoarea i-a dat acelasi tip de antibiotic...i-am spus doctorului ca am o banuiala dar nu m-a crezut si ne-am ales cu o alergie (usoara ce-i drept). 

 

Multa sanatate lui Alex!!!

 

...si scuze ca am dat buzna nepoftita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc si eu pt gandurile frumoase  [flo2] da, una din variante ar fi nunta  [:D] numai ca prietena lui e la doua case de noi si il cauta disperata; a venit la usa din gradina si s-a mieunat; a venit si in casa si l-a cautat...se jucau mereu impreuna; ea ft interesata de el, el o mai fugarea cand il enerva  [:D] adica el vroia sa doarma si ea ii dadea cu labuta, ca sa se joace...

 

Aici ploua si e frig rau; la Praga am vazut ca e frumos  [:)]

 

Buflea, iti doresc sa se rezolve cu Alex  [flo2]  ma voi gandi la voi.

 

Avem WLAN la pensiunea de la Praga, dar cred ca vom sta prost cu timpul  [soricel] dar tot o sa va citesc din cand in cand; cred ca seara inainte de culcare.

 

O seara minunata va doresc ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...