Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Nu v-am povestit; o familie de prieteni de aici are pisica si usa pisicii era una simpla; adica orice pisica putea intra in casa; au plecat in vacanta si cand au venit acasa, harababura mare in dulapul de haine; o pisica a vecinilor intrase in casa si isi facuse culcus acolo  [:D] la inceput au crezut ca au fost hotii in casa, apoi au descoperit cine era "inamicul".....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

endlich....  [il]  vesti de la buflea. sper si ma rog sa fie bine. 

 

 

Mihaela, vacanta eficienta. sa lasi toate grijile acasa incuiate in dulap. si sa te bucuri de vacanta.  vitrinele alea le-am admirat si eu acum cativa ani.... dupa, am visat numai bijuteri albastre. 

 

 

Julia, cred ca mi-a scapat mie, mi-ai raspuns la autoinvitatia mea? care nu stiu cand va fi ..... da in imaginatia mea deja ma joc cu copii tai. 

 

ma simt bine, minunat..... desi la noi ploua de doua zile si e asa o vreme de lancezeala. si am slabit in 4 zile, 1 kg jumate. scopul meu principal nu e sa slabesc foarte mult, telul meu este sa fiu si sa ma mentin sanatoasa.  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, oricand,nici nu se pune in discutie, doar sa stim dinainte, sa nu cumva sa fim plecati in tara... ori sotul, ca el merge cam o data pe luna pentru cateva zile!

 

Am fost la Sarah la Elterngespräch, asa imi place stilul asta de sedinta individuala cu copilul, la bine si la rau, sa nu ma stie nimeni! Sarah e Hut ab!, mai ales pentru un copil cu mediu bilingv, cica, asa ca am avut si eu o bucurie pe ziua de azi :)).

 

Ma duc la facut covrigi, e un first time, sper sa nu ii dau la vrabii... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!

 

Azi mi-a fost cam rau, cred ca de la magnetii aia de ieri... nu stiu de ce, nu imi explic, dar mi-e mai bine acum. Oricum cat eram afara simteam cum ma scurg din picioare, desi am mancat/baut.. ma lua cu calduri si simteam ca lesin, noroc ca eram cu Sophia si impingeam la carut, Sophia dormea si eu nu mai vedeam clipa sa ajung acasa sa ma intind si eu in pat. 

 

De azi am declarat razboi kilogramelor! [:D] Pastele a trecut, vara vine... e dupa colt! Nu mi-e mie de costum de baie ca nu-s genul, dar ma gandesc sa nu mai cumpar alte haine ca e dulapul plin si eu nu mai incap in multe din ele [:I]  [smulgpar]

 

A fost asa cald azi afara ca nu imi venea sa cred ca astia de la meteo ziceau ca ne va ploua toata ziua, nu am avut nici un strop, cativa nori , dar dupa ce a iesit soarele, o calduraaaaaa [alcool]

 

Mi-am facut programare pentru vineri dupa amiaza la dr sa ma duc sa vad ce imi spune, daca ii vor ajunge rezultatele de la RMN pana atunci, dar precum aici e zi libera, nu aveam chef sa astept pana marti pe 6 mai.

 

Cam atat de la mine acum, mi-e somn si mi-e lene, ma simt fara energie, m-as culca aici pe canapea, dar mai e putin pana baiesc si culc piscoata.. sper azi sa se culce mai devreme de ora 10 sa dorm si eu mai mult  [fri]

 

Noapte linistita! 

 

[nani]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete JuliaSM

Gata bagajele; parca plecam pt o luna  [ups] am verificat vremea, cica va fi frumos si soare, din cand in cand cu nori si putina ploaie, asa ca a trebuit sa luam haine si pt caldura si pt ploaie...cum mergem cu masina, nu-i bai, ca nu le ducem in spinare  [:D]

 

 

Vezi ce iese cand citesc pe diagonala?? Vai si cat te-am invidiat pentru luna asta la Praga... si noi ne muncim, visam si planuim sa ajungem acolo si suntem mult mai aproape decat voi, dar cu copii asa mici, mi se pune un nod in gat cand e sa ma gandesc ca plecam in tari straine, ce concediu e ala, cine are chef sa bata pietrele in mers pe jos ore intregi, sa casti gura la cladiri si muzee, poduri si alte alea??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu gandul la Alex si Buflea si eu! Am inceput sa fiu mai aglomerata, dar citesc, citesc. Astept vestile bune de la doctori, ca pe alea de la Lehrerin le-am primit... Sarah [flo2]

Weekend lung si la noi! Incepe de maine cu picnic la Iana in gasca, apoi cu gasca cu tot la ora de ritmica. Chira, maine, zi scurta. La 11 mi-o trimit acasa. Cum noi suntem la picnic, va avea viata de caine cu lectii si citit [clo] . Nici miercuri n-o sa aiba mai mult noroc in viata, ca acasa se lasa cu tort, iar ea se inhaiteaza cu gunoierii orasului sa curete nu stiu ce parc (care oricum e curat luna). Dar scoate joi parleala cu un play date cat toata ziua :) Vineri suntem invitati undeva la munte la casa de vacanta a unor amici, sambata incercam sa ajungem la unul dintre castelele din zona, duminica... V-am zis ca sunt anuntate ploi peste ploi si deasupra alte ploi? Misto planurile noastre... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea eu am deja vederea pregatita, ccand simti tu  fa publica adresa sa trimit si eu un cuvint de incurajare... ceva de pe plaiurile mele.

 

bai chiar nu stiu ce sa zic, eu povestisem cu ceva timp in urma ca nepotitca mea cand a facut 10 ani cateva luni a facut febra si nimeni nu-I dadea de cap...teste peste teste, diagnostic unu mai rau ca altul de la lupus...la hiv...pana la urma a avut ceva cu plasma din singe sau probabil reactive dupa vac de hep b care il facuse cu citeva zile in urma.

 

si eu m-am mirat ce intuitive ai avut sa-l duci la spital...doar ca avea febra si o durere la mana-care eu as fi ccrezut ca poate de la antrenament..nimic important.

m-ai bagat in spereti cu strept-ul asta, care eu credeam ca e ceva banal. William nu a avut niciodata si sper sa nu aiba....ca pe aici pana te vede dr [smulgpar]

 

 copiii tai au avut vacanta sapt astea. treb sa ii iei lectiile de la scoala si sa faca cat poate. spuneai va vine un professor sa faca cu el...vine mereu?

 

ce sa mai ...m-ai innebunit cu boala asta. abia astept sa sse terminne...sa ne povestesti ce nebunii face si cate goluri inscrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...