Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Mai, plang ca o proasta... am tensiunea crescuta, ca imi aud in gat cum imi bate inima, si-s foarte-foarte amarata.

 

Julia, inmulteste cu 10, cu 100, cu 1000 chestia care o simti tu si apoi gandeste-te ca eu nu doar simt chestiile alea (si da, si eu plang ca o proasta!!, peste tot, chiar si acum cand scriu), dar spre deosebire de tine va trebui si sa traiesc cu ele o viata intreaga.

 

Nu e cazul sa te retragi, ma voi retrage eu, pentru ca asta simt ca trebuie sa fac acum, sa iau o pauza, sa ma detasez o vreme de tot si de toate si sa incerc sa-mi revin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum am mai scris si la subiectul cu natalitatea, un copil nu are nevoie numai de un blid de mancare si un acoperis deasupra capului. Are nevoie de mult mai mult, are nevoie de timp acordat de parinti. Asta e motivul principal pentru care nu vreau mai mult de 2 copii : nu am destule resurse emotionale. 

Micky a pus in balata, a luat o decizie. Este decizia ei, a lor, este viata ei. Cred ca nu trebuie sa facem lucrurile mai grele decat sunt. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata pe la zi

 

Julia, am sa te rog frumos sa nu pleci de aici. chiar daca toti am fi spus "nu" nu stiu daca Micky ar fi spus "da". si nici tu, Micky, ce rost are? suntem adulti, nu suntem de acord unii cu altii in anumite cazuri, dar asta e viata. stiu ca esti foarte foarte suparata dar te rog, mai gandeste-te [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miky, dimpotriva, nu e cazul sa te retragi si sa te izolezi, e suficient ca pleaca sotul si ramai singura cu fetele. ok, ai nevoie de o perioada sa-ti pui ordine in ganduri si viata, dar nu pleca de pe forum.

daca te putem ajuta cu o vorba buna, cu un sfat, cu un umar virtual pe care sa te sprijini sau sa plangi, nu ezita sa spui. pe ghetar/forum sau in mesageria privata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2] Julika, nu stiu daca tu ai observat ca nu am intrat deloc in discutia asta. Am avut un motiv bun, zic eu. M-am gandit ca nu stii niciodata cand ti se poate intampla tie. Cand esti tu pus in situatia de a alege. Si ce e mai trist, e ca nu poti sa stii cu certitudine ce ai face.

 

eu inteleg cum te simti, caci am subiectele mele "sensibile".

 

stiu si ce inseamna sa te retragi dintr-un loc unde simti ca nu te mai potrivesti tocmai bine.

 

dar vreau sa-ti spun ca e bine sa-ti lasi o portita. Intotdeauna. Fiindca ma stii, poate la un moment dat vrei sa te intorci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia hai sa vin si eu sa bocesc un pic la voi pe umar [:I] . Tocmai ce am avut un interviu la telefon pt un job si .... n-o mers. Dupa cum au incheiat de rapid. Asta inseamna dragii mei cand vrei sa lucrezi part-time in meseria mea, ceri pe deasupra un salariu conform cu experienta si nu poti sa il incepi maine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna randunicilor

 

 

mai? ce inseamna asta?  [il]  unde sa plecati? nimeni nu paraseste ghetarul asa de capul lui.  [flo2]

stiu ca nu e de gluma, stiu prea bine. 

 

ii dau dreptate Juliei  [flo2] , dar in acelasi timp o inteleg si pe Mickyy, chiar daca sunt o mie la suta impotriva avortului.

o sa spuneti probabil ca sunt duala. nu, nu sunt, absolut deloc. 

 

parerea mea este ca fiecare om are dreptul sa fie indignat, suparat, revoltat iar atata timp cat isi spune civilizat revolta si fara sa jigneasca, e in regula sa vorbeasca. 

eu ma revolt la ce vrea sa faca Mickyy, dar o fac doar ptr mine. 

si lui Mickyy ii spun ca, asa cum te cunosc eu virtual, daca ai fi decis sa ai copilul, gaseai o solutie, solutii sa traiti cu toti mai departe onorabil. 

 

 

aschi, imi pare rau ca te-au respins cu interviul, da e pierderea lor, nu a ta.  [flo2]

 

 

nu stiu cum sunteti voi, da eu m-am atasat foarte mult de grupul asta, am despre fiecare din voi percepti bune si va cunosc cat de cat.... ma gandesc la cei ce au probleme, sau sunt bolnavi, ma rog ptr voi, trimit ganduri bune..... imi pasa de voi. [il] 

 

 

acuma plangerea. de cateva zile, cred ca aproape 10 sunt deja, ma doare talpa acolo unde  e calcaiul. dar in talpa, toata zona aia. nu pricep de la ce anume.... pantofi si incaltamintea de la lucru sunt aceleasi de doi ani.....ce poate sa fie? ma doare la mers. acum vre-o trei ani am avut pe laterala piciorului un neg din ala urat si negru, care sa vindecat extrem de greu ca era adanca radacina negului. plus ca ma durea .....

deci ce sa fac?  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...