Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Ia hai sa vin si eu sa bocesc un pic la voi pe umar [:I] . Tocmai ce am avut un interviu la telefon pt un job si .... n-o mers. Dupa cum au incheiat de rapid. Asta inseamna dragii mei cand vrei sa lucrezi part-time in meseria mea, ceri pe deasupra un salariu conform cu experienta si nu poti sa il incepi maine. 

 

uh, ce rau imi pare. a ramas cu "va anuntam noi?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari, mergi la ortoped. Eu merg de o viata intreaga pe jos km intregi, de abia acu cativa ani a inceput sa ma doara calcaiul. Si asa a observat nenea ortopedu' ca la mine e taman pe invers decat la plattfuß, adica e curbura mult prea sus si nu imi vine pantofii, se lasa greutatea mult pe calcai.  Asa ca am primit niste chestii speciale de pus in pantofi, facute pe forma piciorului meu si voila! cat le-am purtat mi-a mers bine (nasol e ca ti-i le face pe pantof, de la vara la iarna merge, dar daca schimbi pantoful de vara, schimbi si talpa speciala). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, am o harta a talpi si acolo imi arata ca in zona aia ar fi punctul care corespunde nervului sciatic. dar de ce sa ma doar asa brusc? ca nu ma facut nimik special din ce fac deja de multa vreme.  [fal]

 

 

aschi, am avut talonete si le-am purtat multa vreme, unul sa rupt intr-o parte si de atunci nu le-am mai purtat. dar asta e deja de foarte mult timp....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, sunt acolo niste puncte de presopunctura. si daca alegi sa crezi in holistica anumite puncte corespund unor organe / sisteme. deci eu as zice presopunctura + / acupunctura.

 

ce nu inteleg eu de ce, pe diverse site-uri cu harta talpilor, zona calcaiului (in talpa) este asociata cu diverse organe : ovare, nerv sciatic, nerv trigemen. asta asa, la o cautare rapida. oare care o fi adevarul, ce organ/sistem isi are corespondentul in calcai ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...