Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu zic ca asa cum noi cei care am zis ca in locul lui Mikyy, nu am face pasul asta, ne abtinem de la a-i comenta decizia ...asa ar trebui sa faca si cei care sunt impotriva avortului. Ceea ce faceti voi acum este presiune emotionala asupra unei mame care oricum are de luat o decizie foarte grea.

 

Mikyyy, este foarte ok ce faci, in orice situatie. Este viata ta si a barbatului tau ...sunt resursele voastre, emotionale, materiale ...resurse care sunt sigur diferite de la Julikai sau Michellinei sau ale oricui alt cuiva. Eu zic sa nu mai ceri pareri, ca oamenii iti gandesc tie viata cu sufletul lor ...si asta nu e o judecata dreapta.

Atat retine ....este foarte ok si sa-l tii si este absolut perfect sa faci intrerupere ...si am sute de argumente sa imi sustin acel "perfect" ...

Tot ceea ce e important este sa te impaci tu cu decizia ...in rest, nu exista bun sau rau aici. Este "bine" in ambele situatii ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si acum pentru Julika ...e pacat sa pleci.

 

E ca si cum nu ai mai vrea sa stai de vorba cu noi pentru ca nu gandim ca tine ...ori eu cred ca sunt alte chestii in care rezonam, ca doar de aceea gravitam pe aici ...

Ne dam cu parerea, judecam in gand, notam sensibilitatile fiecaruia si incercam sa ranim cat mai putin in jur ...si cel mai important, suntem aici pentru nevoi emotionale ...eu, acum, in aceasta perioada pot sa iti garantez ca conteaza enorm.

Si Mikyyy, acum are ceva probleme emotionale ...si suntem aici sa o sustinem in alegerea ei, chiar daca nu rezonam cu ea.

 

Din asta vine caldura locului asta inghetat ...a plecs acum inseamna ca o acuzi si ne acuzi. Si tu nu faci asta Juliko ...stiu eu sigur ca asta e ultimul lucru pe care ai vrea sa-l faci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikkyy [flo2] ,

si eu te sustin , si vin si iti impartasesc de ce noi ne-am oprit doar la un singur copil, foarte simplu ca nu am fi fost in stare fizic ( mai ales cu sanatatea) sa avem grija de 2, si contrar zicalei ca al 2 si 3 etc ii da DD painea lui ce te faci daca DD nu da sanatate parintilor, orce alegere ai face esti bine venita aici , te rog sa vi sa scri  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aham, de ce mie mi-au dat doar o pereche? hmmm, ia sa ma duc sa-i strang de coaie.  [:)]

am facut acum 4 sau 5 ani talonete, nici nu mai stiu exact. ar fi o idee buna sa imi fac altele, insa trebuie sa ma ocup de asta. 

 

 

 

te-au fraierit, eu vorbesc de gesetzliche KK, nu de private. garantat 2 perechi pe an, eu ma duc in fiecare an la ortoped si primesc reteta. trebuie facute noi ca de 4-5 ani se ma strica, modifica, miros urit. aaa, eu primesc o pereche de piele pentru pantofi mai de strada si o pereche de ceva sintetic pentru pantofii de sport. dar te intreaba ce vrei si poti lua 2 perechi numai de piele sau numai de sinteticul ala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce nu inteleg eu de ce, pe diverse site-uri cu harta talpilor, zona calcaiului (in talpa) este asociata cu diverse organe : ovare, nerv sciatic, nerv trigemen. asta asa, la o cautare rapida. oare care o fi adevarul, ce organ/sistem isi are corespondentul in calcai ?

Sunt mai multe proiectii acolo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuza-ma buflea si o rog pe mickyy sa ma ierte ca am suparat-o dar nu am putut sa ma abtzin in situatia de fatza sa spun ca e "bine si asa"...cind am convingerea ca e foarte gresit.

chiar citeam zilele trecute si ma gindeam la mickyy, spunea intr-o carte, "ca un copil chiar daca vine cand nu e in planul parintilor, el deja e in planul lui Dumnezeu".

 

gata, nu mai spun nimic aici, decat daca sunt intrebata si pe privat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Buflea sa stii ca asa rar cum scriu ma gandesc la voi si va doresc insanatosire cu viteza luminii sa intrati in normal cat mai repede!

 

    Michelino eu ti-am zis mai acu ceva vreme sa sezi bland si sa nu te agiti ca nu e cazul:), ai zis ca ai inteles si ma gandeam ca te-ai prins. Mickyyy alege ce vrea, inclusiv sa ne prezinte noua scenarii fel de fel, nu vad scopul poate doar il intuiesc tinand cont ca toata povestea e inceputa de multicel iar la o asa hotarare nu se ia chiar cu pixul si creionul in mana( ma rog cu tastatura) sau mai rau la taraba de loz in plic cu tabelele statistice in mana... Deci fetele care va implicati, va admir sinceritatea buna credinta dar mai cautati putin in urma inainte sa parasiti ghetarul.. Julika, ma gandesc  ca e mai mult o furtuna intr-o linguritza, deci nu ai motiv sa te superi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy, ai dreptate...am prostul obicei de a da din gura chair cind stiu ca vorbesc degeaba. insa ceva o mica, mica, minuscula...sperantza ca poate spun ceva la care autoarea nu s-a gindit si nu ca o fac sa se razgindeasca, dar poate o fac sa se gindeasca mai bine si sa ia decizia buna.

eu intleg ca e cumplit sa iei asa decizie si sa traiesti cu ea...

nah...ca I-ar nu mi-am tzinut gura...si tocmai am zis ca nu mai spun nimic... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...