Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Salutare Domnitze si Stimate Domn,

 

ce ma enervati..iar ati vorbit in rime [:)]  si nu am apucat sa citesc ..

 

io am inchis DC : pur si simplu de neputinta...cand un copil e bolnav si nu poti face nimik albesti pur si simplu. Buflea, e normal ceea ce simti. si tre sa iti zic ca e bine ca poti vorbi si impartasi durerea ta. E mai rau sa intri intr-o mutzenie,..cand oricum nu sta in putea omeneasca sa acccelereze ceva..

 

Doua zile mai tarziu am intrat totusi sa vad cum se simte Alex. ..sper ca e mai bine..ca nu am citit in ultimile pagini vreun mesaj de informare...decat ca nu mai avea febra..prea mare..

 

dar tot nu v-am recuperat..nici la poze..

 

Aschiuza, uite ca nu stiam asta..cum nu stiu multe altele de altfel.

in 2009 io si copilul cel mic ne-am rupt picioarele..independet..fiecare pe-al lui..dar in aceeasi perioada.. [alcool]. Am aflat si io ulterior ca as fi putut sa apelez la un Pflegeversicherung.

 

 

Simonna, demential Atomixul..asa cum il stiu io [biz] .

nu am inteles de ce nu mergeti impreuna in ro. el ramane acasa sa ingrijeasca pisica?

 

Aqai, super mama de baietii..Cum e cu socru?

 

Strupmfescu, io am fost in Lo in zilele tale cu soare, 23-24 am plecat la fix in 25 cand a inceput ploaia. Si am fost si la omuletzul de dupa colt, Manneken Pis, [ping1]

Tu vorbesti de Gent?..sau e alt oras?

 

Michell, imi pare rau de pierderea procesului.. Stiu ca iti facusei sperantze..dar Buflea are dreptate. Un avocat ar fi stiut mai bine butoanele judecatorului.

 

Stai sa iti zic io un exemplu pe care l-am trait de curand. Am primit o evaluare: am trimis-o la coleg si la o pretena, cunoscatori de limba germana mult mai buni decat mine. amandoi mi-au spus: super! am trimis la o preteana nemtoiaca..ea imi raspunde..Hmmm..avea cel putin un semn de intrebare..si imi propune ca evaluarea asta sa io arate sotzului ei, care-i avocat, sa isi intrebe un coleg pe domeniu: piata muncii. Si cateva ore mai tarziu imi vine notitza avocatului: evaluarea era buna, dar nu chiar asa de buna cum credeam io..si mi-a spus ca are o nota de 2+. deci era buna dar nu extraordinara cum crezusem io initial.

 

Stii, io am vazut ca atunci cand mi se inchide o usa, Dumnezeu imi deschide o fereastra [flo]

 

Viv, nu stiu ce-i cu pisica..dar speranta moare ultima..

 

nu am fost la nici un concert, pur si simplu din motive diverse..nu am avut bani sau timp nu am avut bona la copii..etc..sau nu s-a potrivit: anu trecut era la mine in oras un concert la care vroiam sa merg..din pacate au mutat data concertului si nu am ajuns.

cred ca mi-ar trebui un Manager [mata] am vazut acu ca Eric Clapton e la mine in oras in 24 iunie..dar nu mai sunt bilete..

 

Doamne si cat vroiam sa scriu..am uitat tot..la noi e azi e ultima zi de vacanta..parca a trecut o luna cu 8 zile libere..si ce bine fara teme, fara projecte si sedintze. de maine iar in focuri cu Matrix meu: unul de la 8 unu de la 9 pachetele, care are inot care are fluer, care-i la sah, altu e la atletism..

pacat ca forumul asta nu e vorbitor.. [bicic]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi, eu nu am inteles, ai fost in Londra sau in Bruxelles?  Ghent e versiunea flamanda, pentru ca e in regiunea flamanda a Belgiei si eu asa l-am vazut scris pe indicatoare si peste tot, vad ca si wikipedia tot asa il scrie?! GPS ul din masina tot asa il avea scris, dar stiu ca si Gent este ok scris, nu e nici o greseala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..asa stiam io cam mai aveam ceva de scris..

 

- mi-a venit acu o saptamana o scrisoare de la DHL despre un pachet..din China care ma astepta in vama. Pt ca nu era factura in el, ma astepta Vama cu factura sa il ridic. Ete na..dupa ce m-au costat 52 E sa mai platesc si TVA-ul la niste chinezarii. Cardul cel nou a aparut asa ca le-am zis pa. 62 E per total. Bine ca numai atat.

 

- bilete ieftine de Avion io gaseam pana anu asta aici: http://www.billigflieger.de/. site-ul nu e teapa, ca cel de mai sus  [;)] si l-am primit acu vreo 5 ani de la Helbi. io si cunostintzele mele ii multzumim vesnic ca am facut economii serioase. Anu asta nu am mai gasit oferte prea bune,  le-am cautat din ianuarie pt august. cand sunt vacante pretzurile explodeaza. asa ca cele care aveti copii prescolari profitati de situatie [bib]

Edit: biletele au explodat in general ca site-ul tot are oferte mai bune decat daca as cumpara direct de la Tarom sau lufthansa.

 

- Durerile de cap. le-am cunoscut la randu-mi de-a lungu timpului, ma mai viziteaza periodic. le-am clasificat asa:

 =>dureri ce nu cedeaza cu nici un medicament, pt ca de fapt sunt crize de fiere si pana nu vomit, chit ca nu imi e greata, nu trec.

=> dureri dupa ce degust alcool. aici am gasit si explicatia, ca nah cu ma las, mai ales cand fratii mei sunt la fel: se pare ca ne lipseste o enzima si nu e metabolizat ( nah explicatie de economist) ca la carte. Ar fi mai usor prelucrat daca as lua supliment de magneziu, dar nah pot sa traiaesc bine mersi fara acool, asa ca nu iau nimic.

=> dureri explicabile de nesomn, stress..etc..etc..

 

Corinadani..oare ti-am scris?! sau am vb singura..uneori simt si io asa ca tine, dar tu tre sa te feliciti pe tine ca ai ales si ai ales pt tine, nu pt parintii tai si chiar daca ai renuntzat la facultatea aleasa de ai tai, te-ai implinit pe tine. si asta ar fi venit din mai multa incredere in tine.

 

Chiar io nu imi explic de ce toata lumea dadea la Poli, cand nu aveai nici in clin nici in maneca cu meseria asta..io o am pe sormea care a picat la admitere si asa demoralizata a fost ca nici nu a incercat altceva..si au trecut mai mult de 30 de ani de atunci.

 

Strumfi, am fost cateva zile la Bruxel si cateva zile la Londra.

Gent si Brugge l-am vizitat in 2006. Cred ca e acelasi oras, dar io il am pe germana si tu pe Engleza

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, cu concertul lui nenea Eric, uita-te in fiecare zi in ultima saptamana inainte de concert. Mai apar bilete, pt ca sunt date la diverse firmesi nu toate le vand... 

 

Nici eu nu am stiut cu ajutorul pana nu mi-au spus cei de la spital ca pot sa imi dea hartie pentru asa ceva daca am nevoie. Aici doar sa stii la ce usi sa bati si primesti ajutor. Dar pana afli de usile alea....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io acu stau sa imi strang o comanda pe net..v-am spus ca nu prea is mare amatoare de cumparaturi online..dar pretzurile in farmacii is nesimtite rau..asa ca am aflat intamplator de la o cunostinta de medizinfucs si in principla cumpar dupa Juvalis.de. pai nurofen costa in famacie 6,5E si pe net la aproape jumate [alcool]

 

Achiutza, mersi mult..tre sa le iau din timp..ca tre sa imi gasesc si partener.. [fal] .

 

sau nu v-am povestit cum m-am dus io la mare in 2000 singura?! m-am decis de azi pe maine, le-am spus la ai mei pe fost de afirmatie si am plecat..si ce bine a fost..eram la 5 pe plaja..chiar mi-am gasit si o colega pe peron in costinesti si ne-a luat o tanti pe amandoua la pretz bun [alcool] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karu,sa pui si asta pe lista, inainte de a suna la mama/soacra sa vina la Viena : daca ai vreodata nevoie de om sa stea cu iadele ca sa mergeti voi la concerte, nu ezita sa apelezi la noi, cu mare drag iti scriu! Daca nu e zi de scoala, luam noi copilele si stau la noi o zi, se poate si pijama party si facem chiar doua, ca ai mei sunt amatori de copii mereu. Casa e child friendly, mobile prinse de pereti, covoare si chestii gandite sa le fie bine lor, nu e loc in casa unde sa nu ii pot lasa fara grija sa sara, sa se joace, sa deseneze, sa se catare chiar. In plus, daca nu m-au daramat ai mei patru, n-o sa ma dea gata inca doua. 

 

Cam asa:

 

Sau asa, in zilele vesele tare, cu mama ocupata ( deci nimic nu-i prea mult - Shefa, uite si dezordine, ca te macina ideea ca ar fi perfecti copiii mei  [:-)))]  nu, nu sunt... sunt doar veseli :)) ) :

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

woow Julia, ce frumos se distreaza ai tai.

 

Mai scrii tu odata cum era cu cartea aia de basteln?

io strang ideei pt cadoul de 7 ani :)

 

si la noi top sunt inca astea..plus toti copii care ne vin in vizita le-au incercat cu succes.

 

http://www.ebay.de/itm/like/380814493656?lpid=106&_configDebug=ViewItemDictionary.ENABLE_PAYMENTS_IN_HLP:true&hlpht=true&ops=true&viphx=1

 

La voi ce sunt top?

 

ai mei sunt mari fani lego, asa ca ar fi o pedeapsa sa le iau omuletii de la lego Star wars :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Nici eu nu am vesti bune. Incepand de aseara de la ora 17:00 Alexutul meu a facut febra 39 din 6 in 6 ore ...nu stiu de ce si nu stie nimeni. Tot ieri i-a scos si drena ...dar nu poate fi de la drena ...

Atat ce am mai plans aseara. M-am dus la spital sa ii duc snitele calde cu salata ...si am plans pe la toata lumea, rezidenti, nurse, barbat ...Nu pare ca are altceva decat la mana, dar cum sa faci febra la 2 zile de la drenaj ? Si cum sa faci iar alte abcese ?

 

Pur si simplu nu vad luminita de la capatul tunelului ...Acum ii inteleg pe drogati si durerea lor. Ma doare atat de tare sufletul, sunt in asa o panica, ca daca as putea sa iau ceva, orice, as lua indiferent de consecinte.

 

Mai trec eu pe aici ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa acelasi principiu ca in poza asta. Material textil de 3-4 m (astea din poza de jos au fost acolo, ca gandeam sa gasesc pe cineva sa innoiasca husele la scaunele lor de masina si, pana dam de croitoreasa cu masina heavy duty, ne-am folosit de material cum am putut) si o bara de suport afara, iar in casa noi avem un carlig universal, pentru hamac si alte spanzureli ad-hoc.

 

Funia verde e un material ca de tricou tricotat, pe care il aveam in cutii prin pod, de cand ma luase talentul de cusut chestii, acum multi ani, dar cred ca se potriveste orice material nu foarte flexibil, desi daca e prea bouncy, va iese jumper si e fain si ala.

La noi prostiile astea improvizate ad hoc au mare succes, mereu s-ar da in leagan, s-ar catara, dar le mai elimin eu, le innod sus de tot, ca sa mai faca si altceva, nu doar huta-huta toata ziua.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...