Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

cu fumatul: acum vreo 9 ani m-am hotarat ca vreau sa am copii. asa ca am fumat bine si am baut zdravan prin germania pe undeva intr-o seara si am zis ca e ultima data.

 

si asa a ramas. desi la cate un pahar de bere sau de vin am revenit de vreo 2 ani incoace. ciudat e ca si asa, la un pahar, ma simt taaare mahmura a doua zi. corpul meu s-a dezobisnuit de tot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

cu familia e complicat. sunt toti ai lui, si cei care sunt aici, si cei care au venit aici.

 

 

Asta dovedeste abia mintea de contabil calculat pe care o posezi [:-)))] Esti acoperita total, practic nu exista zona de risc.

 

Soro, ai auzit ordinul de la Roxana? A vorbit cu infectionistul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sincer sa nu plece nimeni [flo2] [grup]

Mickkyyy imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta [:(] Asa cum s-a mai spus situatia asta nu e una usoara cu nici una din alternative si nu o rezolvam noi pe un forum. Ar fi bine sa fie asa...

Buflea cum mai stati azi?

Strumph tu ai fost mai bine?

Aschi, las ca o sa vina si ziua aia. Acum antreneaza-te [dual]

referitor la fumat, of of. La noi e jumatatea cu cantec [V] Cand eram asa de fericita ca se lasase iar cica a dat stresul peste el. Si nu ma pot abtine sa nu [blabla] Desi citesc pe aici si ma gandesc ca trebuie sa fie greu.

Va doresc putere ca zic eu ca nu pierdeti nimic daca nu fumati. Din contra [flo]

 

Sanatate la toata lumea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Basil, evident, imi suna mie ceva fals (desi Boris il chema pe profu' de muzica din generala). Am impresia insa ca ai ajuns sa cumperi compulsiv [:)] . Deci stai asa: ai tai au venit acum? Ai lui au fost eminentele care s-ai stabilit acolo?

 

Viviana, eu te sustin pe partea cu fumatul. Am zis sustin, nu batut la cap. Azi vorbeam cu o tipa pe care eu o admir foarte mult si pentru cum arata (46), si pentru cata rabdare si diplomatie are desi are 2 copii foarte mari si 2 copii foarte mici, si pentru multe bile albe pe care i le-am dat in timp, si ii ziceam ca m-am lasat de fumat acum 9 luni. Foarte senina mi-a spus ca ea s-a lasat acum 8 ani, si de fumat, si a depasit si problemele pe care incepuse sa le aiba cu alcoolul. Inainte de eliberarea asta, se mai lasase 4 ani. Mi s-a facut frica brusc (si eu m-am mai lasat 2 ani)... Nu e usor, deloc nu e usor.

Eu va sustin pe amindoua! Sint ani si ani decind ma las si iar ma apuc, asa, degeaba, ca sint in vacanta sau alte motive care stau la fel de putin in picioare. Compromisul major e ala in care, de cind am ramas gravida cu Catrinel, fumez o tigara dimineata si una seara, si poate 1-2 la un chef. Dar se cheama ca fumez si ma enerveaza de mor. Acum mai am un deadline, cica nu mai fumez cind ma intorc din Ro, n-are nici un rost sa ma las acum, acolo toti prietenii si neamurile fumeaza, nu-s ce putere din lume m-ar face sa ma uit la ei. Si chestia asta cu ma las eu mai incolo... nu stiu de ce pot sa fac orice altceva, printre care si sa nu savurez o ciocolata, dar de tigara... Cum faceti?

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fie-mea e imbracata in printesa medievala, rochie cu minecute bufante pina in pamint, cu crinolina, voal cu coronita, sta in mijlocul salonului si, pam-pam, se uita a mia oara la Spiderman 1. Daca mai vad o data cum ii cresc omului piciorutele alea de paianjen in palma, ma apuca bitiiala.

 

Fiu-meu doarme la subsol, e aproape opt seara, ca nu-si face noptile, se trezeste cu noaptea in cap pentru scoala si i se aduna nedormitul. Eu chiuleam cind eram asa, pur si simplu nu ma sculam dimineata. Da' pe el parca nu-mi vine sa-l invat tocmai eu, care cica tre sa fiu un exemplu minunat! 

 

Eu am inceput cumparaturile de Romania. Sirop de artar, biscuiti cu crema de artar, am vazut si whisky cu artar da' pe-ala zau de-mi vine sa-l iau, nici nu pot sa-mi imaginez gustul! A, am luat fasole cu sirop de artar, na! Nu stiu ce sa mai cumpar. Am o nepoata de 8 ani si muma-sa nu colaboreaza deloc cu mine, o tot intreb ce sa-i aduc ca eu CHIAR vreau sa-i fac o bucurie copilului si ea imi zice: ce vrei tu. Imi vine sa-i zic fo doua. Si tot nu stiu ce sa iau. 

 

Ciocolata Reese (cu peanut butter) se gaseste in Ro? Ca toata lumea imi spune sa nu aduc nimic dar eu nu pot sa ma duc, dupa 10 ani, cu mina in fund. Macar sa fie ceva ce nu se gaseste acolo... Desi cred ca nu mai exista asa ceva.

 

Viviana, terapia aia cu paharele... inteleg ca iti trec din nervi cind le spargi... dar cind trebuie sa aduni cioburile nu ti se fac la loc? :) 

 

Buflea, sper din suflet la vesti bune!

 

Aschi, imi pare rau de job. Part time e greu de gasit. De unde ma uit eu, profita cit poti de anii astia cu ei mici, cresc ca din apa. Am citit undeva ceva de genul: "cind ai copii mici, zilele sint lungi dar anii sint scurti". Asta sint eu, incercind sa-ti ridic moralul. :)

 

Aqai, de ce blugi te-ai lipit? Caut, caut, caut... 

 

Mama, urit e monstrul ala verde, inamicul lui Spiderman, ma duc sa propun un puzzle!

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

ah ce sentiment minunat, ultima zi de lucru din saptamana... si e miercuri [:D]. de fapt putem sa zicem ca e vineri si avem 2 sambete si 2 duminici, nu? [:)]

 

 

 

sunt ametita rau. am fost la dentist. a zis ca imi face 2 plombe, una in stanga, una in dreapta. mi-a facut anestezie pt fiecare. nu pot nici sa mananc ori sa beau, ca nu imi controlez muschii faciali deloc.

 

ioi maica. dar ce a facut acolo??? ketamina in doza pentru cai?

ce mi-a placut aia cu lasatul de fumat si de baut [:D]. eu de fumat m-am lasat acum 11 ani. de baut... niciodata [:-)))]

 

doamna daiopri, ce mai fac motanu si pisoiu'? tot asa cuminti cuminti? [;)]

 

Viviana, tare tare rau imi pare de pisoi, dar si de tine [:(] auzi tu zici pe bune cu spartul paharelor? nu se zgarie cada? [:-)))] (nu de alta, dar as incerca si eu.... :))))) )

 

Simonna, nu pui mana sa pui o poza cu donsoara in rochie medievala? ha??? nu e Reese in Romania.

 

eu ieri am avut o zi... vai dosu' meu. dupa ce a doua sesiune de inghetare e mers ca pe roate am ajuns acasa, am luat plozii, am plecat la cumparaturi. cu circ. ca de ce? ca cum? ca de ce nu rochie de Sofia la supermarket??? ete de aia, ca sunt io mama rea. intr-un final am plecat. in spate i-a carat picioare si ciupeli lu frate-su pana am urlat la ea. alalalt.... nici el sfant da??? la supermarket ca vor covrigi. ok, covrigi, ca si eu mancasem un grapefruit si un iaurt pe ziua aia. bataie iar pe ei. desi luasem echitabil unul pentru fiecare. terminam cumparaturile, in masina, acasa.

cand am ajuns, se terminase si masina de spalat, intind rufele. cand incepusem sa gatesc... ora 19.45.... aud buf trosc. se rupsese suportul de uscat rufe [:-)))] ia-le frumos de pe jos, pune-le la uscator, continua sa gatesti. ma cam treceau lacrimile sincera sa fiu... dar pe la 9 am terminat cu toate. imi venea sa imi pun o vodca tonic, dar pentru ca sunt un pacient cuminte, am baut un ceai de soc. cine ma pupa si pe mine pe crestet ca-s cuminte??? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...