Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

adevarul cu dietelea astea minune, care te slabesc doar daca te uiti la ele, este ca dupa si in timp ce urmezi dieta, se creaza niste discrepante metabolice in organism. si da, te ingrasi la loc ptr ca metabolismul e dat peste cap si vrea sa recupereze ce nu i-ai dat in perioada dietei. (cam asta e asa tradus pe romaneste din ce mi-a spus Frau Kreise) 

 

tot de la Frau K citire, daca o dieta nu te ajuta sa te simti bine fizic, iti lasa senzatie de foame la o ora sau doua dupa ce ai mancat, iti da dureri de cap si stari de oboseala, atunci nu e pentru tine. multe din dietele ce sunt pe internet si care promit slabirea de urgenta, e posibil sa fie de la oameni care le-au avut ptr ei personalizate.... asta tot de la Frau K citire. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

BellaDonna, da, vrem, suntem amatori ;). Peste seria asta am dat din intamplare, copii sunt niste scumpi, la fel si cainele. 

 

A propos de fructele de paduri. Aici exista o boala, un vierme intestinal mai bine zis, http://en.wikipedia.org/wiki/Echinococcus_multilocularis (nu stiu care e numele in romana) - cica se poate si muri din asta daca nu se trateaza. E transmis indeosebi prin vulpi si prin excrementele lor. Mult timp s-a crezut ca vulpile exact pe la fructe de padure se duc sa isi faca nevoile, ca cica le miroase mai bine. Amu se zice ca nu ar fi asa, ca imbolnavirile sunt mai ales pt cei care locuiesc pe langa paduri si ajung in contact uneori fara sa stie cu excremente sau pun mana pe vulpi (80% din vulpile din sudul Germaniei sunt infectate). E recunoscuta ca boala profesionala pt vanatori.

 

Cel mai bine e sa speli fructele cazute pe jos sau din apropierea pamantului inainte de a le manca, pt orice siguranta.

 

Didi, multam ca mi-ai spus cum se zice la corcoduse in germana. De cand caut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, de asta imi place mie aici. Ca e turnul Babel.  Toata lumea  vorbeste in cor si totusi  nu se ignora.

 

Ma bucur pentru Buflea si i-am dat un like la mesaj sa vada ca sunt pe acolo. In rest nu vorbesc cu ea sa nu starnesc vreo superstitie.

 

Azi fug de acasa la mama. O las pe fii-mea singura cu prietena ei si cu pisica.

 

Roxana,  stiu de efectul asta de yo-yo la unele diete dar ma gandesc ca trebuie sa fii de-a dreptul idiot ca dupa ce slabesti sa incepi sa mananci ca inainte si sa te ingrasi dublu. Nu cred ca se slabeste asa spectaculos.

Esti binevenita oricand chiar si azi la o telina fiarta.

 

 

asa, pana nu uit: spor la dieta!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma uit la "meteo" si imi vine sa plâng. Astia s-au vorbit intre ei sa imi puna mie creierii pe moate si spun ca o sa fie urât in uichendu':) ăsta.

Dar tot ei spun ca la mine in fata blocului ploua cu tunete si fulgere.Eu ma uit pe geam si e soare.Mint astia..."ca la meteo"!:))

 

Si am o pofta de zarzare de nu mai pot.Abia astept sa gasesc si eu un zarzar undeva zilele astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, ca si la cucoanele astea daca le-as fi dat un schnapps de zarzare (o zarzarata/corcodusata), una n-ar fi zis NUUUU! [:-)))]

Didi, danke si eu pentru Mirabellenbaum! Maine ma duc cu o placuta sa o pun pe copac: Aus den Früchten wird unter anderem eine Spirituose produziert, der Mirabellenbrand. In Georgien macht man aus ihr die populäre scharf-saure Soße Tkemali.

 

:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gandesc ca trebuie sa fii de-a dreptul idiot ca dupa ce slabesti sa incepi sa mananci ca inainte si sa te ingrasi dublu.

Yeap draga mea, vorbesti cu una :)))) zau....

 

Asta e anunt public: pe 5-6 iunie am conferinta la Bucuresti. Tare mi-ar placea sa ne vedem pe 5 seara la o bere, cafea, apa, ce vreti voi ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...