Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, eu nu inteleg cum sa apara infectii in corp atâta timp cat Alex e sub tratament cu antibiotic.Inseamna ca antibioticul pe care i-l administreaza nu este cel potrivit sau doza nu este buna.Este de atata timp sub tratament si totusi infectia isi face de cap.Nu ar trebui sa ii faca niste analize mai amanuntite?

Nu inteleg...pur si simplu nu imi explic.

Imi pare rau, stiu prin ce treci si iti doresc sa ai putere sa il sustii pe Alex si sa ai grija si de tine.♡

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toate drumurile duc la mine in sat.:))

Karula are ceva legatura cu zona mea, Ziki la fel, Rufus are in familie un membru miorlăit tot de pe aici...mai e cineva ?:)):))

 

 

 

 

Strumphi, ia vezi tu acum ca esti magnetizata ce reusesti sa "lipesti"de tine ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce-i cu Alex...nici mintea mea nu gaseste o logica. Ceva nu se leaga, ceva trebuie schimbat. Buflea, dar mana cum mai arata? In afara de febra, care este starea lui Alex? Si care ar fi suferinta?

Viviana, ti-am spus ca matzul ala te-a vrut pe tine. Pe voi. Este o lectie buna pentru fata ta indiferent daca va fi bine sau nu. Dar eu cred ca va fi, stiu sigur ca au 9 vieti...

strumphi, ai bifat-o si pe asta. Daca rezultatul e ok, nu mai ramane decat concluzia roxanei:  nu bei suficient. Uite, te rog fa rost de o cutie de saridon, stiu ca sunt incapatanat (ca orice berbec), dar daca nu ti-o trece...doar tine minte: saridonul ala cu paracetamol, nu cu ibuprofen [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna randunicilor

 

 

nici nu stiu ce sa spun, ma doare si pe mine sufletul pentru Alex. buflea, poate  e momentul sa discuti f serios cu un medic, sa-ti spuna cat se poate de clar ce e de facut. stiu ca ai vorbit si vorbesti cu medici, insa aratate suparata si ingrijorata si mai intreaba. 

putere iti doresc, ma rog ptr tine. 

 

 

Julia, ma primesti si pe mine la tine? sa ma joc cu copii....  [il]

da, cat priveste partea cu ce am mancat atunci.... poate ar trebui sa te trimit la soacra, ca ea stie sigur. la ea am mancat foarte des in perioada aia. 

 

 

strumfi, sper sa primesti vesti bune, insa durerile tale au o cauza. 

 

 

aschi, felicitari feciorului, e pe drumul cel bun.  [pk] poate  ebine sa-i faci un colt al lui in care are voie sa deseneze pe pereti. o sa mai apara capodopere, asa ca trebuie sa anticipezi.  [il]

 

Aqai, astept si eu sa aud cum au devenit feciori tai arcasi vestiti. 

 

viviana, rabdare si abilitate iti doresc, sa vezi tu ce te asteapta de acuma cu pisica. de domnisoara ta nu mai spun..... o sa planga, ai sa vezi. 

 

 

elyda, nu o cunosc pe Frau Stein de care spuneai. eu am mers la alta, daca te descurci cu germana uite linkul.

 http://www.heilpraxis-krause.de

eu recunosc ca desi am doua colege care au mers acolo si au avut succes si se mentin inca, am avut ceva indoieli. indoieli legate de mine, ca nu voi reusi sa am abtin de la dulce, ca voi da navala in frigider sau in sertare. insa nu  a fost asa. am avut doua zile la prima faza, care au fost ok chiar daca in a doua zi apetitul ptr ceva dulce sa ridicat alarmant de sus. incepand cu faza a doua, chiar din prima zi m-am simtit foarte bine. suspect de odihnita si relaxata. 

de obicei, dupa ce veneam de la servici si mancam pranzul ma lua oboseala si trebuia sa ma culc neaparat de amiaza. dormeam si ma  trezeam cheauna.... 

la servici nu fac altceva decat ma plimb si vorbesc, deci nu as avea de la ce sa fiu obosita. teoretisch. 

hai ca iara am limbarita, desi astazi am mancat piept de pui cu salata si paine. 

 

 

 

ziki, ai grija ce-ti doresti. nu sti cand te pomenesti cu mine pe acolo.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah Buflea, vin-o sa te strang in brate. Draga de tine ce trebuie sa fie in sufletul tau!

 

Ma simt asa de neputincioasa cand aud de copii bolnavi si nu pot face nimicuta pentru ei .... 

 

Ce zici, ne dai adresa spitalului sa ii trimitem vederi din toata lumea? L-ar amuza? Pachetele iau enorm de mult timp, dar vederile ajung repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah Buflea, vin-o sa te strang in brate. Draga de tine ce trebuie sa fie in sufletul tau!

 

Ma simt asa de neputincioasa cand aud de copii bolnavi si nu pot face nimicuta pentru ei .... 

 

Ce zici, ne dai adresa spitalului sa ii trimitem vederi din toata lumea? L-ar amuza? Pachetele iau enorm de mult timp, dar vederile ajung repede.

 

Vai, ideea e de milioane, ma bag... dar nu adresa spitalului, ci aia de acasa, ca Alex iese curand si mai bine isi primeste posta acolo, ar fi grozav! Oricum perioada de convalescenta e buna pentru suflet, iar vederile din Romania, Germania, Austria, Irlanda, Anglia ( alo, se aude, nu?? ;) ) ar fi un kick fain pt orgoliul lui de tough player!

 Daca esti de acord, Shefa, da-ne pm cu adresa. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...