Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Buna seara.Am fost azi cu eva pe la cetatea neamtului si pe la piatra......la gradinita aia zoologica.....i-a placut,mai ales un prostea de paun care statea la poza... [:-)))] si un urs caraghios ca statea si el la poza si se stramba.pacat ca are scaun moale si des si dureri de burta de miercuri,febra nu mai face dar nu e bine.si-a dorit atat de mult sa mearga...si am dus-o dar i s-a facut rau pe drum inapoi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Karulaaaaaa  [il] vad ca a iesit soarele!!! [olala]

 

mada, imi pare rau ca nu i-a trecut inca burta Evei. Ii dai papa de regim? Frumos ca ati fost la zoo si cetate!  [pk]

 

Michelle, pai se fac cam ca cele in foi de varza, nu ? [:D] oparesti frunzele nitel, cat sa se inmoaie sa lucrezi cu ele, pui putina sare in apa. Cand culegi frunzele vezi sa fie macar cat palma ta de mari sa nu te chinui, sau daca-s mai mici, atunci pui 2 si faci o sarmaluta, dar s-ar putea sa iasa din ele, deci cata de alea mai marisoare, numai bune de o sarma. Cand sunt aproape gata de fiert, pui niste zeama de lamaie, sau daca ai bors, poti sa le acresti si asa. Sau daca ai moare de varza acra poate? desi eu nu am facut niciodata cu moare, dar ma gandesc daca e acra, ce sa strice?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata,

 

Soro ...esti. Esti fericita ...uita-te la razele alea care te ciocane in cap ...uita-te la bratele alea care te sugruma, si uita-te la ciuful ala brun care se apropie de tine ...pazea !!!

Esti ...si asa o sa ramai. Stiu eu ...pentru ca atragi, raze de soare, copiii zgubilitici si lume buna.

 

Eu am o veste buna si una proasta ...cea buna e ca copilul e bine, no fever so far ...zice barbatul ca aproape duce mana la gura. Da Rox, o sa faca fizio-terapie si occupational therapy. Asteptam sa vedem cand ne da drumul din spital.

 

Vestea proasta ma sugruma de gat de indignare ...la serviciu, pe langa multele 18 zile de concediu pe an, avem asa numitele ETO= extended time off. Sunt 6 pe an si se cumuleaza, eu as avea in total 18. Aceste zile sunt pentru medical disability personale sau immediate family illness. Cat am stat in spital, 9 zile in total, am vorbit cu managerii pe aici si toti au zis ca pot apela la zilele astea ...pana cand am ajuns la baba de la HR ...care a zis ca NU, ca zilele astea le pot lua numai daca eu sunt primary care pt copil. Ori copilul fiind in spital, cica era in grija doctorilor si a asistentelor, deci a fost alegerea mea sa stau acolo, puteam bine merci sa il las si sa vin la serviciu ...sefii mei au intrebat atunci, pai copilul e minor, nu poate vorbi pentru el, nu poate lua decizii, nu poate semna hartii pt teste si operatii ...nu conteaza la dobitoaca asta imbecila de la HR. A fost alegerea mea sa lipsesc de la serviciu si sa imi petrec zilele de vacanta in spital ...bai, nu inteleg, parca mi-ar da din zilele ei. Cat am fost plecata managerul meu a vorbit de 3 ori cu vaca asta ...si au indarjit-o efectiv. Cred ca priveste asta ca pe un razboi in care trebuie sa castige, ca si cum eu fur ceva companiei, ii fur ei ceva ...sunt atat de suparata, imi vine sa imi dau demisia. Managerii mei dau din umeri, daca dobitoaca asta zice asa, nimeni nu vrea sa se certe cu ea.

 

Mai incerc un lucru ...sa obtin din spital o hartie in care sa scrie ca prezenta unui parinte a fost obligatorie pe timpul spitalizarii ...dupa care vreau sa intru in audienta la directorul general. Mi-e teama ca ala nu prea vrea sa se bage, dar incerc ...daca nu, o sa pierd 9 zile de concediu, raman cu 9 din care 10 am planificate sa stau in Romania ...

 

Ii diresc babei asteia sa i se intoarca rautatea, ciuda si invidia pe care le poarta in suflet, sa o loveasca si sa se care dracu' din compania asta in care lucreaza de 30 de ani ...va imaginati ce senioritate are de nu se atinge nimeni de ea ...si toti, pe la colturi se intreaba cat mai are pana la pensie ...ii doresc sa i se intample ceva, sa iasa mai repede la pensie, sa scapam de ea ...stiu, nu e bine sa gandesti de rau pe cineva, dar stiti ceva, atata lipsa de intelegere, atata rautate nu merita iertare. Si nu o iert.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors si noi de la plimbarea prin ploaie. Nazdravanii mei cei trei a vrut inghetata, le-au inghetat dintii si pe urma au vrut acasa. Halal!

 

Strumpfi, numele meu vine din acele vremuri de demult, tare de demult, cand mi-am facut contul aici si aveam vreo 42 de kg. Asta a fost porecla mea candva  [:-)))] . As fi putut sa imi schimb numele cand s-a mutat forumul, da imi place sa ma dau subtire si tanara.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Buflea, ce tampenie! Cere la spital pe motivul ca Alex avea amandoua mainile busite si nu putea sa faca nimic singur. Aici nici nu se pune problema pana la 10 ani sa te intrebe cineva de ce stai cu copilul in spital (ai prin lege 20 de zile pe an pt concediu din cauza bolii copiilor, bineinteles aduci hartii si te milogesti de sef sa nu se supere). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, tare mult ma bucur ca Alex e bine; iar baba de la HR e enervanta rau; sper totusi sa rezolvi cumva

In rest nu am citit nimic dar am aflat de la o prietena buna ca vine Roxana in capitala; eu vreau sa ma vad cu tine insa dupa ora 19. Deci sa dai de stire si sa ajung si eu la zi cu cititul.

In rest, sunt obosita, dar azi ne-am vazut cu o prietena si fiul ei, am zacut... iar acum ma duc sa mai citesc. Nu sunt in forma cea mai buna, dar imi revin eu, cumva

Vreme buna si vacanta placuta in continuare... pt cine le are

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...