Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Am revenit : bere am baut cate una pt fiecare pinguin :-)

Vremea a fost frumoasa, soare si 18-20°. Azi dupa-masa a plouat, tunete si fulgere, au aflat sigur ca noi plecam maine :-)

Si Marciei i-a placut ft mult podul. Ieri seara am facut o excursie pe Valtava cu vaporul, cu mancare si muzica, 3 ore a durat, iar cand ne-am intors am avut si foc de artificii. A fost ft frumos, Marciei i-a placut de tipul care canta, ii dadusera chiar lacrimile si a fost ft emotionata: a cantat la acordeon, saxofon, clarinet.

Praga e frumoasa, dar e ft aglomerat, multi turisti.

 

Va mai povestesc duminica.

 

Seara buna !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflici, ia fa-i tu cucoanei o reclamatie pt abuz de putere si necunoastere a legii, sa se linisteasca! Parca da din buzunarul ei...

 

Iar cu Flavia, eu zic sa ai un pic de grija. In saptaminile astea pe de o parte i-a fost frica pt Alex, pe de alta parte s-a simtit "neglijata" in comparatie cu Alex, e normal sa rabufneasca acu intr-un fel sau altul, sa ceara atentie in felul ei. Daca tu o iei acum la cearta o vei indeparta de tine. Vezi tu, apele adanci precum sunt Flavia sunt cel mai greu de inteles. In perioada urmatoare acorda-i mai multa atentie, mai multe laude, va avea nevoie de ele. Decat sa o certi, cauta mai degraba o poveste cu vreun copil care a furat ceva, etc etc si cititi-o impreuna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A_alinta, sa traiasca flacaul! Mai mai ce baiat mare are mama! Si sa traiesti si tu, ca opera ta e!  [flo2]

 

http://www.sherv.net/cm/emoticons/birthday/birthday-party-blower.gif

ce bine le zici tu, aschiutza!

 

eu mi-am propus sa traiesc 90 de ani in picioare si cu mintea limpede iar fiica-mea a suflat si ea in lumanarile puse invers, adica o sa traiasca 91 de ani!  daca gasim in orice bucurie , de ce nu?

 

michellino, am uitat de cand am facut sarmalute in foi de vita. nu ai gasit nicio reteta pe internet?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stumphi , urgent...le pun I apa la fiert ori in suc de rosii?

eu mereu le pun cu apa. Bulion pun in umplutura. Le acresc cu bors sau zeama de lamaie spre sfarsit cand sunt aproape fierte si le mai las 15-20 min sa fiarba si sa se acreasca de la bors/lamaie. Imi ies f bune asa, sper ca si tie :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A alinta La Multi Ani pt flacau!! Ce de ani aveti acolo [flo2] (si noi ne laudam azi da cu vreo 8 mai putin) Zi muncitoreasca nu gluma [:)]

Buflea eu nu pricep si pace, daca seful iti aproba ce treaba are madam? [smulgpar]

Sanatate maxima!

Mikkyyy, Julia? [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am facut ieri checul zebra , drept sa spun nu a iesit deloc pufos...nu prea mi-a placut.

nu am pus cocos ca nu-mi place aroma, am lasat aluatul alb asa simplu.

l-am pus intr-o tava patrata si nu prea s-au vazut dungile la zebra.

 

 dar o sa mai inccer o data si sa fac in tava de chec si sa amestec mai putin alutatul dupa ce pun faina...poate astea au fost greselile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, marti la ora 8:15 merg sa imi fac analizele.... merci ca mi-ai tot amintit [flo2]

 

In sfarsit [:D] [:p] Sper sa fie numai cu rezultate bune!

 

a_alinta, la multi ani, sa fiti cu totii fericiti!

 

michelle, cocosul ajuta sa fie aluatul un pic mai tare. Ambele aluaturi (alb si maro) trebuie sa aiba consistenta asemanatoare pentru a nu se amesteca. Deci, daca in cel maro adaugam cacao + dulceata, trebuie sa punem ceva si in cel alb. De pufosenie.. nu stiu ce sa spun [:)] Oricum, un chec nu e pufos precum un.. cozonac. Nu stiu sigur cum ti-a iesit tie? Eu am facut de doua ori reteta, in ambele dati a iesit ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...