Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

Multumim multumim!!

Soro, numa de plictiseala nu ma pot plange [:-)))] Si de ascultat, unul si unul. Da hai sa nu ma plang chiar azi [il]

La noi a venit un val de caldura de abia am stat in parc [fri] Of, in nici un fel nu e bine...

 

Weekend super la toti [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Well, cred ca nu pricep tehnologie. Scris mesaj, atins tasta, plecat mesaj, s-a dus unde se ducea condorul din bancul cu pricina...

 

Karula, poza aia trebuie sa o faci tablou, e superba! iti dai seama cum ar fi sa ai clipa asta de fericire mereu sub ochi? 

 

Buflea, Aqai are dreptate. Daca n-o ataci o sa o tina p-e-a ei. Si si asa avem concediu putin... Doamne, ce baba-cloanta ai tu acolo!!!! 

 

Eu cred ca ar trebui sa stie Flavia ca tu stii de bomboanele alea. Numai ca sa nu transmita mesajul ca e ok sa aiba secrete "rele" cu un parinte.

E minunat sa aiba secrete bune ( pregatesc o surpriza), sau secrete haioase (cum maninc eu ciocolata pe ascuns cu fiu-meu si ne turtim de ris ca nu stie tata-sau - care de fapt stie, ca il informez eu, dar care, daca ar putea, ne-ar lua glicemia si tensiunea zilnic si ne rationalizeaza cantitatea de dulciuri si cipsuri, ne umple cu vitamine si "ne obliga" sa mincam fructe si legume de ne face sa calcam strimb de cite ori avem ocazia), poate sa tina secrete boroboate (am spart o cana, pune-o la poubelle ca poate nu se prinde mama) dar pentru chestii de-astea majore, la care amindoi parintii sint de acord, as vota ca copilul trebui sa stie ca toata lumea e la curent. 

Cel putin asta e filozofia la noi in casa, ai calcat pe bec major, stim cu totii, ca sa stim de ce sa ne ferim / ce sa prevenim. Dupa ce copilul e prins cu mita in sac sau se spovedeste din proprie initiativa ca isi da seama ca e groasa, raspunsul e: vorbesc cu Mami/Tati si iti spun ce-am hotarit. (bine, asta dupa ce ma dau eu cu dosul de pamint si-l fac in toate felurile, ca si eu ca tine, tre sa zic ce-am de zis, altfel mi se pune pe suflet!)

 

Roxana, eu de pe laptop ca babele... Da' trimit mesajul si mai incerc :)

 

Elyda, cind eram in generala am fost intr-o tabara la Tismana. Tare frumos! De fapt am asa de multe amintiri bestiale de prin tabere, am colindat toata tara asa, ca sa nu mai vorbim de Navodari si mai apoi Costinesti, OMG, trebuia sa-mi iau o saptamina mai mult si sa ma duc si la mare... Dar, revenind la problema zilei, si zilele mele de concediu sint foarte numarate asa ca... data viitoare.

 

Buflea, uitam, tare mi-a placut cum ai zis tu ca uneori uiti ca sotul tau e asa om de baza si ca ce bine-ti pare ca ti-ai adus aminte! 

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aschi, pai facultatea am facut- o 1991-1996. Master am facut mai tarziu, 1998-2000. Tu cred ca esti mai juna, asa-i?

 

Ne-am prins noi pe acolo niste ani, da eu in afara de anul sora-mii nu stiu decat putini de prin alti ani. La mine au fost 94-98 si 98-2000.

 

Haaaahhaaaa, deci si tu l-ai avut pe Domnul Loterie Ruseasca aka Baiulescu? Si pe Negoiu sau pe Kriza? Si pe Segal, cosmarul chimiei fizice? 

 

Ba tu ai mai avut sansa sa il prinzi pe Sahini, eu nu l-am mai prins... Si l-ai avut pe Zavoianu inca in toane bune (la noi s-a sucarit ca nu venea lumea l-a curs si ne-a sapunit la examene de ne-a iesit pe nas plimbarile prin Cismigiu).

 

Sau ai avut bafta sa fii la seria B si sa scapi de ei?

 

L-ai avut coleg pe geniul Predescu?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, in ton cu cele ce tocmai am scris, de 10 minute a venit Radu acasa. Miine cu noaptea in cap, pleaca la Boston cu scoala. Mi-a cerut mie sa ii incalzesc mincarea si s-a tirat in camera lui, sa isi faca bagajul. Un minut mai tirziu a rasarit si, de la 1.84 da' pare de 1.94 ca e slab, cit are, a anuntat copilareste: "Tati, nu mai am chiloti!".

Noi am ris, ne-am ciondanit amical pe tema de citi chiloti are nevoie un copil la 15 ani, Colegu' a plecat spre masina de spalat si, din basement, i-a strigat: "Da-mi-i si pe aia de pe tine, daca tot spal!" Of course, Adolescenta Sa si-a dat ochii peste cap: "Tati, da' nu fac dus acum".

Asa ca eu am scos din mineca "secretul lui Atomix cu Mami", am dus un deget la buze si, empatica cu problema lui dar cu aparenta gidilitoare de orgolii de "ramine intre noi doi, fiule!", i-am susurat la ureche: "Shssss, just do it, come on! No need to fight over chiloti, really".

El s-a executat, eu o sa-i povestesc lu' tat-so diseara despre cum si-a dat ochii peste cap progenitura si Colegu' o sa-i puna chilotii la bagaj si-o sa zimbeasca.

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu intrai sa citeasc vesti de la Buflea despre Alex, dar nu am gasit pe ultimele 2 pagini. Mai caut.

Insa am vazut ca  trebuie sa spun La Multi ani fericiti flacaului de Daiopri! Sa-ti traiasca! [flo2]

Si am vazut ca de cand m-am lasat eu de ghetar s-a apucat Simonna! Tare mult mi-au placut aventurile Atomixului si vad ca nu se dezminte, inca e tare! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, Carmencito,

 

Se pare ca maine venim acasa ...Doamneee, dupa aproape 3 saptamani, 3 kg mai putin, vene de imprumut si nervii razatoare ...venim acasa.

Am fost la spital sa-l iau pe barbat acasa, ca sa-si ia masina, sa o duca in parcarea cu plata a spitalului, sa aiba cu ce aduce copilul acasa ...febra nu mai are deloc, dupa cum stiti. Bratul s-a dezumflat complet, duce mana la gura ...singura problema e ca nu o poate indrepta. Ar putea sta si fara bandaj, dar nu suporta el sa vada cusatura.

 

Va spun, nici nu imi mai aduc aminte cum era viata noastra inante de asta, cu hockey, cu soccer, cu scoala ...o sa-mi ia ceva sa imi intru iar in normal.

 

Asa ca, dupa o asemenea veste, imi permit sa ma gandesc la chilotii lui Atomix si sa imi aduc aminte ca si barbatul ramasese fara. Dar barbatul nu se atinge de Nutzica, cea care ne spala hainele ...

Simonescu, la voi nu se confunda "chiiloteii" lui Atomix cu cei ai colegului ? Ca la 1.84, ma gandesc ca intra cam in aceleasi carpe ...sau nu ? Daca DA, cum ii deosebesti, sau la voi totul se poarta la gramada, nebunatico ...tu ce ai pe tine acum ? ..ranjet

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valeleu ...tripla.

 

Dar profit de ocazie sa ii urez bun venit Alinei ...ai intrat ca esti din Tulcea. Pai tu stii ca eu nu am fost niciodata acolo ?

 

Si desi esti mai mica decat mine si clar iei minus, te iert ca esti early 40s ...

 

Mai ai sa ne spui cum o cheama pe gaza cea mica si gata, ai verde ...hai ca m-ai prins in pasa buna, ai scapat ieftin.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, you made my day! [pk]  nici nu stii cat ma bucur, ca si pentru copilul meu. Sa dea Dumnezeu sa aveti ani multi fara boli si probleme ca sa puteti uita cosmarul prin care ati trecut! Big hug draga mea! [flo2] Pupici multi campionului! [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...