Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tubul si spitalul, n-au infrant Ghetarul!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumfita, bine ca ai iesit cu bine din tub! Neplacut intr=adevar. Insa sper sa le dea de cap medicii durerilor tale....

Mi-au placut pozele voastre din vacanta! Super! Si cele de mai demult, pe care le-ai mai pus, de prin Londra, mi-au placut mult, Imi plac peisajele de acolo, parcurile, verdeata, florile....

 

daca aveam adresa iti trimiteam o vedere  [nebu] [:p] ... pot sa iti trimit una si de la Londra, daca mai ai loc in cutie [:D]  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voiesc a va spune ca ma doare sufletul pentru Buflea, pentru Alex. Mi se pare atat de nedrept!

De cand a intrat Alex in spital am un ghemotoc in stomac, ghemotoc pe care il cunosc bine. Cunosc bine si sentimentul ala ca ai vrea sa dormi numai ca sa dispara durerea pentru ca nu o mai poti stapani.

 

Tot am povestit cu mama lucrurile astea si ea in fiecare dimineata ma intreaba de "baiatul prietenei virtuale".  

 

Am vrea si noi adresa pentru vedere.

===

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca aveam adresa iti trimiteam o vedere  [nebu] [:p] ... pot sa iti trimit una si de la Londra, daca mai ai loc in cutie [:D]  [biz]

Loc este in cutie, si daca nu, cutii gasesc eu [:-)))] Iti dai seama ca mai strang si eu de pe unde mai merg...

 

O sa-ti trimit PM, sa trimitem mai intai la Alex...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua tuturor,

 

Eu simt ca Alex este bine , doar ca buflea e coplesita de treburi si nu mai are timp sa scrie. Si la noi , toata familia intreaba de sportiv, mai ales fii-mea mica , vrea sa stie in detaliu toata odiseea. Vreu si eu adresa .

 

Si de pisicul Vivianei sunt curioasa .Ieri m-am gandit la el , ca am gasit un pui de gaita cazut din cuibul din cires. M-am urcat si l-am pus la loc , ocazie cu care am vazut cu cuibul hulubeilor certareti. Si ce l-am speriat pe Dl Pana , ca nu stia ce caut eu acolo [ph34r]

 

glimmer, cred ca eu am admirat in gand gradina si florile . [flo2]

 

Ah, durerile de cap ! Stiu ca sunt meteo-sensibila , si vremea pe care o are Rox, avem si noi . Eu vreau sa merg la sfarsitul saptamanii la "targu' iesilor" si prognoza arata tunete si fulgere [zirea]

 

Rufus, ce marca de tencuiala decorativa recomanzi,plizz ? Am ametit de cate info exista . Ce recomanda unu', demonteaza altul- vorbesc de beneficiari . Cred ca tot succesul depinde de zugrav. Ne-am oprit la Ceresit ,ca ei au o granulatie mai mare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce harnici sunt pinguinii .. eu mai am un pic si ma intind pe gheata, eventual cu capul in copca, poate mai atenueaza un pic nesuferita asta de durere.

Buflea, tare rau imi pare ca Alex e tot chinuit, cred ca te scurgi si tu langa el cand vezi cat sufera.

Strumphitzo draga, cand iti dau rezultatele? 

Marcia, spor la bagaje, sper sa aveti vreme buna la Praga,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Rufus, ce marca de tencuiala decorativa recomanzi,plizz ? Am ametit de cate info exista . Ce recomanda unu', demonteaza altul- vorbesc de beneficiari . Cred ca tot succesul depinde de zugrav. Ne-am oprit la Ceresit ,ca ei au o granulatie mai mare.

 

Aha, iti place aspectul ala de scoarta de copac (CT64)? [:)]

Nu-ti fa griji...la nivelul asta de pret toate-s la fel...

Dar conteaza cine ti-o lucreaza. Sa nu crezi ca-i mare inginerie...doar sa fie cineva cu ceva experienta. Si sa nu fie in soare, sa n-o ploua imediat si sa dea perete (fatada) intreg, fara pauza (de la coltz la coltz.).

Ce culoare vreti? Ce sistem termo ati folosit (polistiren sau vata, adeziv, plasa si masa de spaclu)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Are polistiren de 6 , cred ,plasa si o tencuiala -toate facute acu'10 ani :)

 

Mi-au spus mesterii ca nu vor putea face un perete fara intrerupere , ca este mare 30*8:)) , asa ca , intrerupem cu o alta culoare , mai inchisa si va fi din gama aqua  -alaska1 si 3 sau 4 . Dar e CT63 ! Am sa vad si CT64, ca vreau sa-l cumpar direct .

Mama , ce linistita eram inainte de actiunea asta , nici gardul cu tencuiala sarita n-o vedeam :)).Vreau deja sa ma teleportez peste o luna .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...