Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

Bună dimineața, la amiază!

F bună cafeaua, mulțumesc mult!

Treceți-mă, vă rog, și pe mine la aspirante. Anul acesta încă mai trag nădejde că Dumnezeu ne va da un bebe sănătos și voios.

Spun anul acesta pt că eu fac parte din categoria ...băbuțe, luna aceasta împlinesc 40 de ani. Avem 2 copii minunați, o fetiță care înplinește 16 ani în 30 mai [deziuata]  și un *băiețel* care împlinește în noiembrie 18 ani [deziuata] .

Am fost însărcinată pînă în 20 martie cu dnp 3-5 iunie, dar fetița noastră a murit în burtică. Acum avem un îngeraș acolo sus undeva și sînt sigură că știe cît de mult o iubim în continuare.

În urma rezultatelor de laborator din 20 martie, dr cu care am născut-o pe micuță spune că s-ar putea să fie *o problemă de coagulare*.

În 15 mai avem programare la ginecolog și urmează să fac o programare și la hematolog, să vedem ce avem de investigat.

Primul ciclu a venit la 4 săptamîni după naștere, parcă trecea Dunărea prin mine, dar a fost OK, în sensul că m-am liniștit și cred că este în regulă, și organismul funcționează normal.

Sarcina a evoluat normal fără nici un fel de probleme, fără.., fără și poate din cauza asta d-na dr a fost f liniștită și am în cheiat fără bebelină.

Cam asta e povestea mea, pe scurt, 

Vă doresc teste pozitive și zile frumoase!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

salutare!

 

am revenit dupa cateva zile de absenta si deabia am reusit sa recuperez din urma.

 

elena, sper ca esti bine. oricum, daca nu esti linistita mai bine intrebi dr orice ti se pare in neregula. pupici multi ptr tine si gargarita [pup]  [pup] [pup]  [pup]  

 

anca, bine ai venit! incerca sa scrii mai multe mesaje, ca sa le putem vedea in timp util. povesteste mai multe despre tine.

 

gazela, botoseii sunt clar un semn. eu sper sa vii cu vestea buna, ca altfel intra titlul nostru in depresie [:D]

 

danutza, cu intarziere La multi ani!!! sa fii sanatoasa si sa primesti cat de curand cadoul mult asteptat. 

 

mony, multumesc ca ne-ai '''luat' cu tine in pelerinaj. si tu trebuie sa vii cu II de urgenta!

 

ella, felicitari ptr reusita proiectului. ma bucur ca ai rezistat in ziua aceeia si nu au fost complicatii. acum sper ca esti bine [pup]

 

floren, ma bucur sa te vad pe la noi. ai grija de tine [flo]

 

corina, eu la fiecare postare stau si te admir cat esti de frumusica. sigur ai sa faci o fetita delicata ca tine mai repede decat crezi. cat despre anestezie, eu cred ca depinde si de operatie si de cine iti da anestezia. la mine prima anestezie a fost f greu suportata de organism, 3 zile nu reuseam sa imi revin, a doua oara a fost f bine. m-am trezit si m-am ridicat fara probleme. in 2 ore nu aveam nimic.

 

marja, multam pentru vot [flo] . noi suntem bine, doar ca pitica a racit putin. nu asa ca tine, doar ii curge nasul. sa te faci bine. multa sanatate [pup]

 

teodora, ce copii mari ai! in primul rand te felicit si iti urez tie si fetitei si baietelului multa sanatate sa va bucurati unii de ceilalti si cat de curand de un nou membru al familiei.

imi pare rau pentru pierderea suferita. sper sa-ti placa in casuta noastra unde vei gasi numai aspirante optimiste, multa caldura si sfaturi bune. [pup]

cat despre cei 40 de ani, stai linistita, e doar o varsta.

pentru lista de inceput trebuie sa ii trimiti datele ellei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am intins mai ceva ca o placinta asa ca am revenit cu alt mesaj sa va povestesc despre mine.

am fost libera 4 zile dar am fost la tara 2 zile, apoi am trebaluit prin casa si am avut de facut multe cumparaturi iar ieri deabia am reusit sa ma relaxez putin. am fost in vizita la o prietena buna cu care din pacate ma intalnesc f rar si am stat la povesti ca nu-mi venea sa mai plec.

C a stat la padure in tricou, a mancat inghetata si acum are muci. sper sa ramana doar cu muci ca deocamdata nu-i dau decat catina. sper sa nu fie mai rau ca nu imi place deloc cand e bolnavioara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, sa dea Dumnezeu sa se adevereasca si la tine sa fie tot cu ochisori! [:)]  Azi deocamdata nici urma de musafiri…

 

Corina, ce frumos vis ai avut! [:)]  Cu siguranta se va intampla si la tine curand….eu cred ca sunt semne astea si cu visele…am mai visat si eu luna trecuta un preot care imi zicea ca voi avea o fetita, acum sotul vrea baietel, dar nu conteaza, important e sa fie sanatos, orice ar fi, deci sa nu ne pierdem increderea, va fi biiiine !!!! [pup]

 

Marja multumesc pentru incurajari si imi pare rau pentru gripa ta, sa te faci bine repede sa nu ratati urmatoarea perioada fertila!!! [pup]

 

Teo imi pare rau pentru pierderea suferita, cu siguranta va trece barza din nou pe la tine in curand !!! [pup]  o trimitem noi!!! [barza1]

 

Silvi si eu sper sa vin cu vestea cea mare, mai astept putin sa vad ce se mai intampla…nu vrem sa intre titlul in depresie [:D] …si Mony trebuie sa vina cu vestea cea mare in curand… [batetoba]

 

Pupiciiiii [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragele mele.

Am venit si eu la o cafea tarzie ca eu mi-am luat liber si azi sa lenevesc.

Gazela tare buna cafeaua ta, multumesc de tratatie. Si sa dea Dumnezeu sa fie cu noroc semnul si sa schimb o data titlul ala ca nu il mai suport asa trist.

Anca bine ai venit! Mai scrie cateva mesaje sa te vedem in timp real, sa ne spui mai multe despre tine. Pe prima pagina ai un scurt istoric cu fiecare dintre noi.

Teodora, of sunt fara cuvinte. Eu zic sa investighezi partea de trombofilie, ti-ai facut profilul de trombofilie? Eu zic de acolo sa incepi si sa cauti un hematolog bun. Pentru prima pagina trimite-mi mie un PM cu mesajul pe care il vrei postat pe prima pagina si la prima logare te trec eu cu mare drag.

Daca mai avem fete care nu sunt pe prima pagina si doresc sa le trec le rog sa imi dea PM cu mesajul pe care il doresc trecut acolo si se rezolva.

Mon nu cred ca am apucat sa iti multumesc ca ne-ai povestit asa de amanuntit frumoasa ta vizita la mormantul parintelui Arsenie Boca si multumesc ca ne-ai mentionat si pe noi in acatistul tau.

Dragele mele va pup pe toate si eu nu va enumar ca Marja ca nu am memoria ei si mi-e frica sa nu uit pe cineva.

Va doresc o saptamana plina de soare in suflet, cu liniste si optimism. Si spor la bebelit ca vreau fete multe in titlu.

P.S. eu sunt mult mai bine, azi sunt a sasea zi de antibiotic din zece, teoretic in 2-3 zile as avea ovulatia, dar nu stiu daca sa am curaj sa incerc ceva luna asta, sa vedem.

Va pup, sunt prin preajma.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony, sa dea Dumnezeu sa se adevereasca si la tine sa fie tot cu ochisori! [:)]  Azi deocamdata nici urma de musafiri…

Pupiciiiii [pup] [pup] [pup]

[barza1]  ce ma bucur ca nu a venti rozica [baietel] [balcon] [balcon] [balcon] [balcon]

 

Ella ma bucur ca esti mai bine. Urmeaza tratamentul si apoi bebe.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! 

marja imi pare rau ca esti gripata, dar sper sa iti treaca cat mai repede; 

anca bine ia venit si sedere scurta!

ella ma bucur ca esti mai bine;daca ai antibiotice care nu afecteaza o eventuala sarcina cred ca poti incerca; oricum intreaba doctorul;

Gazela asteptam un test pozitiv de la tine;

danutza La multi ani frumosi cu sanatate si implinirea celei mai mari dorinte cat mai curand!

corina cred ca ca o sa ti se implineasca acest vis mai repede decat te astepti; fa ceva relaxant, orice fel de autoterapie (sport, yoga, ..)sa scapi de teama asta ca nu e prea buna; cred ca teama ne tine pe multe departe de visul nostru de a fi mamici;asa ca trb sa dam cu ea de pamant; 

va pup pe toate si o saptamana cat mai furmoasa va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...