Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc pentru sfat Ella!

Cu mare drag, spre sa fie bine. Oricum eu cam sunt sigura ca acolo a fost problema la tine, mai ales ca micuta avea usor retard de crestere care s-a tot marit.

Ce e foarte important este ca hematologul pe care il gasesti sa fie specializat pe trombofilia in sarcina, nu sa fie doar hematolog bun, trebuie neaparat sa fie specializat pe partea asta de sarcina. Si iti mai recomand cu caldura sa iti gasesti si un dr ginecolog bun, care sa aiba habar ce inseamna trombofilia si sa stie sa o tina sub control.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hematolog am ales-o pe d-na dr Nicorici. Am sunat azi, m-a întrebat dacă sînt însărcinată și i-am spus că am fost pînă luna trecută, de fapt era martie dar acum îmi dau seama, cînd a murit bebe în burtică la aproape 7 luni. A fost, cred, surprinsă și m-a programat pt luni dimineața.

La ginecologi am tot bîjbîit, părerile sînt oricum despre toți și pro și contra. Am fost la dr Mironiuc despre care auzisem că este un medic f bun și am o prietenă care are bebele datorită d-nei dr, după ani de încercări și sarcini pierdute. Dar la mine a fost altfel...

Am hotărît să merg la de Kovacs Tunde, dînsa mi-a făcut și eco la triplu test, am înțeles că colaborează f bine cu dr Stamatian. Nici nu știu, dar sper că am făcut o alegere bună.

Oricum totul este în mîna Lui Dumnezeu.

Pe micuță ne-am dorit-o f mult, n-aș fi vrut să fac nici triplu testul și am spus de la început că vom avea acest copil oricum, dar Doamne Doamne a hotărît altfel. Doar El știe de ce.Mereu m-am rugat să ne dea un copil sănătos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, ca tot ati asteptat atat vestea cea mare, sotul meu drag nu a mai avut rabdare pana maine si m-a pus sa fac azi testul....si ia ghiciti.....e pozitiiiiiv!!!!!!!!!!!

Sunt  [gravi]

 

Am dat startul, Mony tu urmezi!!!! Asteptam testul pozitiv zilele urmatoare, tin pumniiiiiii!!! [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

 

Uitati si dovada:

post-130391-0-02181300-1399387713_thumb.jpg

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. fete dragi!

Ce mai faceti! Am intrat si eu acum si deja o veste buna ! Yupiiiiiiiii!  [il]  Sa inceapa ploia cu bebelusi [greutati]  [greutati]  [greutati]  ! [pk]  [pk] [pk]  

Ella, ma bucur ca ti-a iesit bine prezentarea! Dar meritai si o bataita pentru ca nu ai avut grija de tine! [pup]

Iarina, povestea nasterii lui Robert e impresionanta! dar aveti voi o ingerasa mica ce are grija de voi! [flo2]  [flo2] [flo2]  

didi, sunteti bine, cat mai aveti? [pup]

Corina, am vazut si eu poza ta la avatar si esti o frumoasa! [pup] Frumos, vis si sper sa se adeverasca cat mai repede! Ai mare incredere si un pic de rabdare, da frumoasa? Va fi bine stiu eu sigur!

Raisa, am citit eu bine.. pleci din tara? daca e asa, sa dea Dumnezeu sa fie alegerea potrivita pentru voi! Bine ca exista internetul si putem comunica! [pup]

Marja, scumpa mea, ce mai faci? te simti bine? uite un [pup]  de la mine si un [pup]  de la Andrei!

Floren, muti [pup]  si de la mine! Acum, ca ai mai terminat cu stresul, vreau o veste buna si de la tine !

Danutza     [s]  cu itarziere! Taurita mea draga si colega de suferinta (in ale invatamantulu [8D] i) sa ti se implineasca toate dorintele, pentru ca meriti! Si cat mai curand! [pup]

Mariel, ma bucur ca ai rezolvat septul, acum.... la treaba cu voi ! [pup]

Maryella, tu ce mai faci, scumpica? Un [pup]  dulce de la mine!

Mony, multumesc mult de tot ca ai ajuns la mormantul sfantului Boca si ca ai pus un acatist si pentru Andrei al meu! Iti tin pumnii pentru vesti bune! [pup]

Teo, impresionanta si povestea voastra ! Sunt cu sufletul langa voi [flor]

elynko, ce draguta povestea cu papuceii ! [pup]  la dublu

Silvi, ce mai face micuta? Multa sanatate! [pup]

Anca, bine ai venit si sedere scurta! [pup]

Lali, draga mea, ce mai faci? Esti bine? Te [pup]

Carin, Lavinia, doina, valicutza, mmerescu, draguta, va [pup]

 

Noi suntem bine si dupa 21 mai sper sa venim cu vesti !

 Sa aveti zile frumoase si vesti si mai frumoase!

Pentru voi toate [flor]  [flor] [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  

 

Coana Barza [barza1] , vezi ca sunt cu ochii pe tine [nervo]  [nervo]  [nervo]  Sa ploua cu [bb]  [bebic]   [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Felicitari din suflet Gazela. [pk]  [pk] [pk]  [pk]  [pk]  [pk]  [pk]  

Sarcina usoara si un bebe de nota 10. Yupyyyyyyyyyyyyyy [flo2]  [alcool]  [pk]  [pk] [il]  

 

 

Eu am facut acu vreo ora un test barza ca sa ma conving ca arata linia 2.

Sunt z13 si probabil trebuia sa arate mai mult. Asta e.O noua luna vine [il]

post-128929-0-75496600-1399391389.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...