Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata aapirici.Daca eram dupa ovulatie ziceam ca am simptome de graviduta.Am o greata de zile mari,sanii ma dor,dar au ramas de cat i-am pipait eu luna trecuta,"durere de cap surda si lene in sculare:))).Abea sunt ziua 9 de ciclu:))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uau! ce titlu frumos avem [il]

nici nu stiti cat m-am bucurat sa vad ca nu mai e titlul asa de chel [pk]  [pk]  [pk]

 

Gazela, felicitari din tot sufletul! ai grija de tine, timpul trece repede si acum o sa te vedem cu bb in brate. sper ca nu uiti de noi dupa ce pleci la odisee. [flo2]

 

mony, imi pare tare rau ca nu a fost sa fie nici luna asta. nici nu stii ce entuziasmata am fost la primul tau test... [pup]  [pup] uite dublu sa atraga dupa el bb

 

teodora, sper sa gasesti doctorii potriviti si sa se rezolve toate problemele cat mai repede [flo]

 

lavinia, ai mare dreptate si tare bine ar fi ca toate aspirantele cu vechime sa plece la odisee sa lase loc liber pentru aspirante noi, si sa intre aici doar asa, ca sa impartasesca din fericirea lor. eu astept sa iei barza de la didi si am rabdare 9 luni sa o preiau apoi de la tine.

 

eu ieri am fost la constanta. am inceput tratamentul. maine merg iar, si vineri si luni...o gramada de timp si bani dar sper sa fie totul bine la final.

ieri a venit o mamica cu o fetita de 14 zile ca sa o vada dr ca avea un hematom la operatia de cezariana. era atat de mica si dragalasa. toate doamnele care asteptau la rand cred ca o priveau cu invidie. ca si mine. nu invidie in sensul rau dar asa...uite ce fericita e, vreau si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!! [flo2]

 

Am vazut ca apar in titluuuu woooowwww [usa] ….haideti fetelor si voi ! Ma simt prost intr-un fel ca meritau alte fete sa fie inaintea mea acolo….Dar haideti nu ma lasati singurica …. [deziuata]

 

Multumesc mult Arrya, Corina, Lavinia, Ella, SIlvi sa dea Dumnezeu asa sa fie! Dau botoseii mai departe cu mare drag !!! [pup]

 

Cum sa uit de voi dupa ce ajung la odisee? Imi sunteti dragi, chiar daca nu sunt de mult pe aici, m-ati primit cu atata caldura, cu sfaturi si vorbe bune, raman si cu voi, fara indoiala [flo] [i]

 

In ceea ce priveste reteta succesului, nu am prea multe sa va spun, eu tot ce am luat au fost vitamine si extract din mladita de zmeur, in rest am prestat in perioada de ovulatie zilnic si inainte cu 3 zile si dupa cu 3-4 zile…si cam atat….nici la noi nu a iesit din prima, au trecut 6 luni…important e sa nu fiti stresate, sa fiti fericite, optimiste si sa aveti credinta ca se va intampla!

 

Mony tare bun micul dejun, yummmmyyyy [pup] …..intrebare – a venit “rozica” de zici ca nu e sa fie luna asta?

Sau esti in intarziere?

 

Corina nu trebuie sa-ti pierzi speranta, cu siguranta va fi bine si va veni si la tine bebele in curand!!! [pup] [flo]

 

Va pup pe toate, sunteti tare dragute si va multumesc pentru tot sprijinul si sper din suflet sa se intample luna asta minunea la cat mai multe, e o luna de bun augur ! [deziuata] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

felicitari Gazela! sarcina usoara si bebe saantos si la termen!

Mon stii ca eu ti-am zis luna trecuta ca in 2-3 luni esti gravidutza; dexci intr-o luna , 2 maxim vii cu testul pozitiv; acum stii ca sutneti fertili si tu si sotul, ai fost si la parintele Arsenie Boca  , ai sa vezi ca vii si cu vestile bune; 

silvi tin pumnii sa iti mearga f bine cu tratametul si ca in curand sa reintri in cursa pt bebe; am inteles exact ce ai vrut sa spui in legatura cu bebelusa; cred ca asta sintim toate femeile care ne dorim copii sanatosi si frumosi; 

va pup pe toate si acum ca s-a spart gheata ma astept sa apara tot mai multe teste pozitive la noi in casutza; pana tunci spor la bebelit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gazela bebele la mine se lasa asteptat de vreo 3 ani si problema e ca sotul are OATZS si atunci cand raman gravida eu nu pot tine sarcinile. Motivul nu l-am descoperit inca dar mi s-a recomandat sa fac analizele genetice. Pe langa faptul ca sunt foarte scumpe ( 2700 ron) imi e si foarte frica de rezultate. Daca ar fi vreo problema inseamna ca nu vom avea niciodata copii nostrii biologici si sotul nici nu concepe sa apelam la donator. Mi-ar placea sa fiu asa optimista ca tine dar dupa atata timp nu prea mai are rost sa speri in ce nu poti avea.

Silvi cum a mers tratamentul? Te simti bine?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi nu-i nimic. [pup]

Mary stiu ce mi-ai zis si sunt convinsa ca asa va fi. [pup]

Gazela maine trebuie sa ma viziteze rozica. Nu am nici o intartziere. Vineri ar fi prima zi de intarziere. [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina draga mea, imi pare tare rau, dar sincer nu trebuie sa va pierdeti inca nicio speranta, minunile n-au incetat sa se mai intample, sunt atatea cazuri in care unii oameni nu mai aveau nicio speranta si totusi s-a intamplat sa aiba copii, eu zic ca e foarte important sa crezi in continuare...oricum eu si acum trec zilnic pe la MItropolie si ma rog pentru toate, sa vina bebeii cat mai curand!!!!! [flo2]

 

Mony, inteleg, atunci trebuie sa ai rabdare, stiu ca e greu dar e bine sa mai astepti sa ai macar o zi intarziere.....pupici, tin pumnii stransi!!!! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...