Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mult mai bine, de fapt nu prea mai simt nimic referitor la infectie, sunt bine.

Multumesc de intrebare, Mon [flo2] . 

Momentan mai am de luat 2 zile de antibiotic si la 10 zile dupa ce le termin ar trebui sa repet analizele la urina.

Si zilele astea ar trebui sa ovulez dar luna asta e ceva tare ciudat si inca nu imi explic.

In ultimele 2 luni am ovulat in ziua 18, cu test pozitiv in ziua 17 si temperatura in crestere din ziua 19 dupa ce in ziua 18 scazuse putin.

Luna asta totul e anapoda, test in zilele 15 si 16 negative zic eu, linia de test ceva mai slaba ca cea de control( totusi ziua 16 ceva mai intensa ca ziua 15), ziua 17 linia de test aproape nu se mai vedea deloc (???), secretii cu mucus specific de 2-3 zile, temperatura constanta de 4 zile, azi e ziua 18. Eu ce sa mai inteleg [batcap] .

Ideea e ca ieri am baut ceva mai multa apa ca de obicei, oare sa fi fost urina mai diluata si de aceea sa nu mai iasa testul pozitiv sau ce sa cred? Testul il fac in jur de ora 18:30-19, 2 ore inainte nu merg la baie, cel putin o ora inainte nu beau apa.

Sunt curioasa daca maine creste temperatura. Diseara fac iar test si o sa le fac o poza la toate sa vi le arat si voua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor. Am venit si eu la cafea. Multumim Lavinia.

Monny poate nici nu mai vine rozica si tu o certi degeaba.

Ella tu ce mai faci? Ai scapat de infectia urinara?

Marja te pregatesti de musafiri nu?

Cori, pupici  [flor] .

Multumesc de intrebare, am raspuns mai sus despre mine, sunt bine.

Oricum luna asta cred ca e cam pierduta, am asa un feeling.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella ma bucur ca esti mai bine.

Si sotul meu are infectie urinara. Mie nu mi-a iesit la analize. A mers la medicul de familie pentru tratament (avea antibiograma - stia ce sa ii prescrie) si i-a dat tratament pentru 10 zile. Si i-a zis sa luam amandoi. Acum asteapta dupa mine. Deocamdata nu a sosit rozica. Sa nici nu apara si sa faca singurel tratamentul. [pk]

Poate antibioticele sa influenteze ovulatia. Zic si eu.....dar daca bebelesti la 2 zile nu ai ce rata.

 

Cori poate ai dreptate. /../public/style_emoticons/default/pupic.gif

Marja e ocupata cu musafirii. [balcon] [pup]

Mary tu ce faci? [pup]

 

Gazela tu nu ne-ai povestit de trairile tale pana la testul pozitiv. Vrem sa stim ce ai simtit luna asta, cu ce a fost mai speciala decat celelalte. [:)] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mon mie nu mi-a zis nimic de tratament sa faca si sotul. Nu vad de ce sa faca si el, ca e infectie urinara nu vaginala, bine la barbati e tot pe acolo si probabil de aceea a zis sa faci si tu.

Ce bacterie a avut? Tot E. Coli? Si mie mi-a iesit antibiograma si antibioticul a fost prescris la fix, oricum s-a vazut ca in doua zile deja eram mult mai bine.

Referitor la ovulatie si antibiotice, tot ce e posibil, habar n-am, o sa vad. Initial ma gandeam sa nu fi ovulat mai devreme, dar apoi m-am gandit ca se vedea clar din temperatura daca era asa si nu e cazul, sper doar sa nu intarzie prea mult si sa ma dereglez.

Si mai am si asa putin inima stransa cu antibioticul asta de luna asta, nu sunt eu impacata cu ideea ca e 100% ok in caz de sarcina, nu imi da o stare de confort, parca imi e si frica sa fac ceva, nu stiu cum sa explic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella lui i-a iesit la spermocultura klebsiella. Restul erau bine.

Dar daca asa se simte bine medicul si el sa iau si eu , ca apoi sa nu luam unul de la altul...iau  (daca mai e cazul). o sa iau si Biotics pentru flora intestinala (antibioticele pentru stomac sunt pacatoase)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...