Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

El a luat din cele recomandate pe antibiograma.

Nu avem acelasi medic de familie. Lui i-a dat unul dintre acelea, nu stiu sincer numele lui.

Mie daca imi vine rozica merg si eu la medicul meu sa-mi dea acelasi lucru.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata fetelor!!!! Ce zi frumoasa  [:)]

 

Danutza, multumesc mult de tot si pun sa stii o vorba buna la coana "Barza" pentru toate  [flo2]

 

Mony, nici nu va veni Rozica, eu sunt sigura, maine fa si tu un test de care am facut eu, e f ok. [pup]

 

Sa va povestesc despre trairile mele [:)]  eu m-am rugat foarte mult ca sa raman graviduta luna asta, nu mai stiam ce sa cred...despre simptome daca sunt induse, daca sunt reale pentru ca si lunile trecute am avut diferite simptome si de fiecare data ziceam, gata luna asta s-a intamplat....dar luna asta ce a fost diferit a fost faptul ca am si observat exact perioada de ovulatie, lunile trecute nici n-am bagat de seama...nu am recurs la teste, si am avut asa o banuiala in momentul in care mi-a venit acea secretie colorata si apoi s-a oprit, de atunci am incpeut sa am emotii...apoi semnul cu botoseii...parca toate se legau...emotiile cresteau dar nu m-am exteriorizat pentru ca nu vroiam sa fiu dezamagita daca era sa nu fie nici luna asta...atat de fericiti suntem si am fost in ziua cand am aflat ca nici n-am dormit in noaptea respectiva...deja ne facem planuri pentru bebe, si nu va spun sotul cat e de fericit...vrea sa spuna la toata lumea...eu i-am spus inca sa nu spunem...dar el...nu si nu...ca asa simte...e minunata senzatia!!! [:)]

 

Lavinia multumim pentru cafeluta....ce buna eeee....am voie si eu o cafeluta pe zi pentru ca am tensiunea mica de obicei.... [:)]

 

Ella, ma bucur ca esti mai bine, tine-o tot asa si vezi care e treaba cu ovulatia, poate e de la prea multa apa sa fi fost urina prea diluata...

 

Va pup!!! Sa aveti o zi minunata!!!!

 

 

[pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, inca nu stiu daca sunt sau nu imbunatatiri la mine.Am facut teste de ovulatie din ziua 17, eu stiind ca ovulez in z 21. In z23 am avut scadere mare de temperatura cea mai mare de cand ma monitorizez 36.2).  Am avut test de ovulatie pozitiv doar in z26 si mucus specific. In Z1 dpo am ratat luarea temperaturii, Z2 dpo  36.8(utrogestan) si azi 36.6. Sa vedem ce va fi. Nu sunt tare increzatoare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!  [flo2]

 

Ella, ma bucur ca iti e mai bine, si sper sa nu te dereglezi luna asta. Eu stiu ca daca e sa fie bebe,  in primele zile dupa ovulatie nu are cum sa influenteze antibioticul pt ca nu ajunge pana la embrion, nu se produc schimburi de substante (si in plus sti cum e in stadiul asta incipient, ori la bal ori la spital...). Dar conteaza sa te simti tu confortabil cu ideea, sa fi impacata ca e ok.  [pup]

 

Mony, infectie urinara cu klebsiella am avut si eu sarcina asta, foarte greu se scapa de ea (si mi-au zis asta mai multi medici), am luat 3 ture de antibiotice diferite, toate conform antibiogramei, si de-abia la a 3-a tura am scapat de infectie  [batcap] . Bine macar ca nu dadea simptome, si am tratat-o doar la finalul sarcinii cand e mai safe tratamentul. 

Dar poate sotul tau scapa mai repede, la mine era si in contextul sarcinii si altfel reactioneaza organismul, plus ca nu imi putea da antibioticele cele mai eficiente, ci doar pe cele care sunt permise in sarcina, de-aia am scapat mai greu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gazela ce frumos ai povestit [il] , ma rog la Dumnezeu sa trecem cu toate cat mai curand prin aceste experiente.

Lavi fi optimista. Acum nu te astepta ca din prima luna sa fie totul ceas, dar in cateva luni o sa vezi ca vei ovula mai devreme si perioada luteala va creste, sunt sigura de asta.

Didi, asa am citit si eu ca daca e atat de la inceput nu ar conta, dar involuntar imi rasuna in cap ideea cum ar fi ca tocmai acum sa raman insarcinata si sa am ghinion sa fie vreo problema, Doamne fereste, nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva [batcap] . Desi sunt foarte constienta ca sansele sunt fff mici sa se intample una ca asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella eu iti doresc sa se intample sa fii graviduta si sa fie o sarcina usoara la termen si un bebe sanatos.

Amin, Mon! Sa dea Dumnezeu asa sa fie!

Desi daca ma crezi iti spun ca undeva in adancul sufletului meu parca se strecoara asa un firicel de teama cum ca poate niciodata nu o sa traiesc aceste sentimente.

Nu ma intelege gresit, nu sunt suparata sau deprimata sau mai stiu ce ....pesimista,etc... sunt foarte zen relaxata si cum vrei tu sa imi mai zici, daaaar nu pot sa imi reprim un gand fugitiv care imi trece din cand in cand prin cap: " daca eu sunt una dintre acele femei care nu o sa ramana niciodata insarcinate? daca nu o sa ma bucur niciodata de sentimentul minunat ca in mine creste o noua viata? daca eu nu o sa vad niciodata un test pozitiv al meu?" Cred ca sunt oarecum ganduri firesti, sunt temeri care se regasesc in adancul nostru in fiecare, dar gandurile astea ma fac sa fiu foarte temperata in optimism si in a visa cu ochii deschisi la astfel de momente minunate. [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...