Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

Mony draga mea, cat de rau imi pare, deja te vedeam si pe tine la odisee, :(... dar lasa ca va fi bine, te imbratisez tare tare ca sa treaca supararea...tu esti vesela de fel, asa vreau sa te vad....sigur va veni bebe curand si la tine...pupici si noapte buna!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Seara buna fete dragi! Avem titlu nou... a trecut barza pe la noi!!!

Felicitari Gazela! Sarcina usoara si puiut sanatos! [pup]

 

Nu am mai intrat de mult pe forum si s-au strans vreo 216 postari de citit... din pacate nu am timp sa le parcurg decat pe sarite, de aceea imi cer scuze daca imi scapa informatii importante.

 

Mony, te imbratisez cu drag. Nu te intrista, sigur bebelusul tau va veni in curand. [pup] Eu zic sa eviti pe viitor testele Barza. Si eu am patit-o de cateva ori cu liniuta de uscare si mi-am facut sperante desarte.

 

Marja, iti doresc multa energie si rabdare cu musafirii, si relaxare maxima in concedii! Cine stie, poate plecati doi si va intoarceti 3.[pup]

 

Danutza, la multi ani, fata frumoasa! [pup] Urarea e cam tarzie, stiu, dar eu abia acum am aflat ca a fost ziua ta.

 

Ella, cum mai stai cu problema renala? Sper ca esti mai bine. Haide ca te asteptam si pe tine in titlu. [pup]

 

Maryella, si eu am aceeasi problema, nu pot sta departe de dulciuri. Si eu si sotul obisnuim sa rontaim seara cate un dulce iar dimineata la cafea nu lipsesc niciodata prajiturile facute in casa, cu zahar rafinat, fireste... Inteleg cat de importanta e alimentatia sanatoasa pentru organism si pentru procreere dar din pacate pentru niste gurmanzi ca noi e greu de abordat un alt stil de alimentatie. Dar o masura tot am luat - am inceput sa consumam mai multe fructe si legume. [pup]

 

Caresse, hai profa, ca mai e putin si vine vacanta... Poate peste vara, cand vei fi mai odihnita si mai putin stresata, te vei intalni si cu barza.[pup]

 

Corina, ce mai faci? [pup]

 

Didi, ce putin mai e...! Doamne ajuta! Hai ca noi ne-am aliniat la start sa preluam stafeta de la tine. [pup]

 

Lavinia, Silvi, Raisa, Teardrops, Teodora, Anca,

Mariell,Lalitica, Doina, Iarina (daca am omis pe cineva va rog sa ma iertati) va imbratisez cu tot sufletul si astept va vad intitlu. [pup]

 

Eu m-am mai linistit putin, lucrurile au inceput sa se aseze incet, incet si in ultima vreme m-am simtit mai putin stresata. Sunt in ziua 5 dupa ov, deci prea devreme pentru orice fel de simptome. De prestat am prestat fix in perioada fertila (apropo, la noi se mai intampla si dimineata devreme uneori) iar acum nu ne ramane decat sa asteptam si sa speram. Pup inca o data pe toata lumea sj va doresc a aveti o noaptd linistita. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era sa uit... e vineri seara...

 

[perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne], [perne]

 

Fetelor, mai stiti ceva de Bubuali?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somnoroaselor, dormiți toate?

După aşa bătălie cu perne sigur că sînteți obosite.

Bună dimineața!

Toată lumea la cafea, lăptic şi suculeț.Ajută şi la digestie.

Vă doresc o zi frumoasă și poate aranjați măcar un cuibuşor de bărzucă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Teo iau si eu o cafea cu laptic sa ma trezesc, ca tare obosita mai sunt. Asa dureri menstruale am avut azi-noapte. Acum e mai bine. Am inceput azi si tratamentul. Totul va fi foarte bine.

Gazela pup burtica frumoasa.

Floren pt. mine acel test nu mai exista pe piata. De acum fac test doar la 3 zile intarziere si va fi foarte bine.

Va doresc o sambata linistita! Va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am aparut si eu pe la voi. Nu pot spune ca vin aici bucuroasa, dar gandurile vostre bune ma fac sa fiu optimista. Sa va spun in mare povestea mea.

Am 37 de ani impliniti si sunt casatorita de aproape 11. Acum vreo 8 ani cand ne-am hotarat sa facem un bebe am avut un soc cand am aflat ca sansele noastre sunt foarte mici. Adica medicii ne-au spus ca doar cu donataor putem, sotul avand azoospermie si la mine o trompa infundata complet si cealalta partial. Chiar inainte de a decide ca vrem copil am descoperit la mine o tiroida hashimoto. Ma ingrasasem foarte mult, intr-un timp foarte scurt, vreo 10kg intr-un an. Mi-am dat demisia de la locul de munca super stresant, mi-am cautat ceva mai lejer si ne-am obisnuit cu gandul ca nu v-om avea niciodata un bebe al nostru. Asa ca ne-am depus dosarul de adoptie si in doar 3 luni am ajuns parintii unui baietel de numai 3 zile. Acum are aproape 7 ani si jumatate si ne bucuram de el la fel ca de aer si soare. :)

Din ainuarie 2013 am intrat la o dieta de slabire, un stil de viata sanatos. Am slabit pana in aprilie vreo 17 kg.

In toti acesti ani nu ne-am protejat niciodata, nu am avut nici o sarcina, pana cand in 23 aprilie 2014, de ziua sotului am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv. Testul l-am facut fara sa stiu data ultimei menstre, nu mai tineam o astfel de avidenta de 7 ani. L-am facut fara sa stiu cand trebuie sa am urmatorul ciclu. Niste dureri de burtica care credeam eu ca sunt de prevestire a Rozicai dar care le aveam de o sapatamana, m-au facut sa cer la farmacie un test de sarcina. Am fost socati. Nu mi-a venit sa cred. Am repetat cu alte 2 teste si acelea pozitive. Am facut si cel de sange si acela a aratat o sarcina de 4 saptamani. Am trecut din starea de soc in cea de euforie. Am confirmat sarcina printr-un ecotransvaginal.Au inceput starile de greata, durerile de piept. Nu am putut manca prin urmare am mai slabit vreo 3kg.

Am inceput planurile de viitor, unde punem bebe, ce avem de facut. Toata viata ni s-a dat peste cap, in sensul placut. In 2 mai au disparut brusc toate semnele de sarcina. Am fost vesela si fericita in ideea ca poate nu o sa vomit non stop. Luni au aparut ceva scurgeri maronii. M-am speriat, m-am dus la medic si am vazut pentru prima oara inimioara batand cu 122 de bataipe minut. Am fost fericita ca totul e bine. Mi-a marita doza de ovule si mi-a dat aspenter ca sa evitam orice pericol pt bebe. Durerile de burta cu care am descoperit sarcina au continuat pe tot parcursul perioadei si chiar au devenit mai puternice. Joi seara erau ca niste contractii, le simteam puternice si oareum regulate. Pe la 3 dimineata am mers la baie sa fac pipi si pe servetel a aparut deja sange. M-am speriat. Cred ca am facut un atac de panica. Cert este ca am lesinat si in cazatura mi-am trezit sotul cu bubuitura facuta. M-am lovit la cap. Ma doare, nu stiu exact de ce m-am lovit. M-a dus sotul in pat, mi-am luat tensiunea care era buna. Am adormit si pe dimineata cand m-am trezit la 7 ca sa-mi duc baitelul la scoala, nu eram in stare sa ma ridic din pat. Ma simteam slabita. Pe servetel tot sange, cheaguri. Mi-am facut cu greu un dus si am plecat la dr. Sarcina era oprita in evolutie la 6 saptamani si 2 zile. A urmat un chiuretaj sub anestezie generala. Nu am putut suporta gandul de a sti ce se intampla in jurul meu pentru aceasta interventie. Eram speriata si slabia. A fost alegerea cea mai buna pentru sufletul meu. Acum sunt acasa si incerc sa-mi revin. Bebe trebuia sa vina chiar de Craciun. Nu a fost sa fie dar macar acum stim ca se poate si nimic nu este imposibil.

Va trebui sa asteptm o perioada ca sa-mi revin si probabil o sa incercam iar. Saptamana viitoare am decis sa-si faca sotul spermograma sa vedem daca sunt ceva modificari in bine sau am nimerit nou acea sansa la 11 ani. Gandesc pozitiv si aleg partea buna a situatie. Deocamdata imi alin durerea si incerc sa trec peste trauma asta. Am nevoie de incurajare si de gandire pozitiva.

V-am spus povestea mea ca sa ma cunoasteti dar mai ales ca sa vedeti ca nimic nu-i imposibil. Sa va dea Dumnezeu la toate bebei sanatosi si sa fim optimiste!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete dragi!

Am intrat doar sa va salut.

mormelvio imi pare tare rau de pierderea suferita. Iti doresc din tot sufletul recuperare rapida. Nu te lasa! S-a intamplat o data, trebuie sa se mai intample inca o data. Ti-au spus medicii care ar putea fi cauza pierderii bebelusului?

Te imbratisez.

Pupi pentru celelalte fete dragi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...