Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

mormelvio imi pare rau pentru pierderea suferita; dar in acelasi timp nu pot sa nut e felicit pt baietelul pe care il aveti deja; sunt convinsa ca avandu-l de la 3 zle il simtiti ca si cum ar fi al vostru biologic; Dumnezeu e mare si minuni exista cu adevarat; chiar cunosc pe cineva care a ramas tot asa dupa 11 ani , dar a ales sa renunte voluntar la sarcina- no comment-; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

Vio imi pare foarte rau pentru pierderea suferita, Iti doresc sa vina barza cat mai repede posibil, sa ai o sarcina la termen si un bebe sanatos tun.

Noi am inceput tratamentul de 10 zile pt. klebsiella. Avem de 3 o pe zi- la 8 ore- antibiotic - cuminol de 500 . Mie personal mi se pare mult de 3 ori pe zi. Didi parca tu imi scriai ca ai avut asa ceva in sarcina. Daca poti intra sa-mi zici cum ti se pare dozajul la tratamentul nostru, ti-as fi multumi frumos.

O zi frumoasa si o saptamana cu multe teste positive va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor! Va servesc eu micul dejun in dimineata asta si o cafeluta buna bunuță!!!post-126466-0-87975500-1399873533.jpg
mormelvio, impresionanta povestea ta! Trebuie sa te mobilizezi, sa iti revii pt baietelul pe care il ai. Sigur Dumnezeu iti va da si bebelul tau biologic, timpul nu e pierdut. Credinta si rabdare!!!!
Va doresc o saptamana supeeer!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Vio imi pare foarte rau pentru pierderea suferita, Iti doresc sa vina barza cat mai repede posibil, sa ai o sarcina la termen si un bebe sanatos tun.

Noi am inceput tratamentul de 10 zile pt. klebsiella. Avem de 3 o pe zi- la 8 ore- antibiotic - cuminol de 500 . Mie personal mi se pare mult de 3 ori pe zi. Didi parca tu imi scriai ca ai avut asa ceva in sarcina. Daca poti intra sa-mi zici cum ti se pare dozajul la tratamentul nostru, ti-as fi multumi frumos.

O zi frumoasa si o saptamana cu multe teste positive va doresc!

Buna,

La mine a funcitonat ciprinol de 500 mg, 1 la 12 ore, deci 2 pe zi, timp de 7 zile. Vad ca si cuminol este acelasi lucru, au aceiasi substanta activa, ti-a dat aceiasi concentratie. Poate doctorul a vrut sa fie sigur ca scapati de infectie, stiind ca e greu de tratat, dar intr-adevar mi se pare si mie mult de 3 ori pe zi, pe prospect scrie de 2 ori...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi multumesc mult pentru raspuns. Am ales sa iau si 2 pastile/zi - eubiotics pentru flora intestinala - avem 10 zile de tratament. Suntem in a 3 zi, dar parca iau de o luna. Abia astept sa terminam.

 

Danutza minunat micul dejun pregatit de tine. Multumim!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fete frumoase!

Am venit si eu la cafea, imi e sooomn si ma doare capul de doua zile  [batcap] .

Danutza multumesc de cafea, tare buna este.

Mormelvio bine ai venit printre noi!

Intradevar impresionanta povestea ta, ne face sa credem cu tarie ca minunile se intampla. Si referitor la problema sotului eu zic sa nu va dati batuti, in 11 ani s-au descoperit atat de multe tratamente, eu zic ca sigur se poate face ceva mai ales daca ai ramas insarcinata natural. Credeti in sansa voastra si sigur o sa vina si copilasul biologic mult-dorit. Cautati un dr bun si faceti un set complet de analize. Eu zic ca o sa fie bine.

Va pup dragelor, o zi minunata tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Vin sa va anunt ca burtica gazduieste o fetita! [il]

Va aducem pupicei multi de molipsire si berze lipicioase!!

Ella, Marja, Corina, Floren, Lavinia, Danutza, Maryella, Raisa, Mony si toate fetele mai noi [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1]

Gazela, felicitari si sarcina usoara! [flo]  Mormelvio, bine ai venit! [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daena, ce dragut! [il]  [il]  [il]

Sa va traiasca mica printesa, sa creasca mare la mami in burtica, iar tie sarcina usoara pana la sfarsit.

Pupici multi sa fim sigure ca ne molipsim si noi. Si eu am furat o barza de la tine, poate imi poarta noroc.

Neatza Doina, cum esti? Pe cand ovulatia? Spor la treaba ca te vreau in titlu luna asta. [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor ! Eu sunt in ziua 40 si niciun semn. Am facut in urma cu vreo 4 zile un test si a iesit negativ. Nu l-am facut dimineata ci pe la 12 noaptea. Nu stiu ce sa cred. Mai are rost sa fac altul sau primul a fost destul de concludent? Voi ce ziceti? Va pup pe toate ! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...