Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

Eu mi-am achizitionat Ovupred si sunt foarte multumita de el. In z13 am avut test negativ, in 14 dimineata am avut partial pozitiv si seara clar pozitiv iar pe la 9 seara si dureri de ovulatie. In z15 dimineata testul era negativ. Din pacate am ratat ovulatia sotul fiind bolnav si am prestat decat in z12 deci sanse luna asta nu am. Acum astept sa vad cand imi vine ca luna trecuta am avut o intarziere de 5 zile.

Cori unde l-ai gasit? Site-ul lor pe care se comercializa, cel de importator nu mai exista si stiu ca in farmacii nu se gasesc astfel de dispozitive. Cand aprofundasem si eu metoda tot cautam variante si asta era cel mai ieftin , parca 69 ron daca imi aduc bine aminte, restul erau pe la 150 ron. 

Sunt curioasa cum te descurci cu el, se vad bine ferigutele sau e dificil de utilizat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corina am inteles; multumesc pt raspuns; pai stii cum facem? in amxim 2 luni tu ramai insarcinata si o sa fie totul bine asa ca il dai mai departe la o alta aspiranta , si tot asa; si cu un Ovupred din asta ne gravidim toate pana la sf anului; ce zici? esti de acord?  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo e ok ce ti-a dar, dar eu nu inteleg de ce naiba nu ti-a dat din start toate cele 9 mutatii si te pune sa le faci pe rand. Oricum nu conteaza ce rezultat ai la astea tot trebuiesc facute si celelalte mutatii. Mai ales ca vad ca nu ti-a dat mutatii ff importante, gen Mutatia PAI care este foarte pacatoasa sau mutatia Factorului XIII care este foarte des intalnita.

Ideea e ca mai ales in situatia ta, eu le-as fi facut din start pe toate, ele sunt independente una de alta si poti aici sa nu ai niciuna si in celelalte 6 pe care nu ti le-a dat inca sa ai mai multe pozitive.

Recomandarea mea sincera este sa insisti sa ti le dea si pe celelalte, macar stai linistita si stii concret ce si cum.

Orice info ai nevoie poti sa ma intrebi, iti raspund cu mare drag.

Iti tin pumnii, pupici.

La următoarea întîlnire mai am de făcut

- Factor VII - dozare 102

- Anticoagulant lupic 110 și cred că și 

- Mutație factor V...mai scrie ceva, dar nu înțeleg ce

Mi-a spus că Anticordiolipina ...și atc...încă ceva se pot face și în sarcină

sau așa ceva că nu modifică valorile.

Mi-a dat să iau Acid folic și Aspenter cîte 1 drajeu pe zi.

A mai spus d-na doctor că în funcție de rezultatele de la aceste analize vom vedea ce avem de făcut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi ma gandesc la tine de cateva zile. Tot ma tineam sa te intreb cum mai esti cu tratamentul.

Mi-e mi-a zis dr mea ca suplimentul de progesteron regleaza si nivelul de estrogen si LH ( hormonul care declanseaza ovulatia) si usor-usor muta ovulatia mai spre normal, adica scurteaza intervalul intre menstra si ovulatie. Si tu ai aceeasi problema pe care o aveam si eu ovulam f tarziu, acum dupa 3 luni de tratament cu utrogestan ovulez fix in ziua 18, ceea ce e ok.

Sunt tare curioasa cum evolueaza si la tine situatia.

Eu ma rog sa nu mai fie cazul de monitorizat ovulatia si sa fie luna cu testul norocos.

Ella eu sper sa se regleze, asta daca nu e test norocos luna asta. Dupa cate zile de la ultima doza de progesteron sa nu o astept pe rozica? 2-3? Nu mai tin minte. Am zis io ca neuronu asta e cam ramolit. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La următoarea întîlnire mai am de făcut

- Factor VII - dozare 102

- Anticoagulant lupic 110 și cred că și 

- Mutație factor V...mai scrie ceva, dar nu înțeleg ce

Mi-a spus că Anticordiolipina ...și atc...încă ceva se pot face și în sarcină

sau așa ceva că nu modifică valorile.

Mi-a dat să iau Acid folic și Aspenter cîte 1 drajeu pe zi.

A mai spus d-na doctor că în funcție de rezultatele de la aceste analize vom vedea ce avem de făcut.

Buna fetelor,

 

Teodora, ar trebui data viitoare sa iti dea sa faci si mutatia PAI si factor XIIIcum a zis si Ella, sunt foarte des intalnite. Eu cred ca motivul pentru care nu ti le-a dat pe toate o data sa le faci este ca daca iti gaseste printre analizele astea mutatii, tratamentul e acelasi indiferent daca mai ai si altele sau nu. Cred ca cele pe care ti le-a dat intr-o prima etapa, in special fact II si fact V sunt cele mai periculoase, chiar daca nu cele mai des intalnite, Daca ai ceva in sfera asta nu mai e relevant daca ai si altele pe langa...

Cam asa mi-a dat si mie sa fac analizele, in 2 etape, intai fact II si fact V, apoi restul, cele mai usoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Yummy ..ce cafeluta buna ai facut, Lavi! [:)]

Parca la 2-3 zile am retinut si eu de la Ella ca ar veni rozica. Eu sper totusi sa nu te mai supere decat dupa 9 luni.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...