Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

Merci silvi pt pupicei.

 

azi am avut o zi frumoasa. Dupa o zi de munca, o ploaie torentiala cu trăsnete si fulgere, am dat fuguta la spital , am avut prima întâlnire cu moașa.

A fost o întâlnire f frumoasa, parca ne cunoaștem de ani,,,m a cântărit ( am luat 4 kg), tensiunea (12,7), m a întrebat daca tati o sa taie cordonul ( nuuuuu), daca doresc camera individuală sau cu doua paturi ( camerele au max doua paturi), daca vreau epidurala, daca doresc sa alăptez sau nu. 

Din August urmează sa meg la cursul de alăptare, de epidurala, sa vizitez maternitatea, la curs de înot de la 6 lunite si inca doua Consultații cu moașa. 

Si ca totul sa se încheie pe placul mămici, imi spune: haideti sa l vedem si pe bebeeee!!!

nu am știut ca imi face eco, f scurta doar sa vadă ca ii bate inimioara si ca misca.

bebe dormea , s a trezit si a început usor sa miste, inimioara ok si creeeeedddd si simmmttt ca are un cuculeeetttt!!!!

moasa nu are voie sa mi spună, mi a zis ca doar dr poate sa comunice sexul,,,asa ca mai am doar câteva zile pana luni la triplu test si sper sa stea frumușel cu piciorusele desfăcute la vedere si sa i vedem putulica;)

sunt fericita si va doresc din tot sufletul meu sa traiti aceleași emoții ca mine! Sa va ajute d zeu pe toate !!!

pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elynko ce frumos ai povestit....abia astept sa trec si eu prin aceleasi emotii ...nu stiu cum va fi...ce va fi...dar sunt sigura ca emotiile traite vor fi din ce in ce mai mari si unice in acelasi timp...e o minune  [:)]

 

sarcina usoara in continuare iti doresc!!!! [pup]  [pup]  [pup]

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raisa multumesc mult pentru urari, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si sa aveti si voi bafta cat mai curand de bebei sanatosi si frumosi!!!!

Sper sa te acomodezi foarte repede cu toate schimbarile din viata voastra si sa vina si bebe odata cu aceste schimbari....pupici [flo2]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi eu sunt foarte bine, multumesc de intrebare, deocamdata am doar perioade de somn...stari de greata trecatoare, cel mai rau e ca sunt cam balonata...cam des...si urinari frecvente bineinteles....si tocmai azi am aflat si ca sotul are rh-ul pozitiv, iar eu il am negativ si sper sa nu fie nicio problema....saptamana viitoare pe 21 am programare la dr. Va tin la curent cu vestile :)

 

ma iertati ca scriu asa separat dar nu tin minte tot din urma... [flo]  [flo]

 

pupici la toate  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ElynkoGazela[pup] , va doresc sarcini usoare in continuare si sa decurga totul perfect!

 

Teodora, asa speram si eu cand am facut analizele de trombofilie, sa gasesc o explicatie. Eu cred ca la tine cel mai probabil din cauza trombofiliei s-a intamplat, o sa confirme asta analizele si veti sti ce sa tratati data viitoare  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fere dragi!

Cafeluta e servita fiecare ce doreste si cum doreste.

Ioi ce de gravidute avem aici! Va imbratisez cu drag pe toate! Poate poate se lipesc berzele voastre si de niste aspirante , eu ma exclud ca a mea e barza lui Didi :)).

Nu am fost tare bine ieri ca m-a durut burtica si spatele toata ziua, exect ca si cand apare rozica, iar aseara crampele au fost tare mari si dureroase.

Azi m-am trezit tare devreme azi si am o secretie rozalie. Nu e destul cat sa pateze protej slipul, doar pe hartie. Crampele de ieri s-au mai ostoit dar parca tot nu suta la suta.

Poate e de bine. O sa vedem pe Duminica.

Va pup si va doresc o zi frumoasa.

ps Elena.....sunt atat de fericita pentru tine ca parca eu simt tot ce povestesti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Lavi iau cafeluta si asa imi doresc ca acea secretie rozalie sa fie nidatia. Doamne ajuta! [flo2]

Elena ma bucur ca sarcina evolueaza foarte bine...si eu cred ca e un cuculetz [alcool] [il]

Gazela va fi bine ai sa vezi. [pk] [pup]

Teodora sper sa gasesti o explicatie pana la urma. [flo2] [pup]

Ella stiu ca ovulatia se produce la 24-36 ore (testele minut pe care le fac de vreo 8 luni). Insa citeam pe net ca ies 2 zile ppozitive si cand s-a negativat atunci hop si ovulatia. Am vrut sa slubiniez ca eu am ovulat pe ele pozitive. Oricum raman de parere ca atunci cand avem test pozitiv in mana, sa punem mana sa bebelim, ca gigeii sa se aseze unde trebuie si sa astepte cumintei outul. Ovupred as lua parca si eu, decat sa dau pe teste luna de luna. ( economie nu gluma). [pup]

Mary sper din tot sufletul ca luna asta sa fie si a ta. [pup]

Doina raman la parerea mea ca mai bine nu puteai bebeli si de acum e voia lui Dumnezeu. [pup]

MArja [pup]

Didi iti doresc o nastere usoara si un bebe de nota 100 [balcon] [pup]  Acum ca terminam tratamentul trebuie sa facem urocultura? Sau cum tb sa procedez? Intreb pt ca sotului ''klebsiella' i-a iesit la spermocultura. Habar nu am ... [bang]

Silvi, Raisa, Danutza si restul fetelor [pup] [pup] [pup] [pup] [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor! 

 

Lavinia, sper sa nu iti vina nepoftitii luna asta, barza e pregatita  [pup]

 

Mony, analizele se repeta la cel putin o saptamana dupa ce terminati de luat antibioticul. Asa e la urocultura, la spermocultura nu stiu dar cred ca e similar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...