Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FELICITARI GAZELA! Aspirante optimiste (848)


Recommended Posts

Ella, te rog mult si eu, nu sta asa, nu poate fi mai important serviciul decat sanatatea ta... Prezentarea aia poate sa mai astepte, dar rinichii tai nu, iar oamenii carora le preziniti trebuie sa inteleaga cand e vorba de o urngenta medicala. Sanatate multa si sa se rezolve repede  [flo2]

 

Camcris, felicitari!!! Recuperare rapida si bebe mancacios si sa treaca repede colicii  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 517
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mariell nu-mi vine sa cred ca ai fost la 9 medici si niciunul nu a vazut nimic suspect. E clar ca sunt complet incompetenti ca doar nu era microscopic. La mine intr-adevar nu s-a vazut decat la histerosonografie dar e si foarte mic. Nici la asta nu era sigura doctora ce e asa ca m-a programat la histeroscopie ca sa fie sigura si sa-l si taie in cadrul aceleiasi proceduri. Bine ca nu a fost problema si am scapat.

De anestezie imi e frica de cand ma stiu. Punctie la plamani am facut decat cu xilina, histeroscopia am facut-o fara anestezie ( asa am optat eu) si chiar pentru 5 minute de durere nu se merita sa-mi faca rahie sau totala. Sunt eu putin mai fricoasa de fel. Sper sa am nevoie de anestezie decat la cezariana si atunci sa ma trezesc cu bebelusul sanatos pe piept. Asta doresc de fapt tuturor aspirantelor (mai putin cezariana celor care vor sa nasca natural).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camcris felicitari! sa va traiasca, sa va bucurati de el! si trimite barza la aspirante canoi abia asteptam sa o prindem cu un bebe in cioc; [:)]  [pup]  [pup]

ella ai grija te rog de sanatatea ta; e cea mai importanta mai ales ca vrei bebe; nu imi vine sa cred prin ce treci; mergi la medic cat mai repede si o sa fie; Doamne ajuta! 

in cartea Mariei Treben - Sanatate din farmacia Domnului- gasesti tratamente naturiste pt probleme la rinichi si la vezica urinara; eu una ce am incercat din aceasta carte a mers; sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor azi am cam intrat asa fara sa va salut asa ca Ziua Buna fetelor!

Ella [pup] sper ca ai fost la medic asteptam vesti de la tine

Mony [pup]  imi pare rau ca te doare burtica , sper sa treaca iar maine sa fie o zi cu folos pt tine

Corina [pup] eu zic ca nu ai de ce sa iti fie frica de anestezie , si eu am avut cateva si chiar  nu a fost rau , ba a fost mai bine decat ma asteptam

Lavinia [pup] imi pare rau ca inca nu s-a rezolvat problema , offf dar incearca totusi sa mergi la un medic , eu sper sa se rezolve repede si sa vina bebe la tine

Mariell [pup] bine ca pana la urma ai dat de medicul care trebuia si ai rezolvat problema

Maryella [pup]  vad ca tu tot furi berze vezi ca poate se lasa cu gemeni [soricel]

Danutza [pup] multi pupici , sa fii mereu fericita si iubita iar D-zeu sa iti indeplinesca curand dorinta

Floren [pup]  mi-ar placea sa ne mai scrii sa ne spui ce mai faci , eu sper ca esti bine si sa vii curand cu testul pozitiv

Raisa [pup] si pe tine te astept sa ne mai scrii

Gazela [pup] tin pumni la testat

Caresse te asteptam sa ne mai scrii cand poti , unul [pup] pt tine si unu [pup] pt A

Doina [pup] tu ce mai faci nu mergi la medic sa vezi de ce ai avut asa intarziere

Silvi [pup]  dar tu ce mai faci ce mai face fetita ta:Ps sa stii ca ti-am votat povestea [barfa]  fff frumoasa [flo]

 Laliticia Teardrops, Floric, Monna , Ioana [pup] 

Didi [pup]  [pup]  ce mai faci , se pare ca nici tu nu mai ai mult

Elena , Daena [pup] [pup] pupici pt voi si burticile voastre si aveti grija de voi si de bebei vostri

Fetelor eu voi fi plecata zilele urmatoare asa ca va zic de pe acuma Un 1 Mai cu mult soare si gratare pt cine petrece si un Weekend minunat si frumos sa aveti!

Pupici la toate lumea aspirante, burtici si mamici [flor] !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariell te felicit pt vestile bune! eu cred ca  , la scurt timp de cand  incepeti bebeleala vii cu vestile bune; eu nu am ajuns chair la 9 medici , dar abia al 4-lea mi-a descoperit polipii intrauterini; ca eu spuneam din suflet ca mor de durere in priam zi de ciclu si ei nimic; ca asa au unele femei; de asta e bine sa ne bazam pe intuitia noastra; mie una mi-e tot mai clar ca in ziua de azi nu te poti duce la medic fara sa te documentezi cat de mult inainte si fara sa ai intrebarile la tine; din pacate sunt tot mai superficiali si interesati doar de aspectul financiar; mai sunt si exceptii desigur; 

corina eu sunt convinsa ca nu vei mai avea nevoie de nicio operatie(poate decat de cezariana cand nasti); esti f tanara, corpul tau are o putere de refacere uimitoare, continua cu gandirea pozitiva si va fi bine; incearca sa excluzi cat poti din vocab cuv  pierdere;  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella imi pare rau ca nu te simti bine.

Marja nu mai am de ce sa merg la doctor.Doctora a zis ca e de la anticonceptionale.Ovarele functioneaza mai greu dupa ele.Am fost martea trecuta si nu aveam chisturi,doar ovulaaem mai tarziu.Mi-a dat si duphaston si a intarziat si de la ea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...