Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

alegerea partenerului de viata


Recommended Posts

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bravo Aniela, tu traiesti acum ceva ce nu stii cum sa traiesti. Si anume, cineva te considera minunata, te vrea pe tine, este gata sa fie alaturi de tine si sa fi tu 'printesa' si nu cea care trebuie sa dea/sa alerge/sa stea noptile/sa se lupte pentru ca in final norocul sa faca sa nu mai doreasca el sa mearga mai departe. 

 

Ai gasit un barbat normal, siguranta de sine este intotdeauna sexy, si faptul ca este gata sa faca planuri de viitor cu tine arata ca el este sigur pe el si pe viata, fara indoieli si frustrari etc etc, ce poate par fascinante adolecentin asa..dar nicidecum pentru un barbat matur. 

 

Poate din copilaria ta, poate ca esti obisnuita si-ti este familiar sa lupti si sa ai adrenalina sus-jos, atunci cauti ceva ce stii. Ei bine, este minunat ca inveti sa accepti ca meriti, ca un barbat normal si capabil are incredere in relatia voastra. 

 

Si nu, nu ai nevoie de cineva troubled ca sa rezonezi cu el  [:)]

 

Succes si aventuri frumoase sa aveti in doi. Si in trei  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniela, in momentele de anxietate, vorbeste cu el. Sau cu noi. Dar mai bine cu el. Ma bucur in primul rand ca ai ajuns sa te intelegi si mi se pare ca incepi sa intelegi ca ce iti imaginai tu si asteptarile tale erau departe de realitate. Acum e timpul sa inlocuiesti imaginea barbatului ideal creat de tine la adolescenta, cu imaginea prietenului tau si sa-i acorzi o sansa. Eu va doresc multa fericire si un bebe minunat.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa raspund la intrebarea "ce face o casnicie fericita?" din punctul meu de vedere si al multora de altfel, este credinta in Dumnezeu.

 pt cuplurile care cred in Dumenzeu, ca exista Dumenzeu in viata lor, ca au fost uniti , ca sunt un singur trup...nu conteaza ca s-au iubit la prima vedere, sau la a 1000-a oara ,cu sau fara fluturasi... Dumenzeu le binecuvinteaza, le leaga casnicia , intareste relatia si le aduce dragostea.  

daca ai intelege casnicia din puncctul de vedere al lui Dumenzeu cred ca altfel ai lua decizi si mult mai usor ti-ar fi. 

imi place asa de mult cum gandesti :x   total de acord cu tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aniela,

ma bucur pt pasul luat si pt tine sau voi acum ca santeit doi un cuplu, si daca te gandesti cand o sa vina ziua "aia" si probabil va veni in momentele de tensiune ca in orce cuplu aduti aminte si fi fidela deciziei luate acuma , ai incredere in voi, in tine in viitorul vostru, si sa nu-ti para rau nicodata de decizia luata, orce ce va fi, si sti de ce, fiindca ai curajul sa faci primi pasi pt a avea ce ai visat o familie, (si gandestete ce sar intampla daca nu ai face acest pas..)

bafta [flo2]

eu una cu bune si rele in calatoria mea (familiala [:)] ) in care sant de 16 ani nu regret nimic o consider o aventura frumoasa imbogatita cu o fetita minunata de 13 ani care acum ma intrecut in inaltime si sant tare mandra de ea si nu as schimba absolut nimic [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru tine, ca ti-ai gasit linistea [flo]

Nu cred ca si-a gasit linistea.nu inca ...dar este pe durmul cel bun!

 

Aniela,cind vei simti ca te prabusesti...sa -ti recitesti mesajul anterior!!!!Printeaza-l si puneti-l undeva sa dia cu ochii d eel ,in fiecare zi1

 

Dana

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca te sabotezi fara sa-ti dai seama. Intotdeauna ce n-ai avut si s-a terminat.... a fost bun, si cei care au plecat de langa tine, erau potriviti. Niciodata cei care te-au vrut nu au fost suficient de buni, au avut ei niste probleme.....si in general daca nu erau niste probleme sa pui degetul pe ele, aparea plictisul tau.

 

Totodata mesaje tale sunt asa de sincere, de calde, incat aduci simpatia oricui. E o lupta interioara pe care o ai cu tine insuti periodic. Ar trebui sa iti invingi temerile, sa iei o gura de aer si sa te arunci cu capul inainte in viata...fara sa analizezi atat. Analiza asta a perfectiunii cuplurilor, relatiilor...vietii altora...nu cred ca iti fac bine. Tu traiesti o fantezie. Fa un copil, da fara sa fii sigura de nimic,  iti va deveni o ancora in viata. Ai nevoie de o ancora. AI nevoie sa oferi tot cate ai strans in tine, ofera-i copilul tau. Niciodata nu vei gasi partnerul perfect, pt ca el nu exista. Orice relatie ai avea, ai sabot-o  tu cumva. Dar nu lasa asta sa fie un impediment in a avea un copil. Poate de asta ai avea nevoie din cauza problemelor din copliarie. Din cauza mamei tale. Mergi inainte, nu mai bate pasul pe loc. Vezi din mers daca el e cel care ti-l doresti....dar nu dupa fluturii care ti produce, ci dupa viata care o ai langa el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...