Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Fetelor care alăptați, cat de mari pauze fac bbii voștri între mese? Al meu de aseară de la 19:30 nu a mai vrut sticluță deloc și cum nu am ţîţe gradate sunt puțin ... derutată. A supt mult până la 23:30, apoi la 3, la 6, la 8:30, la 11:30 si la 14:30. După ce suge mulg max 30 ml. Piş în pampers este...Suge 15-20 dr minute max. Oare o fi destul? Cred că până nu mă lămuresc că ia bine în greutate o iau razna :)

Poca, asa bine te inteleg. A mea are program cat de cat doar noaptea, la 3 ore, deai au fosr si cazuri cu 2 dar si cu 4. Ziua e f haotica, si cere des, cateodata simt ca n-a mancat destul si a adormit, dar nu pot sa-i bag pe gat :))

La mine e ciudat ca nu inteleg cu suplimentul. Planfe si daca ii dau, mananca. Ii dau cate putin, caci niviodata nu stiu cam cat ar avea nevoie.

Cred ca tre sa inchiriez un cantar si eu.

La tine nu te mai linisteste dupa ce il.cantaresti? Parca faceai proba suptului. Stiu ca nu e accurate dae e mai mult decat deloc.

Tre musai sa fac si eu, altfel, vorba ta: razna :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, Sim, azi i-am dat supliment cu sns -ul. A mers sin prima, cu in pic de lapte pe parchet :))) (uitasem sa-i pun valva de inchidere) si apoi pe mine pana am fixat furtunasul. Regret ca nu am pus o cantitate mai mare, caci azi a vrut mult supliment si a trebuit, in graba, sa i-l dau tot cu bibe. Plange nevoie mare.

Sper sa ma descurc si data viitoare.

 

Sim, la voi cum mai merge? Sper ca ati gasit o solutie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne fie de bine "mutarea" in casa noua! Merci, Madduz!

Kary, inspiratie la "crosetat" si intelegere cu micutul :)

 

Fetelor, si eu o sa vreau dieta, desi cam stiu ce ma paste: no sugar, no bread...+sport (n-am nicio tragere de inima, n-.avut niciodata, am fost norocoasa cu un organism ok de la mama... natura (sa nu intelegeti ca oi fo fost vreun model, ca Alex, da' eram ok).

Deci, Cocho, zi-ne! :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, sport am facut dintotdeauna, deci o sa fac si acum, numai sa imi permita dl. Bebelin. Dupa 6 sapt, o sa vad cum o sa fac. Eventual, o sa-l las pe bebe cu mama sau cu sotul , 2 ore, dupa ce i dau san si ei sa se ocupe de bibe si culcat :).

 

Poca, bebe alaptat la cerere, nu cred ca mananca la fel de constant si regilat ca unul cu lp. Pana si al meu, la masa din timpul noptii se satura doasr de la mine si doarme si nu cred ca am eu 120 ml in sani. Papa si ei dupa nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, bravo! Pe mine ma streseaza curatatul sns-ului. Dureaza mult, mai ales cu furtunasele alea... Eu acum folosesc doar furtunasul pe care il bag in recipientul in care prepar laptele. Si nici nu-l mai lipesc, il tin eu cu mana. Cand e agitat bebe, ma sjuta dl. Sot sa il pozitioneze corect pe sfarc. E mai simplu cu bibe dar macar pt stimularea extra, ca sa nu mai mulg, ca ass ca nu am chef :).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am "livrat": http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/149900-mamici-de-mai-2014-ciresele-de-mai-2014-cap-32-felicitari-messi-monik33-iarina-r-ela30/page-7#entry8012039

 

Daca vreti sa modific ceva (sper ca mi-a iesit si spelling-ul, la cat de repezita sunt), let me know [flo2] .

Ce frumos ai spus, Kary! M-am emotionat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, bravo! Pe mine ma streseaza curatatul sns-ului. Dureaza mult, mai ales cu furtunasele alea... Eu acum folosesc doar furtunasul pe care il bag in recipientul in care prepar laptele. Si nici nu-l mai lipesc, il tin eu cu mana. Cand e agitat bebe, ma sjuta dl. Sot sa il pozitioneze corect pe sfarc. E mai simplu cu bibe dar macar pt stimularea extra, ca sa nu mai mulg, ca ass ca nu am chef :).

Si eu am avut ajutor:) Eu nu le sterilizez tot timpul, doar spalat bine.

Pai dea aia vreau si eu sa-l folosesc, ca a mea termina repede cu masa, nici nu stiu cat baga ca pe urma vrea iar la o ora. Si eu nuci nu stiu daca am destul sa se saturw, cum zici si tu de noaptea, nu cred ca am eu 100...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...