Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Fetelor am fost azi la pediatru pt k avem muci si tusim :(

Pt muci apa de mare+aspirat cu batista bebelusului

Pt tuse: nimic cik nu are nimic in gat

I-au iesit pe corp niste bubite rosii si cik sunt o reactie alergica la musetel ( dintr-un produs anticolici care este foarte bun dar nu am voie sa il mai dau,l-am luat tocmai din portugalia :( ) si am primit Calciu+vitam D3 pt acele bubite (ce ziceti d-na dr Maduzz????) sau celelalte fete :)

 

Va pupacesc pe toate!

Bravo Alex pt revenire :)

Ca + Vit D3 se foloseste ca tratament adjuvant in alergii. deci, e ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

io consum multe servetele umede pt bb acum, voi? 

ma apuc sa fac eu in ritmul asta.

s-a trezit pichineza [:)]

si eu folosesc. la fiecare schimbat de scutec. e mai complicat pentru mine sa iau pititca sa o duc la baie sa o spal (e mult mai rece in baie si mi-e frica sa nu reaceasca). asa ca...servetele la greu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt tare suparata si speriata. I-a iesit analiza la ochiul bolnav, are serratia marcescens :(( si nu e sensibila la picaturilre de le luam, Tobrex, e doar "intermediar". Ar fi sensibil la alte picaturi de le am in casa, Netildex, dar alea au si corticosteroizi. Abia luni sa incerc sa ma duc la dr din nou. O fi periculos balaurul asta? Maddutz stii ceva de aceasta lighioana?

 

Am citit ca se ia din spitale. Culmea e ca, el cand s-a nascut avea ceva ca o zgarietura la ochiul drept, putin vanat si mi-a zis dr neonatolog ca are semn din nastere. Bine-nteles ca i-a trecut, nu e semn din nastere. Mare coincidenta ca are lighioana la acelasi ochi. Mi-au zgariat copilul si mi l-au infectat pe 6000 ron :(

 

Sper sa nu ramane cu ceva repercursiuni la ochisor :((

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

arry, e un germen oportunist. adica, in mod normal nu e patogen, dar pe organisme slabite poate deveni patogen. si da, e posibil sa fie luat din maternitate. dar, stai linistita, nu e un germen foarte agresiv (apare in general la persoane care poarta lentile de contact), tratament cu antibiotic, la care e sensibil, si trece. ]pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut parte de o surpriza cam...neplacuta. Stateam pe la 18 in pat, alaptam si vorbeam cu o prietena la tel...aud usa si intra..."socrosenia", fara ca macar sa bata inainte la usa. Ea nu si a vazut nepoata de cand s a nascut...a venit, m a pupat...si pur si simplu a luayt fata de la san. Bineinteles ca fata a protestat, dar nu a contat. O tine dreapta, la verticala si ii arata televizorul, plus ca ii tot indrepta picioarele si a pus mana peste genunchii fetei vezi doamne sa le tina drepte. Apou vine dl sot (ca avem oameni la lucru), sa fac de mancare ceva oamenilor, in cond in care fata tot cerea papa si umbla prin bratele fiecaruia sa o linisteasca. Mi se rupea sufletul...Aaa...si soacra se dustra ca daca isi pune obrazul langa gura fetei, fata o pupa, cand de fapt ea cauta sanul...si mi se parea mult prwa aproape de gura soacrei. Si uite asa, fie-mea a plans vreo 45 de minute de foame...cu pauze sa isi traga sufletul. Cand am pus o la san deja nu mai avea rabdare sa vina laptele si urla in continuare. M-Am muls si a ras lapticul din biberon.

Plus multe alte sfaturi. de care chiar nu aveam nevoie gen : caciulita si cand e in casa, picioruse legate etc.

Acum vad ca si a facut patul in bucatarie ( nu stiam ca vine, nici ca ramane la noi). Pe pat aveam eu aleza si toata trusa bblusei, acolo.o schimbam noaptea. Nu stiu unde le-a pus...offff....cred ca sunt geloasa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, si acum il intreaba pe sot ca el merge maine la lucru? si zice da. La care soacra: Apoi eu oi sta cu copilul si Andreea a face de mancare! poftim? Aaa, plus ca a zis ca sta prea mult fata la san, ca sigur nu.se satura...zic da, nu se satura. De aceea a pus 1,7 kg intr o luna si o saptamana...ca.nu se satura...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, si acum il intreaba pe sot ca el merge maine la lucru? si zice da. La care soacra: Apoi eu oi sta cu copilul si Andreea a face de mancare! poftim? Aaa, plus ca a zis ca sta prea mult fata la san, ca sigur nu.se satura...zic da, nu se satura. De aceea a pus 1,7 kg intr o luna si o saptamana...ca.nu se satura...

deea, daca nu ar face faze din astea, nu ar fi soacra [soricel]

da ignore...

sau pur si simplu da-i replica...

daca taci, nu-ti va ridica nimeni o statuie a politetii si respectului... [batcap] si nici nu te vei simti bine (si se pare ca  nici bebelina)...asa ca...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...