Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Monica, mie mi-au disparut hemoroizii de mult. Numai cu dieta nu stiu daca se retrag. Eu am folosit si ceva unguent. De muuulte ori pe zi si mai ales dupa fiecare scaun. Si spalat dupa fiecare scaun. Au fost groaznici. Erau atat de mari ca mi-a fost frica sa nu crape. Si foarte durerosi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cerviron ovule, dimineata si seara, 5 zile.

 

Gina, mi se pare ca e mai bine, da n-am apucat inca sa le testez :)

Multumesc, Didi :)

Ce imbunatatiri simti daca nu te-ai apucat de...... treaba inca? Eu nu am nicio jena in restul timpului, doar la [sex]

Anamaria, am incercat cu lubrifiant, insa....... parca as spune exact ca doctora lui Didi: mucoasa e iritata, orice i-as da, pe moment nu are efect [alcool]

O sa-l sun pe doctor, insa problema este ca, orice mi-ar da, nu cred ca are efect asa de rapid, adica........... sotul pleaca saptamana viitoare, deci.......... intram iar la post :((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata...

 

Suntem la raport. Nu, nu o las sa faca cum.vrea, mai comentez. Acum de dimi am aflat ca a facut bubite fata pt ca am scos o afara nebotezata...hmmm...sa ne fie rusine :)). Abia asteapta sa o pun jos sa vina sa o ia. de ex, s a trezit imi facea semn cu limbuta ca vrea papa si zic sa ii dau si espumisan inainte si picaturile de vit. Am pus o in pat langa mine sa iau de pe noptiera sticlutele si soacra s a napustit ca vulturul pe prada. bineinteles ca fata nu a tacut pana nu a ajuns la tzatzuca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut parte de o surpriza cam...neplacuta. Stateam pe la 18 in pat, alaptam si vorbeam cu o prietena la tel...aud usa si intra..."socrosenia", fara ca macar sa bata inainte la usa.

Andreea, ti-au mai zis si fetele: pune-o la punct, mai ales daca are de gand sa mai stea pe la voi.

Uneori am impresia, din c epovestiti voi, ca specimenelor numite "soacre" chiar le place sa se poarte asa, adica o fac constiente fiind ca isi ranesc/supara nurorile [smulgpar]

 

Imi pare rau, dar........ eu ii fac o vina si sotului tau, mai ales daca te-a vazut ca alaptai. Putea macar sa-ti lase ragaz sa termini alaptatul, nu mureau muncitorii inca 15 minute.

Si noi avem muncitori in curte de cand s-a mai incalzit, insa am stabilit de la inceput fara mancare, au pauze de masa, cand merg acasa sau isi aduc la pachet.

Cafea insa isi fac singur, ca le-a pus sotul o cafetiera la atelier, afara.

De dimineata insa a venit sa ma roage sa le fac eu cafea, ca nu mai era afara si a zis ca nu le mai scoate, ca in curand inchide santierul, iar eu ma pregateam sa o alaptez pe Maria. I-am zis ca in 15 minute, dupa ce tzitzilim si a zis ca e ok.

 

Vorba Monicai: trebuie sa te impui si sa nu mai indrazneasca nimeni (nici sotul, care trebuie sa te sustina) sa iti faca asa figuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotul a venit ulterior, cand mi a zis de mancare...si fata nu era la mine, ca era la soacra. Nici lui nu ii place sa o auda plangand s era si cam nervos...cred ca si el a fost luat prin surprindere de venirea soacrei. Plus ca a vazut socruta ca nu are cu cine, si ii soptea sotului ca tre sa ii dam caciulita in cap...si sotul zice: lasa bre, ca doar nu e frig in casa. Si cand o scot afara ce sa ii mai dau? caciula de blana?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta...... soacra trebuie sa stie ca exista niste limite si nu-si poate permite chiar orice.

Mor de ciuda pe femeile astea care au impresia ca sunt atotstiutoare in ceea ce priveste cresterea unui copil doar pentru ca ele au crescut unul-doi, dar uita sa spuna ca la vremea aia erau la fel de nestiutoare/incepatoare ca si noi si, mai ales, nu spune nimeni ca ele i-au crescut ca la carte, poate au facut o multime de greseli, insa nu a avut cine sa le traga de maneca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata mamici,

 

gina, ce frumos sta maria ta... de cand s-a aratat interesata de carusel? sta mult asa? la a mea nu ii place, uneori deloc,alteori urmareste atenta cateva minute dupa care incepe sa se foiasca si sa planga :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...