Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andika, mai mulg asa cate 2-3 min de 2 ori pe zi dar asa pentru stimulare. Nu iese nimic si am si o pompa naaashpa. Ma duc luni sa inchiriez una. Bebe meu e invatat la san si doar asa mai adoarme usor, in rest...plimbat si leganat.<br />Pentru viitoarele mamici am un sfat: ori alaptati de la incpeut fara lp si fara bibe(cum mi-am dorit si eu dar nu s-a putut)/ori dati lapte praf de la inceput fara san. E foarte obositoare alaptarea mixta cu pusul la san si apoi bibe. Plus ca bebe se invata cu sanul si cand ii dau bibe, nu adoarme decat foarte greu si dupa plans :(. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, e putin, dar e un efort imens asa cu mulsul:(

Știu :( Dar, Andika, nu mai e așa de mult până la diversificare și uite, Zoard mănâncă cea mai mare parte a zilei lm! Eu zic că este foarte bine!

Ai încercat să îl muți la celălalt sân când e nervos că scade fluxul? Eu îl pun de minim două ori la fiecare sân...altfel nu se satură. Nici așa nu știu dacă e destul?, mă rog. Mai ales seara e jale. Abia acum a adormit și de la 19:30 tot suge, adică 15-20 min suge, adoarme, după 20 de min iar vrea și tot așa. Dar noaptea doarme bine. Acum ar trebui să doarmă până pe la 2:00...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine dureaza foarte mult masa- o ora/doua. Cateodata ii da sotul bibe dupa san si atunci ma mulg putin. Dcaa ii dau san si apoi prin sns, nu mai mulg. Dar degeeaba...

Alex, dacă bb nu suge eficient, nu golește sânul, degeaba stă acolo cu orele. O pompă mai bună te-ar putea ajuta sa golești tu ce nu poate bb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana felicitari ,sa traiasca micul crestin !!!

 

Fetelor cred ca am descoperit ceva si asa nu ma mai cearta ca sanul este gol : ii dau mai întâi lp S-o apoi san , nu mai este supărat pe mine si se alinta cu țâța :)

Acum doarme curea in gura .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca...il goleste cand e plin. Simt asta. Apoi vine in flux reduuus si putin, abia vine. Nu stiu cum s-ar satura asa! O sa vad cu pompa. O sa o inchiriez pentru o saptamana-10 zile, sa vedem...

 

In matwrnitate ma mulgeam la 3 ore cu pompa smechera rau. M-am muls vreo 3 zile la program iar apoi cand mai puteam pentru ca bebe plangea foarte mult. Nu mi-a crescut lactatia deloc :(.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, ajuuutor!

Facusem o solutoe de apa cu zahar ( vreo 2 lingurite la o cana de apa), pe care vroiam sa folosesc cate putin ca sa pun pe suzeta pentru a se invata. Nu am folosit-o, mi-a fost frica sa-i dau zahar. Daaar, mama astazi i-a facut laptele praf cu apa asta, desi scria mare cat casa : " Apa cu zahar". L-a baut azi pe la 12. Ce se poate intampla??? Mi-e o groaza...i-am distrus stomacul...:(((.

nu se intampla nimic alex. stai linistita. nu se recomanda zahar pentru a nu deveni un obicei, predispunand la carii, diabet, obezitate. daca i-ai dat odata zahar nu are absolut nimic. din cate stiu eu sunt chiar marci de lapte praf care contin zahar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...