Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Buna dimi :)


Iar despre mine, nu stiu ce o sa incalt in ziua aia, de imbracat mi-a trimis o prietena 3 rochite (eram sigura ca imi vin, ba chiar ma temeam ca imi vor fi largi.... dar una imi vine perfect, celelalte crapa pe mine la sani.... ) Trebuie sa merg sa imi iau niste sandalute, ca la vara treb sa mergem la 2 nunti  .... Cu coafura iar alte ganduri, parul meu arata rau... o sa fug sa ma tund intr-o zi dupa ce o adorm.... in speranta ca nu se trezeste imediat cum ies pe usa.

Stefi, eu mi-am carat tot familionul la coafor, Maria in scoica auto, a dormit tot timpul, iar Mihai a stat cu sotul, s-au mai si plimbat pe afara.......

Eu nici macar nu realizam ca imi trebuie si de incaltat [batcap]  si ..... mare noroc.... mi-au iesit in cale (am dat peste ele la un stand) niste sandalute care mi-au placut din prima, lucru rar la mine cand e vorba de incaltari, singurele de la stand ........ noroc chior.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Teodora, multa bafta, sa-ti ajute DD sa iti implinesti visul [pup]

 

Maddutz, frumoasa foc balerina ta [bbfata] si are dreptate Andi: tare scumpa la vedere :)))

Sim, daca discutati deschis si calm despre situatie, nu puteti ajunge la o intelegere, un compromis? Aveti o familie frumoasa (banuiesc ca despre voi e vorba, iertare daca gresesc), e pacat sa va lasati afectati de terte persoane, fie ele si rude apropiate, voi trei sunteti pe primul plan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a trezit dl bebe la 1:30. Am dormit si eu 30 de min :))

Tu ar trebui sa te setezi sa dormi imediat ce adoarme si dl. bebe, constienta fiind ca e posibil sa se trezeasca. Daca prinzi un somnic mai lng, ca acesta........ te odihnesti si tu. Da, stiu, usor de zis.....[pup]

Of, tare mila mi-e de tine si de Arrya, cat va chinuiti voi cu alaptatul.

 

Lady, si a mea statea mai mult pe dreapta, mai ales la inceptu, dupa c ene-am externat. Atunci stiu sigur ca era din cauza ca in spital le puneau biberoanele pe dreapta, sprijinite de pat (nu aveau ele personal sa stea cu 50-100 de bebei in brate sa pape).

Acasa am ajutat-o sa uite acest obicei.

Si la Mihai la fel am patit, iar la el chiar mi se parea mie ca forma capului se modificase [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce are bebe. Ieri si azi a fost super aiurea. Plans necontrolat la san+ gemete/nervozității apoi ori regurcitat lm/ori regurcitat fooooarte mult lp +lm branzit, apoi iar plans si chircit. Pai ce sa înțeleg? Ca el de fapt plange de altceva si nu de foame sau ca are vreo problemuta de a regurcitat aproape tot lp-ul, din care oricum baude doar vreo 60-80 ml?

Oricum, urla...a trezit toata casa.

 

Eu iar nu am dormit. Asa tare m-a enervat dl bebe, ca nici nu am vb cu el. El gangurea la mine so radea si eu nici nu l-am bagat in seama. Imi pare rau si mi-e mila de el :((. Bine ca m-am calmat.Acum doarme frumos pe burta mea iar eu iar bifez o noapte alba...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce are bebe. Ieri si azi a fost super aiurea. Plans necontrolat la san+ gemete/nervozității apoi ori regurcitat lm/ori regurcitat fooooarte mult lp +lm branzit, apoi iar plans si chircit. Pai ce sa înțeleg? Ca el de fapt plange de altceva si nu de foame sau ca are vreo problemuta de a regurcitat aproape tot lp-ul, din care oricum baude doar vreo 60-80 ml?

Oricum, urla...a trezit toata casa.

 

Eu iar nu am dormit. Asa tare m-a enervat dl bebe, ca nici nu am vb cu el. El gangurea la mine so radea si eu nici nu l-am bagat in seama. Imi pare rau si mi-e mila de el :((. Bine ca m-am calmat.Acum doarme frumos pe burta mea iar eu iar bifez o noapte alba...

alex, te inteleg, dar cred ca ar trebui sa profiti de rarele momente in care e in toane bune, sa va claditi relatia si increderea. au nevoie de comunicare, nu-l respinge. el nu e de vina, nu plange sa te supere pe tine, sigur are un discomfort in momentele alea... eiiiii saracii de voi. dar o sa treaca, ai sa vezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, stie careva daca paracetamolul e si antiinflamator?

 

Andika, din ce stiu eu, e foarte putin. Dar e analgezic si funcționează impotriva durerilor provocate de inflamatii. Sper sa nu fi scria prostii.

 

Andika, stiu, d-asta am mustrări de constinta imediat dupa ce ma supar pe el dar pe moment...cand sunt nedormita, el plange, sanul nu-i ajunge, nu stiu ce sa-i mai fac, ma apuca frustrarea si nervii. Apoi, imi pare imediat rau dar ce sa fac?! Ziua ne iubim mult, vorbim, ne pupacim, radem in alea cateva minute in care el e liniștit. Of, mititelul. Frustrarea mea cu alaptatul a inceput sa se reverse si asupra lui, indirect, pentru ca sunt foarte nervoasă. Am sanii super plini cand se trezeste el si cand vad ca tot mai vrea dupa 40 de minute de supt activ cât de cat, schimbat sanii si compresii, ma apuca damblaua.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, eu as dormi dar nu pot , mai ales ca el se trezeste daca-l pun jos. Cu el in brate e mai greu de dormit. Acum e pe pieptul meu. L-am pus jos o data, s-a trezit si iar l-am luat in brate. Nici nu imi mai vine sa incerc...macar la mine in brate, doarme si el si nu se mai trezește.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...