Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Cu plăcere, Monica. Noi facem acum, repede, pe 7 iunie.

Il faceti ziua sau seara/noaptea?

Eu ma gandeam ca pe la 18-19...pana pe la 12-2 , zic eu dar siguuur o sa se intinda pana dimineata. Noi mai avem si optiunea de a face la terasa de langa restaurant, in functie de vreme. Dar sa vedem cu țânțarii sau daca e canicula, la ora 18:00, e inca destul de cald...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata,

 

si noi am rezolvat cu botezul, nu o sa aranjez suplimentar sala... doar buchetele de flori sau altceva pe mese... la fel, dj,nu formatie si fara ursitoare sau alte "momente artistice" :) noi o sa fim cam 50 de persoane si il avem duminica (pe 15 iunie)

 

eu tot mai am lohii de-acelea galbui (putine cantitativ)... ar fi trebuit sa merg si la controlul de 6 sapamani, dar nu am mai ajuns... sper saptamana viitoare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, eu as dormi dar nu pot , mai ales ca el se trezeste daca-l pun jos. Cu el in brate e mai greu de dormit. Acum e pe pieptul meu. L-am pus jos o data, s-a trezit si iar l-am luat in brate. Nici nu imi mai vine sa incerc...macar la mine in brate, doarme si el si nu se mai trezește.

Al meu doarme chiar mai bine decat pe mine pe sotul meu, alea mi-s cele mai multe ore legate de somn. Intr-o seara a dormit 5 ore asa, deci am dormit si eu 5 ore. E mai lat si mai pufos, eu cred ca de aia, ca eu is tare osoasa pe piept si tre sa stea fix intre sani ca altfel ma doare. Imprumuta-l si tu pe sot cu al lui piept lat si doooormi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Fetelor care va mulgeti, am o intrebare. Mulgeti lapte in acelasi bibe de 2 ori? De ex, eu vreau sa ma mul noaptea ca imi ud tricourile,.papa numai dintr un san, iar seara face ca bebe alex mai nou, nu are, rabdare la fluxul mic si ma bate, se enerveaza, face scandal, si m-ar ajuta un bibe. Dar ar trebui sa mulg l 1 si la 4 de ex. Pot sa pun laptele de la 4 peste cel de la 1?

Scuze daca nu sunt coerenta dar sunt super obo.

 

Ieri a trebuit sa fac mancare la amiaz si pe seara oamenilor, plus ca am avut pofta de cremes...si am facut.

Noroccu soacra ca a mai stat cu fata ( care ieri de dimineata pana seara la 11 nu a auzitde somn, doar cate 20-30 min, cumulat vreo ora jumate). Dar a fost de ajutor...s a mai ocupat de curatenie, spalat vase...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)) M-am distrat, Silvia! Si sotul e lat in spate si pufos, dar tzatzele ( sau bidoanele cu lapte, cum spune taica-su), nu se compara cu nimic. asa frumos is aseaza caputul dupa ce suge, pe san, si mai mosmondeste cu manutele, parca isi aranjeaza perna. Apoi o ridic si eu si o pun pe piept, dar tot isi alege cate o tzatza, care si curge cat doarme ea din cauza compresiei. Daca as pune o intre tzatze s ar sufoca...

 

Scuze, era Bujor cu sotul lat si pufos...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Fetelor care va mulgeti, am o intrebare. Mulgeti lapte in acelasi bibe de 2 ori? De ex, eu vreau sa ma mul noaptea ca imi ud tricourile,.papa numai dintr un san, iar seara face ca bebe alex mai nou, nu are, rabdare la fluxul mic si ma bate, se enerveaza, face scandal, si m-ar ajuta un bibe. Dar ar trebui sa mulg l 1 si la 4 de ex. Pot sa pun laptele de la 4 peste cel de la 1?

Scuze daca nu sunt coerenta dar sunt super obo.

Da, poți, dar ar fi indicat să fie la aceeași temperatură. Eu îl las în sticluțe separate până se răcește și cel muls a doua oară și apoi le amestec.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu ne complicam foarte tare cu botezul... sala o avem rezervata, e cea mai faina sala din localitate, desi pe mine nu ma prea incanta...dar e faina :)). Dj, o sa fie frate-mio, in sensul ca selectam u playlist si gata, nu o sa fie cine stie ce mare chef. Invitati nu vreau multi, doar strictul necesar ( familia apropiata, nasii de cununie, nasii de botez si inca vreo 4 prieteni). Daca am merge pe varianta extinsa a.familii, am face nunta :)), desi stou ca mama o sa comenteze ca nu chem si pe sora si fratel si nu mai stiu cine. Ursitoare nu, prajituri. sa apelez la dna care l a facut si la nunta...flori pe mese...ma ocup eu, ca nu degeaba lucram verile la florarie, in timpul facultatii. Si la nunta to eu mi am facut aranjamentele, iar florile au fost la pretul fara adaos si tot m s a parut ca a iesit scump...chiar ma gandeam la cei ce le fac in florarie...mana de lucr, adaos...pfff...as fi iesit dublu...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...