Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Buna dimineata :)

Ce bine e sa beau cafeluta in liniste, cand toti copilasii dorm (inclusiv cel mare, adica sotul :)))!

 

LA MULTI ANI, VIOO!!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copiii!!!

Cu intarziere, ca doua zile am cam chiulit: una pe drumuri, cu treburi, iar alta (ieri) doar v-am citit, insa nu am gasit timp sa scriu.

 

Casuta noua......... multumim, Maddutz, ca ne-ai "inzestrat" cu una, ce ne faceam noi fara tine [pup]

 

Sunt treaza de la 5.30, cand stiam ca tre' sa suga Maria, insa......... ea nu se trezise. Prima noapte in care doarme neintrerupt de la 11-11.30 la 5.30 [fri]

Am "spionat-o", tot asteptand sa se trezeasca, apoi zic: aoleu, daca are febra? Am verificat-o, nu avea............ s-a trezit la 6.30 si a supt, de fapt nu era inca treaza, dar am cam luat-o pe sus cand se misca, sa ii dau papa, mai mult pentru linistea mea, ca pocneau sanii si curgeau intr-o veselie [batcap]

Eu am racit alaltaieri seara, am stat cam sumar imbracata pe la sora-mea in curte, ieri noapte m-a durut cumplit in gat, iar de ieri au inceput: febra, curge nasul..........

Tare mi-e frica sa nu le dau copiilor, as sta cu masca, daca as avea [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sunt atat de indragostita de copilasul meu incat imi vine sa urlu

Mie imi vine sa-i mananc pe amandoi. La propriu [fri]

 

Noua ni s.a predat stafeta? Chiar nu.mni amintesc

Da, ni s-a predat :)

Frumos era sa o predam si noi, insa......... direct mamicilor de mai, probabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cui am predat stafeta? Ati apucat sa scrieti ceva frumos?

nu. neuronului meu i-a fost tare lene si s-a simtit complet lipsit de inspiratie... [zirea]

daca altcineva se simte mai inspirat, e binevenit sa o faca... [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, m-am recunoscut la faza cu parul in coada si nepieptanat...

Si eu.......... in coada nu-l tin, ca ma dor radacinile, insa uneori pieptan doar pe margini si apoi il prind in coc.

 

Eu am implinit o sapt de cand n.am mai mancat duce DELOC, si nu se vede nicio diferenta :-((. De maine scot painea de tot.

1. O saptamana e prea putin sa se vada deja rezultate.

2. Nu e de-ajuns sa renuntam la dulce (sau paine, sau..... altceva), tot miscarea este baza.

Adica eu, de exemplu, degeaba dau jos ceva kg, daca nu am lucrat si muschii, nu ma simt deloc mai "slaba" pana nu imi recapat si tonusul muscular.

 

Ah, mi-am amintit de Baby, ca a inceput si ea sa "pasca" verdeturi, a mers la biserica (parca asa imi amintesc)............ e cel mai bun exemplu ca orice e posibil, trebuie doar sa vrei. Sau, cum spune sotul meu: totul tine de settingurile de la "cutiuta" (de la creieras).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi am avut prima noapte cu o singura trezire. papa la 10 seara, trezirea la 3 noaptea si urmatoarea la 6 dimineata. sper sa fie prima dintr-un sir luuuuung. ma rog, nu foarte lung, ca astept noptile fara treziri:)))

Copilasii nostri cresc si, incet, incet (sau mai repede), isi vor face program de trezire. Si eu sper ca noaptea asta se se repete mereu de-acum (inca nu-mi vine sa cred ca a adormit la 11.30 si s-a trezit la 6.30).

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Andika, următoarea noapte o sa fie cu somn de la 10 la 6 :). Asa imi doresc si eu...:)).

Nu stiu ce au bebeii astia, pentru ca si al meu , mai mult de 6 dimineata, nu doarme, indiferent daca se culca la 11 sau la 1...Ieri a fost asa de obosit, abia le la 1 a adormit, cu o repriza de urlat si mi-a fost mila de el si l-am lasat sa se alinte puțin la san. Ieri daca a dormit toata ziua 5 ore legate cu motaielile de la san. Nu stiu cand doarme baiatul asta...

 

Eu tot sper ca bebe meu sa-si faca un program ziua si sa invete sa adoarma si singurel fara leganat si plans, ca sa pot sa ma ocup si de mine si de ce mai trebuie prin casa si de ce nu, sa dorm si eu ziiaa :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf........... nu am mai fost racita in halul asta (sa curga nasul) de multa vreme [alcool]

Oare ce as putea sa iau sa grabesc vindecarea? Sau, vorba ceea: raceala netratata tine o saptamana, iar tratata....... numai 7 zile [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, eu n.am facut niciodata miscare ca sa slabesc. Sunt certata rau cu sportul, nici n.am facut, nici nu mi doresc.

Eu cum renuntam la dulce si paine, intr.o sapt deja se vedeau rezultatele, acum...

Putoarei de mine ii pria tare ceaiul verde la slabit, dar din cate stiu nu e voie cat alaptezi. :((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata :)

Ce bine e sa beau cafeluta in liniste, cand toti copilasii dorm (inclusiv cel mare, adica sotul :)))!

 

LA MULTI ANI, VIOO!!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de copiii!!!

Cu intarziere, ca doua zile am cam chiulit: una pe drumuri, cu treburi, iar alta (ieri) doar v-am citit, insa nu am gasit timp sa scriu.

 

Casuta noua......... multumim, Maddutz, ca ne-ai "inzestrat" cu una, ce ne faceam noi fara tine [pup]

 

Sunt treaza de la 5.30, cand stiam ca tre' sa suga Maria, insa......... ea nu se trezise. Prima noapte in care doarme neintrerupt de la 11-11.30 la 5.30 [fri]

Am "spionat-o", tot asteptand sa se trezeasca, apoi zic: aoleu, daca are febra? Am verificat-o, nu avea............ s-a trezit la 6.30 si a supt, de fapt nu era inca treaza, dar am cam luat-o pe sus cand se misca, sa ii dau papa, mai mult pentru linistea mea, ca pocneau sanii si curgeau intr-o veselie [batcap]

Eu am racit alaltaieri seara, am stat cam sumar imbracata pe la sora-mea in curte, ieri noapte m-a durut cumplit in gat, iar de ieri au inceput: febra, curge nasul..........

Tare mi-e frica sa nu le dau copiilor, as sta cu masca, daca as avea [fri]

neata

multumesc mult Gina :*

spre deosebire de voi, noi ne-am trezit de f multe ori, pe bebe l-a durut burtica :(. Nu stiu daca am dormit 2 ore adunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...