Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Buna fetelor! Eu va citesc tot timpul dar nu mai apuc sa scriu deloc.

De vreo 3-4 zile am o pitica maraita rau...plange toata ziua de nu stiu ce sa ii mai fac si nu doarme decat in reprize de 10-15 min. Norocul meu ca noaptea doarme de la 23-24 pana la 8-9 dimi doar cu o trezire de papa pe la 4-5.

Am fost ieri la dr cu ea sa vad ce tot are ca efectiv nu mai stiam ce sa ii mai fac, mi se pare ca mananca si putin si are ceva la o urechiusa in interior, trebuie sa insist acum cu scosul mucisorilor de 3-4 ori pe zi si sa ii mai pun si picaturi in ureche. Un chin pt ea...plange saraca de mi se rupe sufletul, cu suspine si lacrimi.

Cu tzitzi inca mai incercam, papa la fiecare masa tzitzi si ieri a mai papat doar 150 lp supliment toata ziua. Mai incercam in continuare, nu ne dam batute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi botezul il facem o data cu nunta, pe 19 iulie ca tot aveam totul aranjat pt nunta si sala si formatie si fotograf, facem slujba de botez mai de dimi si cea de cununie dupa amiaza. Iar la restaurant avem o camera special amenajata pt copii unde o sa stea cu bunici,matusi si cine mai sta cu ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i Monica, dar parca inca nui vine 100% sa renunt, desi cand nu mai intwleg nimic dim c se hraneste copilu asta imi vine sa las balta tor si sa trec pe lp si gata

De ex acum i curg sanii, ea sta bine merci so se uita la mautoaie dupa ce a vomitat tot ce a mancat la ora 9.00.

Nu i-o fi foame? Ca am mai incercat-o la san de vreo 2 ori

A tras de vreo 2 ori, sa nua refuze, cred, si gata.

Of!

eu cred ca bbii vostri s.au invatat la bibe ca vine laptele usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, al mwu face asa de la început. M-am chinuit cu el 2-3 sapt, l-am.tinut numai nemancat. Probabil ca acum , normal ca -i place mai mult la bibe dar eu ii dau in majoritatea timpului cu sns si acolo, curge incet, ca la san. E pe 3 nivele, in functie de varsta lui. Acum eu folosesc nivelul intermediar. Si tot curge in jet foarte subtire si foarte greu. Problema e ca noi avem fluxul redus si ei trebuie sa munceasca foaarte mult, se chinuie, se enerveaza, le e foame non-stop... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sara am vazut ca nu are preferinte...ca e tzitzi, ca e bibe, papa sa fie. Si i-am dat asa de la inceput, am avut o perioada cand ii dadeam numai cu bibe lm muls si lp ca ma dureau pe mine sfarcurile si accepta tzitzi fara nici o problema
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum a papat iar tzitzi pana a scos-o singurica din gurita si am mai incercat sa ii dau completare si nu a mai vrut si am mai muls si eu 30 ml. Dar nu doarme, sta si se mai uita la carusel, se mataie cate putin dar nu vrea sa doarma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Sa vedem ce imi amintesc:

 

Baby: stii ca eu ma plangeam alaltaieri ca mi-a venit ciclu? dupa mult timp de galben, am avut un boom de sange rosu-rosu si multicel, cam ca la ciclu + stari de disconfort ca la ciclu. Ieri am avut tot rosu aprins, dar mai putin. Azi am avut chiar si mai putin. Dar am avut controlul de 6 sapt azi si cavitatea mea e goala, nu e ciclu, sunt inca lohii si mi-a aratat dr ca o pata alungita neagra, e sange, ala o sa tot curga. Si mai am inca si fire pe interior, de la cusatura uterului si o sa curga ceva si pe masura ce se resorb alea. Deci rosu aprins nu e neaparat ciclu.

 

In rest totul ok cu uterul Mi-a prescris anticonceptionale compatibile cu alaptarea, dar nu le iau pana nu imi trec lohiile. Mi-a zis sa reiau Osteocare cat timp alaptez, 1/zi, la fel si Elevit. Ne putem apuca de bebelit peste 1 an.

Si noua ne-a recomandat lubrefiant la inceput, dar pana nu trec lohiile nu am de gand sa incerc.

 

Sim: imi pare rau sa aud de problemele dintre tine si sot, as vrea sa am ceva cuvinte de incurajare, dar nu cunosc problemele si nu stiu ce sa zic. Doar sa stii ca sunt cu gandul alaturi de voi.

 

mes, Alex: colegele mele de suferinta, eu va inteleg perfect. Si al meu a inceput sa ma bata cu palmele peste tate. Face foarte urat. Azi am fost prin mall la plimbare si la un moment dat ma dureau sanii (asta  eceva nou pt mine), simteam ca niste intepaturi (sanii nu erau tari sau plini, tot moi), dar am recnoscut din ce am citit ca intepaturile sunt "let-down-ul" cand coboara laptele in canale. Nu e necesar a simti tot timpul intepaturi, dar unele femei simt uneori. Am venit acasa, era nemancat de 3 ore, l-am pus la sani, a inghitit de cel putin 20 de ori dintr-un san, 20 din altul, apoi gata, nervi. Am strans din san, nu mai iesea nimic, daca stateam 5 min, iesea iara jet subtire, dar doar vreo 30 de secunde, apoi iara nu mai iesea nimic. Ei bine, din punctul asta al meu nu mai mananca. Ma bate cu palmele, da din picioare ca un ciclist, plange de ii curge ochiul ala bolnavior, ii bag sfarcul, strang de san sa ii curga mai usor, ii mai vin 2-3 jeturi, inghite si gata. O luam de la capat. In momentul asta, eu ii fac 90 ml lp. Cam de 4-5 ori/zi se intampla asa. Noaptea suntem inca exclusiv pe san si il molfaie aproape tot timpul. Nu prea suge, molfaie.

 

In schimb, sunt o norocoasa cu somnul. Ieri eram chiar putin intrebatoare, de ce doarme asa mult. Dormise de la 9 seara la  9 dimineata (cu multe foieli de bagat titi in gura), apoi trez o ora juma-2, apoi somn 3-4 ore in sling afara, iara acasa trez  2 ore, afara in sling somn de 3 ore, acasa treaz 1 ora si zbang somn de noapte de la 9 pana la 10 in dimineata asta. Si acum la fel, a dormit la cabinet la dr, a dormit in mall in sling, a stat treaz apoi acasa cam o ora juma si acum doarme iara.

 

Legat de botez si eu am tot pe 15 iunie, ca si tine SilviaT. Noi o sa fim maxim 15 persoane. Hai 20, desi nu cred. Nu facem cu plicuri. Daca vrea, cine vrea, acceptam cadouri pt bb :) O sa fie biserica + o masa la restaurant, pe zi. O sa am avem un foograf pt o sesiune foto acasa + la biserica si atat.

 

am vazut ca vorbeati despre cum dorm bebeii, al meu doarme doar pe parti. Il pun pe spate, se intoarce pe o parte. Pe burta nu doarme deloc. Iar cand dormim noaptea, eu ma mut in jurul lui, astfel incat el e ba pe dreapta, ba pe stanga si mananca intotdeauna din titi care atarna jos pe pat.

Va pun acum o poza sa vedeti cum doarme acuma, as we speak.

 

 

Aia flescaita de sub capul lui e titi :D

 

 

Si aici o poza playboy cu maica-sa :D cand avea ea 7 luni

 

 si una cand avea 4 ani.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...