Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eram "nesupta" de 3 ore si ma intepau sanii si erau nitel mai putin moi decat de obicei si m-am muls 40 de min si m-am tot stors de sani pt maretul 40 de ml total, din ambii sani.

 

mda, imi ridica moralul la maxim [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maddutz,antibioticele care trateaza infectii sunt si antiinflamatoare? oare am intrebat o prostie?:)

antibioticele omoara sau impiedica inmultirea bacteriilor, antiinflamatoarele trateaza un proces inflamator.

inflamatia presupune prezenta unui edem (se umfla zona respectiva), se inroseste si zona este dureroasa.

deci, antibioticele sun antibiotice, antinflamatoarele sunt....alta mancare de peste.

 

tratand cu antibiotice, omorand agentii patogeni, indirect tratezi si inflamatia (daca este produsa in urma agentului patogen). dar numai indirect.

intr-un tratament corect, daca inflamatia este produsa de un agent patogen (bacterie) se asociaza antibioticul cu antiinflamatorul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu sunt plictisita rau. Au plecat musafirii si chiar daca tot inchisa in camera stateam, mai vorbeam si eu cu ei, ma simteam mai bine. Acum, iar nu am chef de nimic. Nu stiu ce sa fac. Am mai si citit ca la unele femei dureaza alaptatul 5-10-15 minute, ce taare. Si eu ma chinui cate 2 ore :((((. La seriale nu am cand sa ma uit, nu mai pot face nimic/nimic :((. Voi cum va tineti moralul ridicat?

alex, eu alaptez intinsa si ma uit la tv, sau pe laptop la filme/seriale. trece repede vremea si in mod placut [pk]

si la mine bebelina statea la alaptat cam o ora si jumatate. de catva zile vad ca in 30-40 de minute termina. ma gandesc ca, a mai crescut si are putere sa suga rapid si eficient. doar noaptea se alinta si tot sta acolo. adormim amandoua in pozitia respectiva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi l am cantarit a facut 7 sapt si are 4945 gr. El a avut la nastere 2900 gr. Parca a mai scapat de colici iar kk il mai stimulez dimineata cu supozitor si pe ziua mai face di el. E cam iritat la fund si am comandat sprayul reparator pt iritatii de la klorane. L a folosit cineva o gi bun?

pai, e foarte bine. balerina mea s-a nascut cu 2850 si miercuri, la 8 saptamani, avea 4400 gr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf, pana termin de citit, uit ce vroiam sa zic.

Fetele cu nastere naturala, mi se pare ca voi va recuperqti mai greu decat cele cu ceza :-((. Chiar ma bucur ca am facut ceza pana la urma.

La noi alaptatul merge bine comparativ cu chinul de acum cateva sapt. Papa cateva mese bune la san, dar din cand in cand mai si suplimenram.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

antibioticele omoara sau impiedica inmultirea bacteriilor, antiinflamatoarele trateaza un proces inflamator.

inflamatia presupune prezenta unui edem (se umfla zona respectiva), se inroseste si zona este dureroasa.

deci, antibioticele sun antibiotice, antinflamatoarele sunt....alta mancare de peste.

 

tratand cu antibiotice, omorand agentii patogeni, indirect tratezi si inflamatia (daca este produsa in urma agentului patogen). dar numai indirect.

intr-un tratament corect, daca inflamatia este produsa de un agent patogen (bacterie) se asociaza antibioticul cu antiinflamatorul.

Traiasca Google ;)  [soricel]  [pup]

 

Buna dimineata :)

Ce mai dorm bebeii si mamicile noastre!

 

Eu nu mai inteleg nimic din laptariile astea ale mele [batcap]

De mai bine de-o saptamana, poate mai mult, nu a mai vrut biberon, se satura doar la san. In ultimele 3-4 zile stiti ca m-am plans ca am racit, asa ca am baut ceai de tei cu miere si lamaie, cam 3 cani pe zi, pentru raceala. Ei, in zilele alea am facut lapte....... in prostie, sanii vesnic tari si plini, indiferent cat sugea micuta mea, curgeau mereu, de a trebuit sa stau cu bustiera si tampoane si pe acasa. Am oprit ceaiul (ca ma simteam mai bine) .......... s-a redus si productia, dar atat de tare incat ieri nu i-a mai ajuns, o vedeam ca ii e fomica si, drept dovada, seara i-am facut lp si a devorat biberonul, e drept ca doar 50 ml, insa i-a sorbit cu atata nesat..........

Ah, si mai e o chestie, pe voi va injunghe sanii cand e nor? Pe mine da, mai ales daca-s plini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gina, traiasca google, Grey's anatomy si Doctor House! [soricel] [soricel] [soricel] [pup]

 

sa stii ca si eu beam, pana acum o saptamana, ceai. faceam ceai de tei (ca-mi place) in care adaugam si seminte de fenicul (pentru alaptare). "productia" de laptic era crescuta considerabil. eu puneam pe seama consumului de lichide (avem tendinta de a nu ne hidrata suficient) si pe seama asocierii cu semintele de fenicul. acum, daca nu mai consum, am lapte suficient, inca, dar nu-mi mai sunt sanii asa plini ca inainte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...