Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Tot vorbarete ati ramas... Si eu m-am recuperat foarte repede dupa cezariana.

Am fost saptamana trecuta la controlul de 6 saptamani. Desi eu ma simt f bine, mi-a zis dr sa nu fac efort pana la 3 luni, fiind la a 3-a cezariana. Lohii nu mai am deloc, uterul e curat, ovarele au inceput sa functioneze, ciclu poate veni si la 6 saptamani, dar , la fel de bine, si dupa 1 an. Mi-a dat si nu stiu ce medicament in cazul in care fluxul e f mare la primul ciclu.

Bb ia bine in greutate, in ultimele 2 saptamani a luat 700g, desi sta putin la san, max 15 min, seara ma cam cearta, e nervos si nu ia sanul imediat, dar in continuare, doarme f mult, ne luptam cu bubitele si cojitele din cap, cu nasucul infundat. Mi-a zis dr sa-i dau 3 zile ser efedrinat, diluat in sef fiziologic. Cand am vz ca se administreaza la copiii peste 12 ani, nu am avut curajul sa-i dau, fie el si diluat. Chiar nu stiu ce sa-i mai fac la nasuc, ca incepe sa se inece in timpul alaptarii si tuseste noaptea :(

Eu nu pot sa ma gandesc la botez. Vreau sa-l fac la inceputul lui iulie, cam atat stiu, nu facem cine stie ce, de asta nu ma agit, slujba la biserica si o masa la un restaurant, fara decoratiuni, false ursitoare etc

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Supozitoarele de HEMORSAN de la Fares, nu se adm copiilor mai mici de 3 ani sau în caz de sensibilitate la unul dintre componenți.

Conține  -  propolis, flori de gălbenele, hamamelis muguri de plop,semințe de castan, balsam de Peru, ul esențial de coada șoricelului, ul esențial de cuișoare.

Le-am folosit și sînt OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deea, da nu prea se recomanda, pentru ca intr-adevar trece in laptele matern. dar 3 zile, 1/zi poti lua. trece in mica cantitate si nu-i face rau. tu te plangeai ca are ceva bubite fetita. chiar ar ajuta-o pentru ele, numai ca trece in prea mica cantitate.

asta in ceea ce priveste supozitoarele. cu unguentul poti sa te dai linistita, nu trece in sangele matern, e cantitate mult prea mica si nu se absoarbe in organismul mamei.

Multumrsc Maddutz.Bubite nu mai avem deloc deloc. E tare fina pielea. In 2 zile de la administrarea cremei au trecut ( si am dat o doar o data pe zi, nu de 2 ori...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maddutz, si eu sunt fan dr house si Anatomia lui Grey, dar nu am retinut asa multe amanunte ca tine :), desi imi place domeniul si dc as putea da timpul inapoi, medicina as fi ales. Imi adus aminte de nasa mea care m-a batut la cap sa dau la medicina si eu numai gargauni aveam in cap :( ziceam ca ea, dar am facut ca mine , ale tineretii valuri...

 

deea, ce crema ai folosit pt bubite?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supozitoarele de HEMORSAN de la Fares, nu se adm copiilor mai mici de 3 ani sau în caz de sensibilitate la unul dintre componenți.

Conține  -  propolis, flori de gălbenele, hamamelis muguri de plop,semințe de castan, balsam de Peru, ul esențial de coada șoricelului, ul esențial de cuișoare.

Le-am folosit și sînt OK.

da, sunt bune si astea. poate nu atat de rapid eficiente, dar sunt bune.

se mai poate folosi si carpiconul. mai sunt o multime de alte remedii naturiste. inclusiv se recomanda sa se dea cu miere in zona respectiva (are efect antiinflamator si calmant)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi imbrac baiatul casual pana la biserica, cu camasuta, blugi cu bretele si sapca. Cu ce il imbraca nasa la biserica, e alegerea ei, desi o sa-i sugerez in treacat daca voi avea ocazia :) Nu-mi plac costumasele cu papion si vesta si sacou, mai ales ca va fi in iulie, cand e f cald.... Mai degraba la fetite ma gandesc sa le iau ceva dragut, mi-as dori sa le imbrac la fel :), am inceput sa caut pe net, dar cred ca tot din magazin o sa iau, ca vreau sa le probeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fucicort e crema, dar am inteles de la fete ca are ceva ce nu prea recomandat bbilor, asa ca am dat doar o data pw zi, in 5 zile. Mai am o crema cu care tre sa o dau o data pe ze, Aderma parca, de la exomega. Aia a fost mai scumpa, 80 si ceva de lei, dar e mare. Aia cica tre sa o folosesc pana face pitica un an.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi , Deea.

 

Maddutz, frumoasa rochitica, pentru fetite sunt mult mai multe lucruri frumoase.

Mariei i-a cumparat nasa de aici:

http://www.annebebe.ro/Hainute-Botez-AnneBebe/Rochite-hainute-de-botez-fete

 

superbe au fost toate , si mandra mea la fel SUPERBA

 

La baieti, nu-mi plac costumasele deloc, mariunar sau pinguin :( [batcap] [batcap] , nu nu nu

dar la fetite.... greu de ales :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...