Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Ieri am iesit la restaurant cu niste prieteni, cu micutul dupa noi. I-am dus lm la "pachet" si l-am incalzit acolo (am cerut un vas cu apa calda). A stat destul de cumintel. Problema cea mare de care m-am izbit, e ca nu ma mai incap hainele. Trebuie neaparat fie sa slabesc, fie sa-mi schimb toata garderoba, iar prima varianta e mai ieftina. N-am mai slabit deloc de cand am venit din spital :(.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ii încălzesc suplimentul la microunde. La inceput incalzeam in apa fierbinte dar e mai practic asa desi nu e asa sanatos, cateva secunde. Eu păstrez apa fiarta pt lp, la frigider. Asa mi s-a spus aici. Si apoi trebuie incalzita ceva de la 5 grade la 40...

 

Baby, dar nu am asa multe nunti la activ. Sa zicem 10, in ultimii 7 ani :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, ai vreme. Majoratul e abia peste 18 ani. Poate pana atunci te hotarasti ce rochita alegi pt botez. Sau mai este o varianta. O botezi la majorat si impusti doi iepuri odata. Isi alege singura rochita si nici nu cheltuiesti de 2 ori :)))

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

zici tu ceva... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am aruncat nicio marturie primita.

 

Mes, si eu incerc sa-i dau la program, cel putin cand ii dau supliment. Sa fie in jur de 3 ore trecute. Daca doarme mai mult, nu-l trezesc dar daca plange msi devreme de 2h :30,nu ma duc imediat cu suplimentul sau sanul. Astept sa vad plange de altceva si daca nu se oprește, abia atunci ii dau papa.

Si in alea 3 ore, Mes, ce face bebe? Doarme? O adormi usor? Plange?

Da, Alex! :) doarme. O adorm greu in general, adica ea adoarme f usor la mine in brate si acolo vrea sa doarma. Grwul este la pus in patutz sau pe canapea, jos in general, parca o pui pe maracini :) Cel mai simplu e ca asa, semiadoita s-o infas usurel si atunci doarme chiar foarte bine. Mai avem reprize de vrut in brate si suzetzat, o mai las, o mai pun iar in pat, se mai trezeste, dar in general doarme. Ziua are activitaye treaza, dar se agita mult si vomita. Incerc sa nu-i fav prea mult.entertainement ca da tot afara de atata agitatie... :(

Nici nu stiu cum sa fac. Bine ca nu vomita tot timpul, daca e relaxata/adormita nu vomita de loc, deloc.

Se mai trezeste si se mai matzaie, dar adoarme la loc. Seara are probleme cu burtica, o doare si atunci plange si nu-i pot face nimic. Or fi colici o forma mai usoara??!!

Chiar ma gandeam ca sotzu ii povesteste soacrei ca plange din orice si-i face reclama proasta la copil :))

Sau, vorba ta, m-am obisnuit eu cu ea asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am iesit la restaurant cu niste prieteni, cu micutul dupa noi. I-am dus lm la "pachet" si l-am incalzit acolo (am cerut un vas cu apa calda). A stat destul de cumintel. Problema cea mare de care m-am izbit, e ca nu ma mai incap hainele. Trebuie neaparat fie sa slabesc, fie sa-mi schimb toata garderoba, iar prima varianta e mai ieftina. N-am mai slabit deloc de cand am venit din spital :(.

la ce restaurant ati fost new?

si la mine e aceeasi problema cu hainele si kg. mor de ciuda. [batcap] [batcap] [batcap]

...recunosc si ca este ziua si ciocolata... [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, tre sa incep si eu sa pregatesc botezul. Bine ca o sa fie extrem de simplu, ca n-avem decat cativa prieteni aici si cre ca iesim la un restaurant. La noi problema cea mai mare e sa-i gasim nasi/ nash (ca cre ca merge si unul singur la botez). Om vedea, dat tre sa incep cu ceva, cred ca cu biserica si popa :)) apoi nasi, apoi restul. Poate tot prin iunie si la noi, daca ma descurc cu aranjamentele.

Mie mi-ar placea marturii, daca-s utile eu le pastrez mai mult timp.

Cutiutza e ok, eu ma gandesc la o brosa/agrafa ceva de genul, dar tre sa mai rafinez ideea:) oricum nu mi-ar trebui mai mult de 10 bucati...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...