Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

Dl bebe iar e ciudat rau. De la 6:30 stam amândoi in pat, el cu nasu in tzitzi si doarme iar suge iar doarme. Daca ma ridic, se trezeste instantaneu. Oare cat poate dormi asa??? Nu ii e foame? El acum papa cate 2-3 minute, motaie cate 2o si tot asa :)).Nici la pipi nu m-am dus. Oricum, nu e normal așa dar e comod :))).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

New sau cine a mai nascut natural si ati fost la control...e dureros? Eu am sechele...nu am scos un sunet tot travaliul, dar la controlul de dupa am scos un Auuuu puternic :D

n-a fost nimic dureros, am facut o ecografie si apoi s-a uitat doar pe masa sa vada cum s-a vindecat locul

 

Alor vostri le cade parul? Bebelicul meu arata ca Base, cu o coroana de par de la urechi in jos.

Lui Andi i-a cazut parutul din varful capului, dar acum ii creste altul. Ma intrebam daca e vreo superstitie legata de tuns, sau ii putem tunde oricand?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, o fi comod pentru tine, dar.............. nu e sanatos pentru pui.

E deja maricel, a trecut de-o luna, trebuie sa aiba si el un program de masa si de somn, mai ales ca primeste si lp.

Asa cum sta cu el acum, mai trage cate putin de la san, suficient sa ii amageasca foamea, mai doarme, ca de, unde e mai bine ca la sanul mamei? Dar nu este ok, ridica-te, lasa-l sa se trezeasca, ba chiar tine-l treaz o vreme, apoi ii dai papa (san si apoi lp), dupa care nani........... sau ii dai papa intai si pe urma mai sta treaz.

 

Simona, nu mai fi asa stresata, ca ii transmiti starea lui Andrei :)

Ii dau dreptate lui Baby (inca o data [fri] [batcap] ): de-aia e agitat, ca te simte pe tine. Sa stii ca nu-s vorbe-n vant, chiar le transmitem starile noastre.

Bebe nu e un proiect.......... trebuie sa lasi natura sa-si urmeze cursul [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-a fost nimic dureros, am facut o ecografie si apoi s-a uitat doar pe masa sa vada cum s-a vindecat locul

 

Lui Andi i-a cazut parutul din varful capului, dar acum ii creste altul. Ma intrebam daca e vreo superstitie legata de tuns, sau ii putem tunde oricand?

Eu stiu ca nu trebuie tuns pana nu "i se taie motul" (respecti superstitia in masura in care crezi in ea).

La Mihai, ca sa impac si capra si varza (eu vs rude), m-am grabit sa scap cat mai repede de taierea motului, avea un an si-un pic (2-3 luni, nici nu mai stiu :))), nici mot sa-i taiem nu prea avea [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cât de agitata și stresata am fost eu cu laptele, bebele meu tot a dormit bine.

Noi suntem în sling, în taxi, în drum spre al doilea oftalmolog.

A dormit de la 9 la 8, cu treziri de papa la 12, 4, 8. Apoi ne-am culcat amândoi la 10, trezire la 12.papa și acum doarme iară în sling.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca motul se ia la un an sau la trei. Pfff

Eu ma gandeam sa.i luam motul de ziua mea,deci pana intr.un an, pt ca as vrea sa.i rad scafarlia ca pana la primavara sa.i creasca parul. Ziceti voi ce vreti, eu stiu sigur ca ii se indeseste parul dupa ras.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitzi nu a facut febra, a fost normala, nimic iesit din comun dupa vaccin.

Of, fetelor cu bebei plangaciosi , tare mila imi e de voi. Fata mea a plans max 10 min ieri cand au intepat.o relele alea de doctorite, iar apoi n.a mai bazait deloc (doar de foame si fitze).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, chestia asta cu motul doar la 1 an sau la 3 (nu si la 2) chiar cred ca e o superstitie (bine, ca si luatul motului, de altfel [batcap] ).

La botez ma intreaba o tipa, ruda mai indepartata, prin alianta, daca i-am taiat unghiile fetei. I-am zis ca da, iar ea, usor panicata: aoleuu, nu e bine.

De ce, Rodica?

Nu stiu, dar nu e bine.

Pai de ce?

Nu e bine.

Eu, cand aud de superstitii, cer o explicatie logica: de ce asa si nu altfel? Bineinteles ca niciodata nu primesc o asemenea explicatie, ca........ de-ar exista, ar disparea si superstitia :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...