Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, Karina-multumesc pt rasp ...si bebe tot asa face...dar are sigur acea intoleranta....am mancat special orez cu lapte sa ma conving..si la 2 zile au aparut mucozitati cu punctisoare de sange in scaun...de acum gata...regim pt mine...exclud tot ce contine lapte..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya,, doar san fara lp? Super!

Gina, prima masa de la 6:30, a papat ceva pentru ca aveam sanii plini. Pana pe la 8 si ceva a dormit dar la san, apoi iar putina molfaiala, iar somn. Eu presupun ca se trezeste la 20 de minute, pentru ca nu il cronometrez. De fapt, cred ca mai mult suzeteaza. Si din ce am inteles de la cele care dorm cu bebeii si alapteaza, asa mai suzeteaza si ai lor. De mmlte ori, nu-ti dai seama pentru ca dormi. Eu nu am dormit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fetei mele ii cade parul, muuuuuullllt, in special in fatza.

Vali, si noi avem cojite. Mi.a zis mama sa.i dau cu ulei pe zona afectata si sa o masez usor. Apoi i.am facut baitza, si am pieptanat.o. uite asa, aproape ca am scapat de ele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim de casuta noua!!

 

Tot vreau sa scriu si nu apuc ca se trezeste cand cel mare, cand cel mic.

 

Si noi suntem in cautare de tinute de botez, am optat penru 8 iunie chiar de Rusalii, luni fiind zi libera oficial. Vreau ceva casual, blugi si camasa cu un sfeter ceva...dar nu gasesc :(. Saptamana viitoare vine soacra-mea si o sa trag o fuga la un magazin cu haine de bebe aduse din State, poate acolo am noroc.

 

Maddutz mie tare mult imi place tinuta asta de botez:

 

http://ro.nextdirect.com/en/x53916s1

 

Eu, desi sunt olteanca, nu tin obiceiuri si alte minuni, nu ma pasioneaza...asa ca botez simplu: slujba la biserica, apoi masa la restuarant simpla si la final tort si pt cei mici niste cupcakesuri. De taiatul motului nici nu se pune problema...

 

Athosik, daca vrei iti pot da programul si numarul de la cabinetul doctoritei Iacob alergoloaga de copiii, consulta luni, joi si sambata undeva langa lidl-ul de pe Torontalului, lucreaza si cu casa de asigurari daca mergi cu trimitere e gratis daca nu platesti 50 de roni. Sunt la curent ca sambata i-am dus si eu pe ai mei amandoi la control.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, daca vrei sa cresti lactatia trebuie sa te mulgi des. Eu la primul copil m-am muls 6 luni din 3 in 3 ore indiferent de noapte sau zi si a functionat. Iti iei sa inchiriezi o pompa buna si mulgi cat poti de mult..daca acum ai scos 20 de ml iti propui ca tura urmatoare sa scoti 25 si dai la pompa pana ies cei 25...este f greu dar da roade, eu ajunsesem sa am 2 sertare de lapte congelat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...