Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

al meu cheleste doar in spate. de fapt i se toceste parul de la atata invartit capul. in rest, a crescut in lungime (parul) dar nu-l vad sa cada.

si nu prea vrea in brate. asa l-as iubari cateodata, dar nusta in brate si pace. doar cat mananca.

intr-o vreme ma gandeam ce norocoasa is fata de cele care nu-l puteti pune jos. acum incepe sa-mi fie ciuda:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Arrya, daca vrei sa cresti lactatia trebuie sa te mulgi des. Eu la primul copil m-am muls 6 luni din 3 in 3 ore indiferent de noapte sau zi si a functionat. Iti iei sa inchiriezi o pompa buna si mulgi cat poti de mult..daca acum ai scos 20 de ml iti propui ca tura urmatoare sa scoti 25 si dai la pompa pana ies cei 25...este f greu dar da roade, eu ajunsesem sa am 2 sertare de lapte congelat...

wooow, 2 sertare..... la mine nu ramane nimic in plus, din contra, mesele de noapte sunt lp. dar nu mulg noaptea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, azi cât ai scos, uimește-ne :)))

Noi am fost la derma și încercăm o săptămână doar cu cosmetică, să sperăm că merge.

I-am luat o pereche de pantaloni scurți, abia aștept să vină căldura să văd mereu piciorușele dolofanele la goale :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, nu, nu doar sân. Are și lp. La 12 noaptea și la 8 dim. Și încă de 2-3 ori în timpul zilei.

 

Ceva s-a întâmplat cu sânii mei ca sunt mai plini. Și sunt furnicături. Și curge unul când suge din celalalt. Și îl vad înghițind mai des. O fi de la muls ca m-am muls cam de 2 ori pe zi. Încerc sa ma mulg și mai des, dar intre suptul lui și lp și adormit rămâne f puțin timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si fetei mele ii cade parul, muuuuuullllt, in special in fatza.

Vali, si noi avem cojite. Mi.a zis mama sa.i dau cu ulei pe zona afectata si sa o masez usor. Apoi i.am facut baitza, si am pieptanat.o. uite asa, aproape ca am scapat de ele

Mersi, juli. Cu cat timp inainte de baita sa-i dau cu ulei si de care?

Ce frumos e in parc! Bb doarme si eu fac ex pt picioare.

Aaaaa... si faza: bunicul unei fetite de vreo 3 anisori a adormit pe banca si fetita a plecat de la locul de joaca. Noroc cu niste tineri care au fost pe faza si l-au trezit pe bunic .... care bunic dormea dus ca au strigat de cateva ori la el. Doamne, in grija cui sa ne mai lasam copiii dc suntem nevoiti sa muncim?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseata a fost prima data cand am alaptat la orizontala. A fost tare greu si mai mult am motait decat dormit, de frica sa n.o sufoc sau sa.i strivesc manuta.

Gazul meu se ineaca la orizontala mai ales acum cand are nasul infundat. Dar pe fete le-am alaptat asa fara nici o pb, era pozitia ideala pe timpul noptii :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, si mie mi se pare ca bebe se satura mai mult de la san. Sper sa nu-l deochi. Ii dau mai mult lp seara, inainte de culcare. Doarme pana la 6:30, apoi ii dau san, care-s beton dupa 6 ore de nesupt, se satura si el bine si apoi tot suge cate putin pana la 11-12. Si la 12 a papat 80 ml si s-a saturat. Astazi vreau sa ma duc sa inchiriez si eu pompa. Vreau tot dubla si electrica, sper sa gasesc... Ma dor sfarcurile dimineata de mor, dupa ce bebe ma suzeteaza. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, azi cât ai scos, uimește-ne :)))

Noi am fost la derma și încercăm o săptămână doar cu cosmetică, să sperăm că merge.

I-am luat o pereche de pantaloni scurți, abia aștept să vină căldura să văd mereu piciorușele dolofanele la goale :))))

Si eu... sa i le pot musca mai usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...