Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 1


Recommended Posts

n-a fost nimic dureros, am facut o ecografie si apoi s-a uitat doar pe masa sa vada cum s-a vindecat locul

 

 

Lui Andi i-a cazut parutul din varful capului, dar acum ii creste altul. Ma intrebam daca e vreo superstitie legata de tuns, sau ii putem tunde oricand?

nici pe mine nu m.a durut doar putin cand mi.a scos firele dar facusem henatom din vina mea ca m.am avut stare.Acum deja nu ma mai doare.

Robi era pletos si eu voiam sa.l tund la 1 an asa ca i.am luat si motul ca sa nu am discutii cu nasii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 720
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si al meu e cu cheita (cel de la Lidl), insa ea e mai interesata de miscare decat de muzica, asa ca i-a prins snurul ce se vede si-n poza si mai trag de el............ si uite asa nu trebuie sa ma ridic la doua-trei minute (asa-i cand esti mic, esti usor de pacalit :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, o dau cu ulei de masline si masez usor. Cojitele se inmoaie si se dezlipesc mai usor. Lucru asta il fac in timp ce.i fac masajul dinainte de baita. Deci, cam o jumatate de ora sta uleiata asa.

 

Mie imi ies cate doua trei fire de par in acelasi "cuib".

Cunosc trei cazuri de indesire si ingrosare a parului dupa radere., deci nu e mit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika, si a mea are un banut de chelie la spate, de la atata frecat pe perna, parca are mancarici in c.... [batcap]

Ah, si cred ca va avea parul mai inchis decat al lui Mihai, care e saten mai deschis (posibil sa se mai inchida). Maria are chica mai lunga, de la ceafa, aproape neagra de pe acum. E tare haioasa din spate: parul mai rarut, mic si spre blond in crestet, un banut de chelie, apoi o chica neagra spre ceafa [:-)))]

 

Julia, am citit si de ulei de masaj ca ar functiona, sau chiar ulei de floarea soarelui fiert si racit, aplicat pe scalp, pusa o caciulita, lasat 1/2 -1 ora, pieptanat cu o periuta moale, sa mai cada din coji, apoi imbaiat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutzz...help din nou

Am vb cu pediatra si am trecut pe Apramil HA 1

Daca ar fi sa fie de la lapte in cat timp trec bubitele alea????

Mereu va tb sa ii dau lapte HA???

Se regleaza in timp???

Multumesc

in cat timp trec bubitele? hmmm...in cel mult 7-10 zile. cel mai scurt timp...precum apar pot si dispare...

daca se regleaza in timp? da, cel mai probabil ca da. depinde daca aveti in familie alergii si daca briana are teren atopic (sa fie predispusa toata viata la alergii).

daca va trebui sa-i dai mereu lapte HA? pai va trebui sa-i dai o vreme. pe urma poti reincerca sa -i dai alta formula, dar daca va face iar alergie, va trebui sa revii la laptele HA...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu e cu cheita (cel de la Lidl), insa ea e mai interesata de miscare decat de muzica, asa ca i-a prins snurul ce se vede si-n poza si mai trag de el............ si uite asa nu trebuie sa ma ridic la doua-trei minute (asa-i cand esti mic, esti usor de pacalit :))))

Unii (unele) pot fi pacaliti usor si cand sunt cai mari :)))

 

Dupa ani de epilare, si eu mai am trei fire. Daca razi cu lama se intareste, nu se indeseste. Numarul de bulbi ramane acelasi, ca nu apar mai multi bulbi daca tunzi zero. E ilogic. Dar ca devine mai gros se poate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...