Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Ieri il intreb pe al meu sot daca nu ii este cald, ca avea un plover pe el. La care el imi raspunde iritat:"Eu am un strat adipos care ma protejeaza de caldura, sunt un pinguin!"

Radeam singura, ca el nu stie decat ca citesc forumul DC, nu are habar de Ghetar, de pinguini si randunici. Dar sotul unei pinguinute nu putea fi decat un pinguin, nu?!

 

Am admirat poze frumoase, ma bucur ca Alex e acasa, adorm copilul si fug la treaba. Tare imi place la praznice, nu ma las pana nu spal toate vasele si le pun la loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Helloooo!

 

Panic, paranoia, coffee-coffee-coffee.  [panic]

Chiloti, sosete, panic, coffee, cursuri, Bic-ul in caz de urgenta excesiv-pilozitara, panic.

Am scenarita cronica si paranoia compulsiv-agitativa, mi-am facut cea mai mare asigurare de drum, din aia in care pot acoperi scosul din canal deschis, repararea daunelor din case de babe, numai ore de terapie anti-psihoza nu mi-am luat, desi de alea aveam mai mare nevoie...

 

Ieri la serviciu m-au uimit ursii de colegii mei irlandezi, cum veneau pe rand sa ma pupe, sa ma stranga in brate, am bazait bineinteles. De mai multe ori.

Am trimis un mail cu hand-over, in care trebuia sa explic ce atributii las in urma-mi, si inapoi am primit un pdf. cu urari de la fiecare, cu ce note bune o sa iau si ce mandri o sa fie de mine, unul din ele spunea "we need good french teachers around, so we count on you". Ala a fost al doilea bazait.

 

A fost tare emotionant, a venit seful 'al mare, si-a tras scaunul langa biroul meu, si a inceput sa-mi povesteasca cum sora lui e profesoara in UK, si daca Ea, un fel de Nenumita, a reusit - precis o sa reusesc si eu. Mi-a zis ca il teroriza cand era mic, si il maltrata si are rabdare si rezistenta la stres zero, asa ca eu sunt mic copil pe langa ea.

Mi-a placut tare mult cum incerca sa ma faca sa rad si sa ma incurajeze, asta in conditiile in care cred ca isi da seama ca mai stau doar un an (daca si ala) in firma, din moment ce ma indrept spre cu totul altceva...

 

Si bineinteles in momentele mele de scenarita cronica, includ, pe langa diverse situatii in care mi se fura diverse, pierd ceva, ma rapesc extraterestrii, ma ciufulesc cu baba - includ, zic, si varianta in care pic examene, uit totul, ma intorc cu o mana-n fata si-una-n spate, etc.

 

Sa stiti ca nu scriu ca sa capat incurajari, doar bomban  [soricel] asta asa, ca fie zis.

 

Ma intorc la bagaje, sunt aproape facute, dar sa double-triple-quintuple-check, sa fie acolo!

 

Salutari de pe planeta Haos, asteroidul Paranoid.  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata din pat,

 

in sfarsit suntem cu totii acasa ...e bine acasa.

Afara e soare si cald ...am de facut o tona de lectii cu Alex, cred ca nu gatesc nimic. Mai, dupa 3 sapt de doua antibiotice, i-a mai dat sa ia si pe gura 14 zile, cate 2 gr de ampicilina pe zi ...mi se pare foarte mult. Streptococul asta, ce nenorocire de bacterie.

 

Didi, nu am priceput ...voi aveti un teren intr-un parc cu care faceti ce vreti ? Arata foarte verde ...

 

Zikilika, eu te inteleg ...doar prima zi o sa fie asa, o sa vezi ...pana cunosti gazda, drumul la scoala, sala de clasa, pana uiti de Irlanda ...nu spun ca o sa fie usor, dar o sa-ti treaca panica.

 

Viv, nu cred ca mai scapi de pisicoi ...l-ai luat, l-ai salvat, n-o sa mai poti sa il pui inapoi pe strazi ...si o sa te atasezi. Diferenta dintre un copil si un animal este ca raman mereu dependenti de noi si raman mereu dragutzi ...nu cresc, nu dau ochii peste cap, nu au attitude.

 

Elydo, stii ce m-a mirat, ca si pe langa castelele alea tziganesti era foarte curat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, alea sunt doua din motive, mai am. Mai zic?

Nu am asa o idee anume, ci multe imagini care incep cu Daca. Si toate vin de la faptul ca nu sunt eu in control. Ca ma duc pe teritoriul altcuiva, doar cu ce am pe mine si in bagaj, ca nu am repere, ca Mr.Ziki n-o sa fie la inaltime, din astea.

 

Buflea, sa'mna! Uite, ai rezumat bine, o sa ma potolesc cand o sa ma reperez. Cred ca aia e. Oricum nu ma simt ca atunci cand mergi turist si hihi-hoho ce-o sa mai descoperi chestii si sa-ti iei suveniruri. Ma simt ca la taiere cumva  [:-)))]

 

Dar gata, tac, uite vorbesc cu Viviana, ca mi-e draga cum povesteste de pisicul amorezat si cu ochii umflati. Nici mie nu-mi placeau pisicile, pana tarziu, cand m-am procopsit cu una gasita la ghena de un coleg. Si mai am si alergie la pisici. Si fix cum spui tu, se tinea numai dupa mine, cu cat fugeau mai multi dupa ea prin casa, cu atat ea ma cauta pe mine. Cred ca asta e si felul lor, le atrag persoanele distante fata de ele, pentru ca tocmai firea lor nu e zbuciumata ca unui caine.

Cred ca toti aveam, vorba Aschiutei, un bunic caruia nu ii placeau "lighioanele" in casa, si care avea pe papuci un vesnic motan torcand linistit. Eu una il aveam pe strabunicu' care numai zzt si ''iesi afara'' scotea la adresa pisicii, dar cand dezlega rebus, ii bodoganea tot ei definitii si se consulta cu ea  [il]

Asa ca profita de 100% cuteness, si ai sa vezi ca o sa se faca bine si o sa aveti amandoua, sau tustrei un prieten pe viata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zkilina, vant din pupa! Cand pleci, azi deja? Sa stii ca informatia cu soacra-mea parizianca e de baza totusi, ca in caz de nevoie (care n-o sa fie), va pun in legatura si are femeia asta un fel al ei de-a iesi onorabil din orice situatie, ceva de invidiat!

Macar de nu te-ar ploua, in rest, treaba o sa ai si raportul il asteptam detaliat, sa nu crezi ca esti de capul tau!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zikilescu, parca-i baut un kil de kafea si ai intrat in sevraj ..cunosc orecum senzatia.

liste peste liste..

 

Bafte la examene!

 

Strumfescu..io prevad o noua durere la orizont: cea de spate..

Banuiesc ca asta e dezavantaju imens precum LO, transportul in comun.

Tare greu m-am obisnuit sa intru in sensu giratoriu si sa fac stanga :)))

Cel mai tare mi s-a parut scrisul pe strada: Look Left :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata...am terminat curatenia si mancarea.....coq au vin facut mai asa sa pape si guriţă...adica Eva.....si atat...mint..un salam de biscuiti si gata.

 

Acu` sed un pic .Tocmai am vorbit cu mama....e la gradina,pune fasole.Bineinteles ca potaia aia,Prostea-rostogol e cu ea si Eva la fel.Mi-a zis mama ca Eva e murdara pana la urechi,,,catelul sapa gropi,Eva pune fasole....imbacata cu rochita de catifea si pantofi albi...si murdara pana la urechi....dar a zis mama ca asa fericita e..........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didi,

case ca cea care v-am pus-o in link e din lemn nu caramida are aprox 600 mp si 1/2 acru pamin si la pretul de 1mil s-a dat intr-o zi.

 

si la noi au inceput sa creasca preturile la case...dar nnu stiu daca vor ajunge la ce a fost vvreodata.

 

in zona unde stau eu, multi vin din san francisco, vind acolo un amarit de apartament cu 3 camera de 1 mil si isi cumpara aici un palat.

 

dar ce e nasol aici sunt job-urile bine platite...tare greu se gasesc.

 pamintul e foarte steril greu de cultivat

temperaturile f ridicate

 

interesant ce spui tu cu gradina. cine munceste , cultiva pamintul? cat de departe e ggradina de unde stati voi? mergeti in weekend sistati acolo?

 

si noi tare mult am visat sa stam la casa si sa avem gradina, dar dupa o vara esuata incercand sa cultiv rosii...am decis ca sunt mai bune cele de la Costco.

aici merge sa plantezi citrice, masline.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...