Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Nu, nu este.Si din pacate pe acolo circula camioane incarcate cu lemn care au distrus drumul.Cica e zona protejata!

Protejata de cine?! Si cum se protejeaza?

 

Pacat de zona ca e extraordinar de frumoasa!

 

Intrebam pentru ca stiu ca drumul e in reabilitare (si malurile versantului) si mai e de lucru...asa am auzit...

Dar vad ca nu-i asa.

Mi-am adus aminte: am auzit la radio ca de Pasti si de 1 mai se deschide circulatia pe Defileul Jiului.

Si am presupus ca in rest e inchisa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pentru ca tot sunt pe forum va mai pun niste poze frumoase.Sunt facute pe drumul spre Resita.Mi-a placut orasul, e curat si linistit.Si spre deosebire de Hunedoara care mi s-a parut un oras fantoma.Nu am crezut ca mai exista asa oras in Romania, ma refer la orase mari.M-am intors in timp cu zeci de ani...prea multi.

post-46334-0-69036200-1399293433_thumb.jpg

post-46334-0-05394500-1399293503_thumb.jpg

post-46334-0-46452300-1399293537_thumb.jpg

post-46334-0-12900700-1399293606_thumb.jpg

post-46334-0-10793300-1399293821_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam pentru ca stiu ca drumul e in reabilitare (si malurile versantului) si mai e de lucru...asa am auzit...

Dar vad ca nu-i asa.

Mi-am adus aminte: am auzit la radio ca de Pasti si de 1 mai se deschide circulatia pe Defileul Jiului.

Si am presupus ca in rest e inchisa.

Intr-adevar se lucreaza...romaneste!

Adica au pus semafoare din kilometru in kilometru unde stai sa astepti...iarna, circula tiruri cu lemne unul dupa altul sub care simti cum se cutremura pamantul si se merge cu 20 km/ora.Muncitorii care lucreaza la drum nu i-am vazut, probabil ca lucrau la o vesta de lâna sa aiba la iarna cand or sa reabiliteze drumul ca si acum .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, bine ati revenit acasa [flo2]  Vezi ce faci cu HR-ista aia a voastra...

 

Strumfita, tocmai ce mi-a parvenit azi vederea de la tine, din Londra! [il]  Ft frumoasa, si bucuria primirii ei a fosr mare, chiar a facut putin, pe vremuri treceau saptamani pana ajungeau.... Dupa mult timp am primit si eu ceva placut in cutia postala, ca in rest. facturi, pliante publicitare... chiar n-am mai primit ceva interesant de mult timp!!

 

Elyda, frumoase peisajele! Dar ai facut o calatorie destul de lunga in minivacanta asta. ati fost harnici! Hunedoara da. e un oras cam "mort" din pacate, mi s-a parut destul de mohorat si cenuusiu, doar castelul este singurul punct pozitiv. Eu am fost anul trecut.

 

Marcia, bine ati revenit acasa! Ma bucur ca v-a priit excursia. Dresda este din fostul RDG, n-ai fi crezut ca dintre toate orasele occidentale, Dresda ti-a placut cel mai mult! Interesant! Bine, este adevarat ca si dupa 20 si ceva de ani, dupa unificarea Germaniei, nici nu mai zici ca a fost comunism pe acolo. Mama mea a mai fost in unele orase din ex-RDG (Dresda, Jena, Berlinul de est) pana in revolutie.

 

Viviana, te-ai pricopsit cu pisicuta [il]  [fri] , gata!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, multumesc....m-am referit la Dresda veche (din pacate distrusa prin bombardamente)...Frauenkirche (biserica femeilor) este superba; au refacut-o, pt ca a fost distrusa aproape in totalitate...stilul constructiilor vechi e baroc...pt cine vrea sa mearga in Germania, recomand Dresda si imprejurimile (Meissen - se face portelan acolo, dar totul e ft scump, o ceasca de espresso in jur de 100 euro, servicii de cafea la cateva zeci de mii de euro...dar totul e pictat manual; Moritzburg - e un orasel micut, cu un castel superb, ca in povesti; Sächsische Schweiz - Elvetia saxona...cu peisaje superbe, fortareata Königstein- una dintre cele mai mari in Europa)   [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...